وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

قدردانی اعضای شورای عالی نظام پرستاری از تصویب تعرفه های خدمات پرستاری در منزل

اعضای شورای عالی نظام پرستاری از تصویب تعرفه های خدمات پرستاری در منزل در جلسه دیروز هیات دولت قدردانی کردند.

به گزارش وبدا، حمید رضا عزیزی عضو شورای عالی نظام پرستاری گفت: تصویب تعرفه های خدمات پرستاری در منزل که با پیگیری جدی وزارت بهداشت و شخص دكترهاشمى به سرانجام رسید یک تحول بزرگ برای توسعه خدمات پرستاری در جامعه براى كل کشور است و جامعه پرستاری قدردان این تلاش فراموش نشدنى وزارت بهداشت است.

وی افزود: تصویب تعرفه های خدمات پرستاری در منزل که با پیگیری معاونت پرستاری و حمايتهاى همه جانبه شخص وزیر بهداشت اتفاق افتاد یک فصل جدید برای پرستاری ایران ایجاد کرده است و با این قدم بزرگ ، پرستاری ایران راهش را برای خدمت رسانی در سطح جامعه باز کرده است که می تواند در علاوه بربالين در سطح جامعه براى انواع گيرندگان خدمت و مخاطبين نظام سلامت مثمر ثمر باشد.

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری بندرعباس گفت گفت: مراکز مشاوره خدمات پرستاری اگرچه ظاهرا ازحدود 18 سال پیش راه اندازی شدند. ليكن ، تاکنون به معناى واقعى رها شده بودند و در هیچ یک از دولت های گذشته برنامه جدی حتى برای ساماندهی آنها پیش بینی نشده بود و دولت های مختلف به خدمات پرستاری در منزل نگاه جدی نداشتند. درحاليكه يكى از نيازهاى اساسى مردم ؛ برخوردارى ازاينگونه خدمات است اما خوشبختانه در وزارت بهداشت دولت یازدهم با پیگیری هاى مداوم و كارشناسى شده معاونت پرستاری و حمایت جدی وزیر بهداشت بالاخره این اتفاق مبارك افتاد و تعرفه خدمات پرستاری در منزل كه چندى پيش در شورای عالی بیمه تصويب شده بودامروز دردولت هم تصویب نهايى شد که واقعا جای تقدیر و تشکر دارد.

عضو شورای عالی نظام پرستاری افزود: اینکه در دولت یازدهم موضوع ساماندهی و توسعه خدمات پرستاری جامعه نگر در اولویت دولت قرار گرفت، اقدامی قابل تقدیر است.

فرصت بی نظیری با تصویب تعرفه های پرستاری در منزل برای پرستاران ایجاد می شود
شمس عضو شورای عالی نظام پرستاری، نیز تصویب تعرفه های مراقبت های پرستاری در منزل را به نفع مردم، پرستاران و نظام سلامت دانست و گفت: بی شک با این مصوبه فرصت بی نظیری برای پرستاران به لحاظ اشتغال و اثبات توانمندی و ظرفیت های موجود در جامعه پرستاری برای ارتقاء سلامت جامعه ایجاد می شود.

شمس الدین شمس تصویب تعرفه های مراقبت های پرستاری در منزل را دارای منافع چند جانبه دانست و گفت: این مصوبه علاوه بر اینکه کمکی شایان به مردم می کند برای پرستاران و نظام سلامت نیز فرصتی بی نظیر محسوب می شود.

وی افزود: در حال حاضر بسیاری از بیماران ما در منازل بستری هستند و نیازمند دریافت مراقبت های استاندارد، کیفی و خوب هستند و متاسفانه به دلیل نبود قانون و چارچوب های اصولی، از این خدمات محروم هستند و در این بین نیز در بسیاری موارد شاهدیم که کسانی که مراقبت پرستاری در منزل ارائه می دهند، افراد حرفه ای و تخصصی نیستند و بی شک با این مصوبه و ورود پرستاران حرفه ای به این حوزه جلوی این گونه سوء استفاده های احتمالی گرفته می شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه ادامه داد: این مصوبه همچنین فرصت بسیار خوبی برای پرستاران است زیرا علاوه بر فرصت کار و اشتغال می تواند توانمندی ها و قابلیت های جامعه پرستاری را در ارتقاء سلامت جامعه و ارائه خدمات کیفی و خوب به مردم نشان دهد و مشخص کند که یک پرستار آکادمیک و تحصیل کرده دانشگاهی چطور می تواند خدماتی با کیفیت و کم هزینه و با نتایج بهینه را به مردم ارائه دهد.

وی افزود: این مصوبه جایگاهی برای معرفی جامعه پرستاری به مردم است زیرا وقتی پرستاران در منازل مردم حضور می یابند، سطح گسترده تری ازخدمات پرستاری را از این پس شاهد هستیم در حالیکه تا امروز تصور مردم از پرستاران فقط در بیمارستانها و ارائه خدمات درمانی در بخش های بستری بوده است ولی الان پرستاران می توانند قابلیت ها و توانمندی های خود را در حوزه گسترده تر و وسیع تری در ارائه خدمات سلامت به مردم نشان دهند.

عضو شورای عالی نظام پرستاری ادامه داد: بنده این فرصت بی نظیر ایجاد شده را علاوه بر جامعه پرستاری به مردم و نظام سلامت تبریک می گویم و امیدوارم با اجرای خوب این قانون و حمایت های بیمه ها مردم ما از این پس خدماتی استاندارد و مقرون به صرفه تری را در حوزه مراقبت های پرستاری دریافت کنند.
وی تصویب تعرفه های مراقبت در منزل را به نفع اقتصاد سلامت خواند و گفت: بی شک با توجه به هزینه های بسیار زیادی که ارائه خدمات در بیمارستانها به دولت تحمیل می کند، ارائه بسیاری از این خدمات در منزل حتی با پیشتبانی بیمه ای می تواند بسیار به نفع اقتصاد بهداشت و درمان کشور باشد و بار زیادی از دوش دولت بردارد.تصویب تعرفه های خدمات پرستاری در منزل هدیه ای تاريخى ارزشمند ديگر ؛ از سوی وزیر بهداشت به مردم و پرستاران است

حمید سالاری دیگر عضو شورای عالی نظام پرستاری، تصویب تعرفه های خدمات پرستاری در منزل را هدیه ای تاريخى ارزشمند ديگر ؛ از سوی وزیر بهداشت به مردم و پرستاران دانست.

وی با اشاره به اهمیت و لزوم نقش آفرینی پرستاران در سطح خانواده ها و جامعه، تصویب تعرفه های مراقبت های پرستاری در منزل را هدیه ای ارزشمند و تاريخى از سوی وزیر بهداشت به مردم و پرستاران دانست.

سالاری افزود: به هر حال جامعه پرستاری باید در سطح جامعه و خانواده ها بتوانند خدمات ارائه دهند و قطعاً تصویب تصویب تعرفه های خدمات پرستاری در منزل امکانی است که هم جزو اولویت ها و شرح وظایف بسیار مهم پرستاران درسراسر دنيا تعریف شده است و هم اینکه می تواند کمک بسیار شایانی در دریافت خدمات بهینه تر و مقرون به صرفه تر برای مردم و نظام سلامت باشد.

عضو شورای عالی نظام پرستاری تصویب تعرفه های مراقبت های پرستاری در منزل را موجب ساماندهی این حوزه و كمك ويژه به وضعیت سلامت واقتصادى مردم دانست و گفت: همچنين خدمات پرستاری در منزل می تواند مقداری از مراجعات مردم به حتی سطح اول و خانه های بهداشت در جامعه شهری و روستایى بکاهد و برخی از خدمات مورد نیاز مردم در این سطح با قیمت پایین تر و دسترسی آسان تر در منازل مردم به آنها ارائه شود/.228/201

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٦ - ١٤:٢٠ / شماره خبر: ١٦٢٤٦٤ / تعداد نمايش: 2281

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج