وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

قدردانی استاندار یزد از مسولین عرصه ی سلامت استان یزد


استاندار یزد در نشست بررسی پیشرفت سند بیماریهای غیرواگیر گفت: دولت یازدهم، بیشترین توجه و اعتبارات را به سلامت مردم اختصاص داد که قابل تقدیر است.
به گزارش وبدا، محمد میرمحمدی در این نشست که با حضور هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد برگزار شد، گفت: دولت در مورد هر آنچه که مربوط به سلامت مردم باشد کوتاهی نخواهد کرد و دستگاهها هم باید در ارائه محصولات سالم به مشتریان احساس مسئولیت کنند.
استاندار یزد خاطر نشان کرد: در مقوله ی بیماریهای واگیر که ریشه در بهداشت محیط، آلودگی هوا، تغذیه، شرایط اقتصادی و فرهنگی دارد، نقش اصلی بر عهده ی مردم است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در این نشست افزود: سند ملی ده ساله ی بیماریهای غیرواگیر، با هدف کاهش 25 درصدی مرگ های زودرس تدوین شده که با فرمول 4*4* 4اجرایی می شود.
محمد حسن لطفی خاطر نشان کرد: در این سند، علل چهارگانه ی قندخون ، فشارخون ، چربی خون و وزن بالا باعث چهار بیماری سرطان، بیماریهای قلبی- عروقی، دیابت و بیماریهای تنفسی می شود که این بیماریها با تغذیه و تحرک مناسب، پرهیز از دخانیات و حفظ سلامت روان قابل پیشگیری هستند.
براساس این خبر معاون سیاسی- امنیتی استاندار هم در این نشست ضمن تقدیر از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد جهت تدوین سند پیشگیری ازبیماریهای واگیر، بر اهمیت مشارکت مردم در پیشگیری و درمان بیماریها، تدوین اولویت های بهداشت و درمان استان و تقویت حضور تشکل ها و خیرین در عرصه ی سلامت تاکید کرد./143/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢٦ تير ١٣٩٦ - ١٥:٣٥ / شماره خبر: ١٦٣٥٠٤ / تعداد نمايش: 1872

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج