وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

قربانی در واکنش به اظهارات یکی از نمایندگان مجلس:

دروغ نگویید/ افزایش حقوق پزشکان و پرستاران دولتی مطابق سایر کارکنان و کارمندان است/ استراتژی و ایده ای پشت هجمه های ناعادلانه علیه جامعه خدوم پزشکی قرار دارد / آقایان اگر واقعا طرفدار جامعه کارگری هستند کمک کنند نه بیست و هفتم حق بیمه کارگران مظلوم و زحمتکش خرج درمان کارگران شود


عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: افزایش تعرفه‌های پزشکی در 10 سال گذشته از رشد تورم کمتر و مطابق رشد و دستمزد سایر گروه‌ها بوده است.

به گزارش وبدا به نقل از ایسنا، دکتر محمدحسین قربانی ادعای یکی از نمایندگان مجلس مبنی بر افزایش 1000 درصدی دستمزد پزشکان را کذب محض دانست و گفت: متاسفانه در دو سال گذشته هجمه های بسیار غیرکارشناسی و ناعادلانه علیه طیف وسیعی از نخبگان، خواص و زحمتکشان جامعه پزشکی صورت می گیرد که فکر می کنم باید یک استراتژی و ایده ای پشت این قضیه باشد.

وی در پاسخ به برخی انتقادات مبنی بر افزایش تعرفه های پزشکی گفت: می خواهم بپرسم که این معضل بزرگ کشور در حوزه سلامت چگونه باید حل می‌شد؛ وقتی هزینه عمل جراحی آپاندیسیت در بخش دولتی تنها 10 هزارتومان بود و بیمارستان‌ها سرویس نمی دادند و همین کار در بخش خصوصی 500 برابر بود؛ این ظلم فاحش را چگونه باید برطرف کرد.

دکتر قربانی گفت: اظهارات آقای مصری منطبق بر واقعیت نیست. ممکن است تعداد معدودی از پزشکان در بخش خصوصی درآمدهای بالا داشته باشند ولی درآمد قاطبه پزشکان زحمتکش به ویژه در بخش دولتی به مراتب از یک مدیر درجه 3 و 4 کشور کمتر است.

وی گفت: نمی دانم آقایان این بحث ها را از کجا می آورند و این مباحث غیر کارشناسی را به جامعه کارگری وصل می کنند.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: آقایان اگر واقعا طرفدار جامعه کارگری هستند کمک کنند نه بیست و هفتم حق بیمه کارگران مظلوم و زحمتکش خرج درمان کارگران شود و در جاهای دیگر هزینه نشود.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٣٠ فروردين ١٣٩٦ - ١٠:٥٠ / شماره خبر: ١٦٠٠٣٨ / تعداد نمايش: 1675

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج