وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوارعنوان کرد:

مراقبت و درمان 100 درصدی بیماران تحت پوشش مرکز مشاوره بیماری های رفتاری

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزواراز پایش، مراقبت و درمان 100 درصدی بیماران تحت پوشش مرکز مشاوره بیماری های رفتاری خبر داد. 
 
به گزارش وبدا، دکترعلیرضا مسلم همزمان با هفته اطلاع رسانی ایدز گفت: 22 مرکز و پایگاه انجام دهنده تست تشخیص سریع HIV به منظور دسترسی افراد متقاضی انجام تست تشخیص سریع در دو سال گذشته در سبزوار راه اندازی شده است. 
 
وی با بیان اینکه تمام خدمات مشاوره، پیشگیری، مراقبت و درمان به صورت کاملا محرمانه و رایگان ارائه می شود، افزود: پزشک، پرستار، ماما و کارشناس بیماری های دوره دیده در این مراکز حضور داشته و متخصصین عفونی و روانپزشک نیز برای مراقبت و درمان بیماران به صورت دوره ای در مرکز فعالیت دارند. 
 
رییس دانشگاه از ارتقای ثبت و پیگیری پرونده بیماری ایدز به عنوان یکی از اقدامات وزارت بهداشت یاد کرد و اظهار داشت: صد درصد بیماران تحت پوشش مرکز مشاوره بیماری های تحت مراقبت، درمان شده و مورد پایش قرار گرفته اند.  
 
دکتر مسلم با اشاره به اجرای برنامه پیشگیری از انتقال HIV از مادر به کودک در مناطق حاشیه شهرسبزوار تصریح کرد: مادران باردار ساکن در حاشیه شهر در اولین نوبت مراجعه به پایگاه سلامت، خدمات رایگان مشاوره و آزمایش برای پیشگیری از ابتلای نوزاد خود به HIV را دریافت نموده و یک هزارو 240 مورد تست تشخیص انجام شده است. 
 
وی اضافه کرد: همچنین کمیته دانشگاهی نظارت بر اجرایی نمودن برنامه استراتژیک کنترل عفونت اچ آی وی (SIP) به منظور اطلاع رسانی و آگاهی عموم جامعه، بیماریابی در جمعیت های آسیب پذیر،شناسایی و درمان زنان باردار مبتلا به ویروس HIV تشکیل شده است.
 
رییس دانشگاه اضافه کرد: برگزاری کلاس های آموزشی ویژه دانش آموزان و دانشجویان، تشکیل جلسات آموشی،برگزاری همایش و دوره های آموزشی، استقرار اتوبوس ایدز در پارک ها، محلات و دانشگاه ها با رویکرد آموزش سلامت ویژه عموم مردم و دانشجویان و استقرار پایگاه سلامت ثابت و سیار جهت ارائه خدمات آموزشی و مشاوره ای از دیگر اقدامات انجام شده در راستای اجرای برنامه است.  
 
دکتر مسلم، آموزش و اطلاع رسانی را عاملی برای پیشگیری از بیماری ها به ویژه بیماری های عفونی و ایدز دانست و تاکید کرد: ارتقای سطح دانش جامعه به خصوص جوانان، بهترین عامل برای مهار این بیماری می باشد و مهمترین راه پیشگیری از عفونت ایدز این است که قبل از نوزادان، باید به سراغ مادران باردار برویم تا تحت درمان قرار گیرند./122

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ١١ آذر ١٣٩٧ - ١٠:٥٥ / شماره خبر: ١٨٤٢٥١ / تعداد نمايش: 477

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج