وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزیر بهداشت در دیدار با خانواده دیپلماتهای ایران در مکزیک:

در ایران انتخاب ترامپ، باعث همبستگی بیشتر مردم شد/ راهپیمایی 22 بهمن برای مردم ایران به یک فریضه تبدیل شده است/ برجام، برکات زیادی برای کشور داشت

وزیر بهداشت که شب گذشته کوبا را به مقصد مکزیک ترک کرده بود، پس از ورود به مکزیکوسیتی با سفیر ایران در مکزیک و کارمندان سفارت دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش وبدا، دکتر سید حسن هاشمی، با اشاره به تقویت مناسبات ایران و کوبا و امضای 12 سند همکاری و یک سند نهایی در کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور در هاوانا، اظهار داشت: افزایش همکاری های مشترک ایران با کشورهای منطقه آمریکای لاتین در شرایط جدید بین المللی، قطعا سودمند است و دکتر ظریف اصرار داشتند که به مکزیک سفر کنیم و امیدواریم که تفاهم و توافقاتی که در این کشور صورت می گیرد، برای کشور مفید و موثر باشد.

وزیر بهداشت با اشاره به روی کار آمدن ترامپ و ایجاد دیوار مرزی بین مکزیک و آمریکا، گفت: این گونه اقدامات موجب افزایش موج منفی مردم و دولت مکزیک نسبت به آمریکا می شود و در ایران هم انتخاب ترامپ، باعث همبستگی بیشتر مردم شده و مردم در راهپیمایی 22 بهمن با شکوه بسیار زیادی شرکت کردند.

دکتر هاشمی با بیان اینکه راهپیمایی 22 بهمن برای مردم ایران به یک فریضه تبدیل شده است، افزود: خوشبختانه شاهدیم که دانش آموزان، دانشجویان و جوانان ایرانی در راهپیمایی 22 بهمن، حضور حداکثری دارند.

وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: علیرغم بی انصافی هایی که در مورد برجام می شود اما این توافق، برکات زیادی برای کشور داشت که افزایش تعاملات بین المللی و انعقاد تفاهم نامه با کشورهای دنیا، نمونه ای از تاثیرات برجام و رفع تحریم ها در کشور است.

دکتر هاشمی در پایان یادآور شد: خانواده های کارکنان سفارت ایران در مکزیک مشکلات زیادی مانند دوری از کشور را تحمل می کنند اما نقش آنها بسیار مهم است و صمیمیتی که در بین آنها وجود دارد، کم نظیر است./206

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ٢٨ بهمن ١٣٩٥ - ١٧:٢٣ / شماره خبر: ١٥٧٧٨٥ / تعداد نمايش: 3142

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج