وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

دبیر شورای سلامت دهان وزارت بهداشت اعلام کرد:

فعالیت شرکت های شبه بیمه ای خدمات دندانپزشکی مورد تایید وزارت بهداشت نیست/ مردم فریب ارایه تخفیف برای دریافت خدمات دندانپزشکی را نخورند

دبیر شورای سلامت دهان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: فعالیت های برخی از شرکتهای شبه بیمه ای که با تماس با هموطنان، خود را به عنوان نمایندگان وزارت بهداشت و یا رفاه معرفی می کنند نوعی فریبکاری بوده، به هیچ عنوان وجاهت قانونی نداشته و مورد تایید وزارت بهداشت نیست.

دکتر سعید عسگری دبیر شورای سلامت دهان وزارت بهداشت در گفت و گو با وبدا ضمن اعلام این خبر گفت: این شرکت ها با استفاده از روش های گوناگون تبلیغی و حتی تهدید به جریمه کردن افراد در صورت عدم عضویت، ارقامی را به عنوان حق عضویت از مردمی که اطلاعی از موضوع ندارند، دریافت می کنند که این کار محمل قانونی نداشته و مردم نباید فریب این تبلیغات را بخورند.

دبیر شورای سلامت دهان وزارت بهداشت گفت: برخي از شرکت‌های ارایه خدمات دندانپزشکی با فريب و سوء استفاده از ناآگاهی عمومی، بدون داشتن سرمايه لازم برای يك شرکت بيمه‌اي، بدون تعهد ريسک، بدون انجام فرايندهاي بيمه‌گري خريد خدمات شامل مقومي، رسيدگي به اسناد و پرداخت هزينه خدمات و نیز بدون نظارت مؤثر بر مراکز درماني و از همه مهم‌تر با تعرفه‌‌ گذاري غيرقانوني، بازار ارائه خدمات دندانپزشکي را تحت تاثير مخرب قرار مي دهند.

دکتر عسگری با بیان اینکه مجوز فعالیت های شرکت‌هاي مذکور حسب ظاهر از جانب بيمه مرکزي ايران صادر نشده گفت: تعرفه‌هاي اعلام شده توسط شرکت‌هاي مذکور نیز تعرفه‌هاي مصوب و قانوني نبوده و توسط همین شرکت‌ها تعيين و اعلام می شود که خود امری خلاف محسوب می گردد.

دبیر شورای سلامت دهان وزارت بهداشت با بیان این که در گذشته نیز یکی از شرکت های بنام، اقدام به این کار کرده بود، گفت: یکی از مهم ترین خدماتی که توسط این شرکت ها ادعا می شود، ارایه تخفیف ویژه خدمات دندانپزشکی به اعضا است. واقعیت این است که معمولاً تعرفه‌هاي این شرکت ها از ارقام جاری بسیار بالاتر است، اما بر مبناي همين ارقام گزاف غيرمصوب، شرکت‌هاي مذکور اقدام به ارائه تخفيفات به جمعيت تحت پوشش حتي تا 60 درصد مبلغ اعلامی مي‌نمايند که نهایتا در برخي از موارد متاسفانه حتي بعد از ارايه تخفيفات، رقم ماخوذه از بیماران از تعرفه‌هاي قانوني بالاتر است.

وی افزود: یکی دیگر از اقدامات سودجویانه چنین شرکت هایی این است، که در قبال معرفی تعداد زیادی بیمار، از مراکز دندانپزشکي تخفيف مي‌گيرند. بنابراين در این شکل، تخفيف ارائه شده از جانب مراکز ارايه دهنده خدمت صورت مي‌گيرد و شرکت هاي مذکور بر خلاف بيمه‌ها، مابه‌التفاوت هزينه را به مراکز درمانی پرداخت نمی کنند. این امر نیز می تواند منجر به کاهش کیفیت ارایه خدمات توسط مراکز درمانی به مردم شود. البته با چنین مداخلات سودجویانه، نهایتا مردم بهره ای از ارایه اینگونه خدمات نبرده و در واقع این افراد فریب خورده اند که متضرر شده و سرمایه چنین شرکت هایی را تامین می کنند./201

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ١٦ آذر ١٣٩٥ - ١٥:١٧ / شماره خبر: ١٥٤٧٣٣ / تعداد نمايش: 3076

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج