وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

سرپرست اورژانس کشور خبر داد:

افزایش تعداد پایگاه های امداد هوایی به بیش از 30 پایگاه / جای مباحث آموزش همگانی تروما در مدارس خالی است

دبیر ششمین کنگره بین المللی ایمنی راه وسرپرست اورژانس کشور افزود: پایگاه های امداد هوایی کشور تا کنون به 30 پایگاه در کشوررسیده و تا پایان سال بر تعداد آن ها افزوده خواهدشد.

به گزارش وبدا، دکتر پیرحسین کولیوند، سرپرست اورژانس کشور صبح امروز در ششمین گردهمایی بین‌المللی ایمنی راه که با همکاری مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی وزارت بهداشت و انجمن ارتوپدی و ترومای آلمان در سالن همایش معاونت توان‌بخشی هلال احمر ایران برگزار شد، به محورهای همایش و برخی از اقدامات وزارت بهداشت و اورژانس کشور در خصوص کاهش تلفات و صدمات حاصل از تصادفات در کشور اشاره کرد.


دکتر کولیوند در سخنرانی خود در این مراسم گفت: از مهمترین مباحث این همایش، راه‌های پیشگیری از بروز حوادث ترافیکی در کشور، درمان بیماری های عصبی پس از تروما، روش‌های بازتوانی پس از حادثه، بررسی موانع امدادرسانی به موقع و نقش آموزش همگانی در کاهش موارد تروما است.


سرپرست اورژانس کشور ضمن اشاره به حضور تمام وقت عوامل اورژانس کشور در کمک رسانی به مصدومان حوادث جاده ای افزود: در حقیقت اورژانس کشور نقشی در بروز حوادث جاده ای و کاهش آن ندارد و ماموریت آن پس از رخ دادن حادثه آغاز می شود و باید راهکارهایی اندیشیده شود تا از بروز حوادث جلوگیری شود و در این مورد نقش آموزش همگانی بسیار مهم است.


وی جای مباحث آموزش همگانی در تروما را در مقاطع تحصیلی مدارس خالی دانست و اظهار داشت: این موضوعات باید وارد برنامه های درسی دانش‌آموزان شود که متاسفانه تا کنون این اقدام به شکل مدون و مناسب انجام نشده است.


دکتر کولیوند بررسی خلاءهای قانونی در کاهش حوادث جاده ای را از مهمترین مباحث در این حوزه ذکر کرد و گفت: ایمنی موتورسواران، ارتقاء سطح فرهنگ رانندگی و افزایش پایگاه های جاده ای و شهری اورژانس از موارد دیگری است که می تواند میزان صدمات و تلفات ناشی از حوادث ترافیکی را به حداقل برساند.


سرپرست اورژانس کشور در بخش دیگری از صحبت های خود به برخی از اقدامات وزارت بهداشت و اورژانس کشور در موضوع حوادث ترافیکی اشاره کرد و افزود: تکمیل ناوگان زمینی اورژانس کشور و افزایش پایگاه های اورژانس هوایی از دستاوردهای مهم در زمینه افزایش پوشش اورژانس کشور بوده است.


وی در این زمینه خاطرنشان کرد: اورژانس هوایی کشور با افزایش چشمگیر پایگاه های خود در این مدت توانسته بسیاری از مناطق کشور را در خصوص امدادرسانی به مصدومان حوادث ترافیکی پوشش دهد و تا این لحظه تعداد 30 پایگاه اورژانس هوایی در نقاط مختلف کشور راه اندازی شده است که به این تعداد تا پایان سال افزوده خواهد شد./210

 

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢٧ بهمن ١٣٩٥ - ١٦:٠١ / شماره خبر: ١٥٧٧٤٢ / تعداد نمايش: 3146

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج