وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت اعلام کرد:

پیشگیریِ کامل از مرگ قابل اجتناب مادر، نوزاد و کودکان زیر یکسال تا 13 سال آینده

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: یکی از برنامه های دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس پیشگیریِ کامل از مرگ قابل اجتناب مادر، نوزاد و کودکان زیر یکسال تا 13 سال آینده است.

به گزارش وبدا، دکتر محمد اسماعیل مطلق با اعلام این خبر در رشت گفت: جلسه ای با حضور کارشناسان بهداشتی استان گیلان برگزار کردیم و در این جلسه ضمن تبیین اهداف برنامه ششم توسعه، اعلام شد برخی از اهداف برنامه پنجم توسعه نیز در این استان محقق شده است.
وی افزود: از جمله این برنامه ها می توان از کاهش مرگ مادران، نوزادان، کودکان، افزایش شاخص امید به زندگی و شاخص افزایش امید به زندگی کیفی نام برد.
مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت ادامه داد: در برنامه ششم توسعه نیز مقرر شده است که مرگ نوزادان را در استان گیلان به زیر 7 در هزار تولد و مرگ کودکان یکسال را به زیر 10 در هزار تولد و مرگ مادران باردار را نیز به زیر 15 در 100 هزار تولد زنده برسانیم.
دکتر مطلق گفت:یکی دیگر از اهداف برنامه ششم توسعه این است که تا 13 سال آینده در تمام استان های کشور هیچگونه مرگ قابل اجتنابی برای مادران باردار، نوزادان و کودکان زیر یکسال نداشته باشیم.
مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت اظهار داشت: در این جلسه برنامه هایی که برای استان گیلان تدوین شده بود و همچنین اجرای کامل برنامه NCD و کاهش سرطان ها، کاهش مرگ افراد 30 تا 70 ساله، کاهش بیماری های قلبی، دیابت، فشار خون و سه نوع سرطان بحث و بررسی شد.
وی افزود: خوشبختانه آموزش ها در گیلان ارائه شده و تا آخر اردیبشهت کلیه مراقبان سلامت این آموزش ها را خواهند دید و برای کل استان این مراقبت ها به طور کامل انجام می شود./216/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٣٠ فروردين ١٣٩٦ - ١٤:٢١ / شماره خبر: ١٦٠٠٦٠ / تعداد نمايش: 2842

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج