وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزیر بهداشت در مراسم افتتاح پروژه های بهداشتی و درمانی شهرستان دشتی استان بوشهر:

طرح تحول سلامت با بیش از سه دهه تاخیر در کشور اجرا شد

وزیر بهداشت با اشاره به چهارمین حضور خود در خورموج، گفت: خوشحالم که در فاصله کمتر از یک سال از سفر قبلی، بخشی از مشکلات مردم حل شده است.
به گزارش وبدا، دکتر سید حسن هاشمی پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح پروژه های بهداشتی و درمانی شهرستان دشتی(خورموج) در استان بوشهر، اظهار داشت: خوشبختانه تفاهم نامه ای برای ارائه خدمات در بیمارستان زینبیه خورموج ما بین وزارت بهداشت، نفت و رفاه امضا شد که وظیفه تامین نیروی انسانی و تجهیزات آن بر عهده ما است و این تفاهم نامه یک اقدام بسیار بزرگ است که در سالهای آینده باعث استقبال گسترده پزشکان و متخصصان برای حضور در این بیمارستان می شود.
وزیر بهداشت در خصوص مطالبه نماینده مردم دشتی و تنگستان مبنی بر اعزام متخصص ارتوپدی و چشم، گفت: تربیت نیروی متخصص، نیازمند وقت زیادی است چراکه یک متخصص باید 30 سال تحصیل کند اما کمبودهای این منطقه تامین می شود و در توزیع متخصص در مهرماه، تا حد توان، نیازها برطرف می شود.
وزیر بهداشت تصریح کرد: طرح تحول سلامت باید خیلی زودتر از اینها و بیش از سه دهه قبل در کشور اجرا می شد زیرا سلامت، حق مردم است و وزارت بهداشت برای تامین تجهیزات و توسعه این بیمارستان نهایت تلاش خود را خواهد کرد اما استخدام نیروی انسانی در حیطه وظایف وزارت بهداشت نیست.
دکتر هاشمی اضافه کرد: باید با همکاری نماینده مردم در مجلس و سازمان مدیریت و برنامه ریزی، ردیف استخدامی جذب کنیم که فشار کاری نیروهای انسانی موجود، کاهش و کیفیت کار افزایش یابد.
وزیر بهداشت در پایان یادآور شد: وزارت یهداشت از استخدام نیروی انسانی استقبال می کند زیرا حقوق آنها را دولت پرداخت می کند و دانشگاه علوم پزشکی مجبور نیست از محل درآمدهای خود، حقوق آنها را بپردازد./206

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٢٦ ارديبهشت ١٣٩٦ - ١٥:٤٤ / شماره خبر: ١٦١٤٤٥ / تعداد نمايش: 2588

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج