وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزیر بهداشت در همایش ‌پیاده روی خانوادگی، همزمان با اولین روز از هفته سلامت :

خدمت به مردم درحوزه سلامت به نوعی ترویج فرهنگ پیشگیری است/ میزان افسردگی در زنان 16 درصد و در مردان 10 درصد است / میزان افسردگی در کشور ما از برخی از کشورهای اروپایی کمتر است

دکتر هاشمی میزان افسردگی در زنان را ۱۶ و در مردان را 10  درصد در ایران بیان کرد‌ و‌ گفت: خوشبختانه به دلیل داشتن طبیعت خوب و وجود ۴ فصل در کشور، میزان افسردگی در کشور ما از برخی از کشورهای اروپایی کمتر است.

به‌گزارش وبدا، دکتر سید حسن هاشمی همزمان با اولین روز از هفته سلامت در همایش پیاده روی خانوادگی، با تاکید بر اهمیت توجه مردم به سلامت خود، به نقش دانشگاه گونه رسانه ملی در ارتقای فرهنگ سلامت اشاره کرد و  گفت: البته صدا و سیما در فرهنگ‌سازی و ارتقاء خودمراقبتی و پیشگیری از بیماریها کمک های بسیاری کرده است.

وزیر بهداشت انجام ورزش، رفتارهای درست  و نوعدوستی را از جمله کارهای پسندیده عنوان کرد و در عین حال گفت: اعتیاد به سیگار، الکل، مواد مخدر، مواد غذایی مضر و هرگونه رفتارهای ناشایست از جمله دروغ ، نادرست و ناپسند است.

دکتر هاشمی یکی از مشکلات جدی جامعه را ”دروغ" بیان‌ کرد و‌ افزود: بسیاری از مصیبت ها از همین دروغ گفتن شروع می شود و متاسفانه برخی از افراد به این موضوع توجه نمی کنند و گویا دائم از چراغ قرمز عبور می کنند، در حالیکه درستکاری و صداقت کاری نیکو و ‌پسندیده است.

وزیر بهداشت  در بخش دیگری از سخنان خود یکی از مشکلات مردم را بیماری های اعصاب و روان بیان کرد و‌ گفت: در حال حاضر این بیماری در همه‌ جای دنیا و از جمله کشور ما هم وجود دارد و البته نباید در این خصوص سیاه نمایی کرد.

دکتر هاشمی افزود: خوشبختانه به دلیل داشتن طبیعت خوب و وجود ۴ فصل در کشور، میزان افسردگی در کشور ما از برخی از کشورهای اروپایی کمتر است.

وزیر بهداشت میزان افسردگی در زنان را ۱۶ درصد و در مردان 10 درصد در ایران بیان کرد‌ و‌ گفت: البته طول عمر زنان  در کشور نسبت به مردان بیشتر است.

دکتر هاشمی با اشاره به ضرورت داشتن نشاط در زندگی گفت: نشاط صرفا موسیقی نیست، بلکه به نوعی در لذت بردن از زندگی خلاصه می شود و در عین حال ، طمع ، چشم و هم چشمی، استرس و اضطراب می تواند مانع رسیدن به نشاط شود.

وزبر بهداشت  در ادامه خدمت به‌ مردم در حوزه سلامت را به نوعی ترویج فرهنگ پیشگیری دانست و‌ گفت: هرچقدر به درمان اهمیت دهیم باز هم نمیتوانیم هزینه های درمان را کم کنیم بنابراین باید به پیشگیری اهمیت داد.
گفتنی است همایش پیاده روی خانوادگی صبح امروز همزمان با اولین روز از هفته سلامت با حضور وزیر بهداشت ، معاونین بهداشت و امور اجتماعی و جمعی از مدیران و کارکنان این وزارتخانه و با حضور  صدها نفر از شهروندان تهرانی در مجموعه ورزشی انقلاب تهران برگزار شد و در این مراسم به قید قرعه یک دستگاه تردمیل ، 20  عدد دوچرخه و 10 کارت استفاده یکساله رایگان  از مجموعه ورزشی انقلاب توسط وزارت بهداشت و  ورزش و جوانان به شرکت کنندگان اهداشد/۲۰۳

نسخه چاپي ارسال به دوست

جمعه ١ ارديبهشت ١٣٩٦ - ١٢:٥٨ / شماره خبر: ١٦٠١٠٦ / تعداد نمايش: 2562

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج