وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مشاور معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت تشریح کرد؛

اجرای مصوبه ای که سبب کاهش هزینه ها و افزایش کیفی خدمات رسانی به مردم خواهد شد/ تشکیل کارگروه های تخصصی معاونین توسعه

آیین نامه مصوب شورای عالی هماهنگی مناطق برای تشکیل کارگروه های تخصصی معاونت های تابعه وزارت بهداشت در سطح دانشگاه های علوم پزشکی با دستور معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت برای معاونین توسعه دانشگاه ها در حال اجرا است.

به گزارش وبدا دکتر جلیل کاوه، مشاور معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت و مسئول اجرا و پیاده سازی آیین نامه مصوب در شورای عالی مناطق در خصوص این آیین نامه توضیح داد: براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی دانشگاه های وزارت بهداشت در اجرای سیاست ها و ضوابط اجرایی آمایش آموزش عالی در عرصه سلامت در سطح کشور به ۱۰ منطقه کشوری تقسیم شدند.

وی در ادامه به اهمیت این منطقه بندی پرداخت و افزود: این سیاست به منظور توزیع عادلانه منابع، ایجاد فرصت های برابر، توزیع ماموریت آموزشی نیروی انسانی متخصص مورد نیاز، جلوگیری از فعالیت های تکراری، استفاده از مزیت های منطقه ای، تمرکززدایی و جلوگیری از تجمع امکانات، انتقال قدرت تصمیم گیری و مشارکت دانشگاه ها در موضوعات ملی و فرااستانی اتخاذ شده است.

کاوه ادامه داد: به همین منظور شورای عالی هماهنگی مناطق که از روسای ۱۰ دانشگاه بزرگ تشکیل می شوند توسط دکتر هاشمی، وزیر بهداشت تشکیل شد و طی مصوبه ای که در این شورا به تصویب رسید مقرر شد تا معاونین ستاد وزارتخانه نیز در هر منطقه کارگروه تخصصی معاونت مربوط به خودشان را تشکیل بدهند.

مشاور معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت با بیان اینکه ما نیز معاونین توسعه دانشگاه ها را براساس همین منطقه بندی به ۱۰ منطقه تقسیم کردیم اضافه کرد: هم اکنون در حال انتخاب دبیر برای کارگروه های تخصصی هر منطقه هستیم و طی جلسات دوره ای که در این خصوص برگزار می شود در ابتدا دبیر کارگروه تعیین و زمان برگزاری این کارگروه ها که هر دوماه یک بار است تعیین می شود.

وی با اشاره به اینکه دبیر این کارگروه ها براساس رای گیری در هر منطقه برای مدت دو سال انتخاب می شوند گفت: تاکنون جلسه کارگروه و انتخاب دبیر مناطق ۲ و ۷ تشکیل شده است و در منطقه ۲ دکتر دینوری، معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی تبریز و در منطقه ۷ دکتر رئیسی، معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد به عنوان دبیر این کارگروه های تخصصی انتخاب شدند و امیدواریم که تا پایان اردیبهشت ماه سال آتی این کارگروه ها در تمام مناطق ۱۰ گانه تشکیل و دبیر آنها انتخاب شود.

کاوه ادامه داد: در این جلسات آیین نامه ای که مصوب شورای عالی مناطق است در قالب کارگروه ها مطرح می شود. از دبیران کارگروه های تخصصی این مناطق یک شورای هماهنگی برای کارگروه های تخصصی معاونین توسعه تشکیل می شود که آن ۱۰ نفر از دبیران مناطق هستند و براساس آیین نامه این ۱۰ نفر بازوی مشورتی معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت می شوند و به نوعی اگر قرار باشد هر مطلب یا موضوعی با معاون توسعه وزارت بهداشت و دانشگاه ها تبادل شود از طریق شورای هماهنگی صورت خواهد گرفت.

مشاور معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت اضافه کرد: برای این منظور دبیرخانه ای هم در ستاد معاونت توسعه تشکیل شده است که این دبیرخانه می تواند پلی میان این معاونت و دبیران مناطق ۱۰ گانه تلقی شود. همچنین در هر یک از مدیریت ها و اداره های زیر مجموعه معاونت توسعه وزارت بهداشت در رابطه با موضوعات تخصصی کارگروهی ایجاد شده است.

وی در پایان به برخی از دستاوردهای مورد انتظار با اجرای صحیح این مصوبه پرداخت و افزود: با مرور زمان بسیاری از کارهایی که در ستاد معاونت توسعه انجام می شود و قابلیت واگذاری به مناطق را دارند به دانشگاه ها تفویض می شود که این خود یکی از مهمترین ثمره های اجرای این آیین نامه است و در کل با این کار می توان توان مناطق را افزایش داد. همچنین توزیع مناسب و ساخت تخت های بیمارستانی براساس نیاز منطقه از دیگر دستاوردهای اجرای این آیین نامه است که اگر به درستی اجرا شود شاهد خدمات رسانی مطلوب تر به مردم خواهیم بود و به واسطه آن بسیاری از نیازهای مردم در همان منطقه پاسخ داده خواهد شد./227/201

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢٧ بهمن ١٣٩٥ - ١١:٣٤ / شماره خبر: ١٥٧٧١٢ / تعداد نمايش: 3223

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج