وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی گلستان در كنگره ملي مديريت منابع مالي در نظام سلامت:

نظام ارجاع، کلیدی ترین راهبرد در کنترل تقاضا و مدیریت منابع است

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: نظام ارجاع، کلیدی ترین راهبرد در کنترل تقاضا و مدیریت منابع برای تاب آوری و برون رفت نظام سلامت در شرایط امروز است.

به گزارش وبدا، دکتر محمدجواد کبیر در كنگره ملي مديريت منابع مالي در نظام سلامت با اشاره به سیاست های کلی سلامت، ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری در زمینه خدمات اثربخش در حوزه سلامت افزود: تجارب کشورهای موفق، موید این است که نظام ارجاع از طریق اجرای برنامه پزشک خانواده محقق می شود.

وی با بیان اینکه طرح تحول سلامت از مهمترین موارد حوزه سلامت است و تمام مسئولان برای اجرای آن اهتمام ویژه ای دارند، افزود: قطار اصلاح نظام سلامت باید در حال حرکت تعمیر شود و نظام ارجاع، شریان حیاتی نظام سلامت است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد هم در این کنگره با بیان اینکه این دانشگاه در سال 61 تاسیس شد، گفت: در این مدت در تمام زمینه ها رشد قابل توجهی به دست آمد.

دکتر محمدرضا میرجلیلی با بیان اینکه یزد جزو استان های محروم قبل از انقلاب و اغلب پزشکان آن غیر بومی بودند، افزود: هم اکنون این دانشگاه به عنوان قطب پزشکی کشور مطرح است.

وی تعداد دانشجویان زمان تاسیس دانشگاه را 35 نفر عنوان کرد و گفت: در حال حاضر پنج هزار و 600 دانشجو در رشته های مختلف تخصصی و فوق تخصصی حوزه پزشکی مشغول به تحصیل هستند.

دبیر علمی کنگره ملي مديريت منابع مالي در نظام سلامت نیز اظهار داشت: 200 مقاله به دبیرخانه اين كنگره ارسال شد که از سوی 59 داور مورد ارزیابی قرار گرفت.

محمدامین بهرامی افزود: از مجموع مقاله ها، 76 مورد توسط هیات داوران پذیرفته شد که 9 مقاله به صورت سخنرانی و بقیه در قالب پوستر ارائه می شوند.

وی، اقتصاد مقاومتی در نظام سلامت، برنامه ریزی و تولید مراقبت، مدیریت بودجه، سهمیه بندی خدمات، تامین مالی و تخصیص منابع، نظام های پرداخت در مراقب و طرح تحول نظام سلامت و پایداری منابع مالی و اقتصاد بیمه را از جمله محورهای مقاله ها یاد کرد.

بهرامی هدف از برگزاری این گردهمایی را هم اندیشی و به اشتراک گذاری دانش و تجربه در مورد مدیریت بهینه منابع مالی در نظام سلامت بیان کرد.

كنگره ملي مديريت منابع مالي در نظام سلامت و دهمين همايش ساليانه دانشجويان مديريت خدمات بهداشتي - درماني سراسر كشور به مدت دو روز در سالن دكتر جوادي بيمارستان شهيد صدوقي یزد برگزار شد./143/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ١٠ آذر ١٣٩٧ - ٠٩:٣٧ / شماره خبر: ١٨٤١٩٠ / تعداد نمايش: 409

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج