وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رئیس سامانه بهداشت ١٩٠ وزارت بهداشت خبر داد:

بیش از 12 هزار تماس تلفنی با سامانه بهداشت 190 از یکم تا بیستم اسفند ماه سال جاری

رئیس سامانه بهداشت ١٩٠ وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی گفت: همزمان با آغاز برنامه سلامت نوروزی از ابتدای اسفند تا بیستم اسفند بیش از 12 هزار تماس تلفنی با این سامانه برقرار شده است.

به گزارش وبدا، مهندس محراب آقازاده ضمن بیان این خبر افزود : تعداد 3852 تماس مربوط به مسائل بهداشتی منجر به ثبت شکایت در سامانه بهداشت 190 گردیده و بیش از 9000 تماس به مبادی ذیربط و سازمان های برون بخشی و درون بخشی ارجاع و راهنمایی شده است.

وی گفت : تا کنون به 70 درصد از کل شکایات رسیدگی شده و 15 درصد به سازمان های برون بخشی ارجاع داده شده و 11 درصد آن نیز در دست اقدام می باشد.

رئیس سامانه بهداشت 190 وزارت بهداشت افزود : از 70 درصد شکایات مختومه شده، 22 درصد با نتیجه ی رفع نقص، 14 درصد با نتیجه ی معرفی متخلفین به مراجع قضایی، 9 درصد با صدور اخطار کتبی بوده و 5 درصد منجر به معدوم سازی 1863 کیلوگرم کالای آسیب رسان و مواد غذایی غیر بهداشتی شده است.

وی گفت : بیشترین شکایات ثبت شده به ترتیب در دانشگاه های علوم پزشکی مشهد 13 درصد، شهید بهشتی 13 درصد، ایران 11 درصد، شیراز 11 درصد و اصفهان 9 درصد بوده است.

رئیس سامانه بهداشت ١٩٠ وزارت بهداشت در ادامه گفت: همچنین کثرت شکایات در اصناف مختلف به ترتیب امکنه مسکونی 13 درصد، نانوایی 10 درصد، اغذیه فروشی و ساندویچ و پیتزا 9 درصد، سوپرمارکت و بقالی 9 درصد و سلف سرویس و رستوران 8 درصد بوده است.

وی افزود: از نظر جنسیت تماس گیرندگان نیز 74 درصد مرد و 26 درصد زن بوده اند.

مهندس آقازاده گفت : بیشترین نوع درخواست و مشکلات بهداشتی عبارت از عرضه مواد غذایی صنفی سنتی فاسد 8 درصد، عرضه مواد غذایی بسته بندی شده فاسد و فاقد تاریخ معتبر 6 درصد، دفع غیر بهداشتی فاضلاب 6 درصد، انجام فعالیت غیر مجاز(مانند: تهیه و بسته بندی مواد غذایی و ... ) 6 درصد، وجود جسم خارجی در مواد غذایی صنفی سنتی 4 درصد، استفاده از کارکنان فاقد کارت بهداشتی معتبر 3 درصد، عدم رعایت بهداشت دست ها 3 درصد و همچنین عرضه قلیان در مراکز غیر مجاز 1.5 درصد بوده است.

وی در پایان گفت : در بخش نظر سنجی مردمی از نحوه رسیدگی به شکایات و درخواست ها نیز طی تماس با تماس گیرندگان ، میزان رضایتمندی مردمی 95 درصد بوده است./216/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ٢٦ اسفند ١٣٩٥ - ٠٨:١٠ / شماره خبر: ١٥٩٠٧٢ / تعداد نمايش: 4338

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج