وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:

دانش آموزان زاهدانی همیار داروساز شدند

 
 
با هدف ارتقای سطح آگاهی خانواده ها درخصوص مصرف دارو، تعدادی از دانش آموزان زاهدانی کارت همیار داروساز دریافت کردند و از این پس، آموزش هایی را در این زمینه فرا گرفته و به دیگران منتقل می کنند. 
 
به گزارش وبدا، دکتر فرزانه فرجیان، معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در این خصوص گفت: آموزش الگوی صحیح مصرف دارو به دانش آموزان از سطوح پایه و ابتدایی و انتقال این آموزش ها به اعضای خانواده علاوه بر اثرگذاری بیشتر، به ارتقای فرهنگ مصرف دارویی جامعه کمک شایانی می کند.
 
همچنین دکتر یاری، مسئول مرکز اطلاع رسانی داروها و سموم معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز با اشاره به مشارکت تعدادی از دانشجویان رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در انجام این طرح گفت: آشنایی دانش آموزان با حرفه داروسازی و وظایف داروساز، نحوه صحیح مصرف داروها، آشنایی با روش های پیشگیری از مسمومیت های رایج و خطرات ناشی از مصرف خودسرانه دارو، آشنایی با سامانه اطلاع رسانی 190 و خدمات ارائه شده توسط این سامانه، آشنایی با الگوی صحیح تغذیه و نشان های ایمنی و سلامت وزارت بهداشت و درمان از اهداف این طرح است.   
 
وی در ادامه خاطرنشان کرد: در این طرح، کارشناسان با حضور در کلاس درس به صورت زمان بندی شده آموزش هایی را ارائه کرده و از دانش آموزان می خواهند این مطالب را در خانواده بازگو کنند. 
 
دکتر یاری تصریح کرد: در مرحله اول، 100 دانش آموز در یکی از مدارس زاهدان کارت همیار داروساز دریافت کردند.
 
مقرر است از این پس به طور برنامه ریزی شده و با همکاری اداره آموزش و پرورش زاهدان، آموزش های دارویی در تمامی مدارس ارائه شود./119

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ٨ آذر ١٣٩٧ - ١٥:١٠ / شماره خبر: ١٨٤١٣٠ / تعداد نمايش: 576

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج