وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:

تحریم ها، خللی در عزم جدی محققان برای استمرار روند توسعه فناوری ایجاد نخواهد کرد

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: پیگیری ها و برنامه ریزی های لازم جهت استمرار مشارکت ایران در فرایند تولید علم در حال انجام است و بدون تردید تحریم های غیر انسانی آمریکا در عزم جدی محققان ما برای استمرار روند توسعه فناوری خللی ایجاد نخواهد کرد.
 
دکتر نورمحمد بخشانی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در گفتگو با وبدا اظهار داشت: بر اساس اسناد بالا دستی توسعه کشور و سیاست های کلی سلامت، ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، در حوزه علم و فناوری، جهاد مستمر علمی با هدف دستیابی به مرجعیت علمی در منطقه و جهان مد نظر می باشد.  
 
وی با اشاره به اهمیت ارتباطات علمی محققان و دانشمندان کشور با دانشگاه ها و موسسات علمی و پژوهشی در سایر کشورهای جهان تصریح کرد: استمرار تبادلات علمی از طریق حضور در کنگره های بین المللی، بهره مندی از مجلات علمی- پژوهشی و منابع اطلاعاتی بین المللی و فرصت های مطالعاتی از جمله مواردی است که دستیابی به اهداف توسعه علم و فناوری را تسریع می کند.
 
معاون تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با بیان اینکه در حال حاضر دانشگاه های علوم پزشکی و موسسات وابسته به وزارت بهداشت در تامین و انتشار بالغ بر یک سوم از تولیدات علمی کشور نقش دارند، بیان کرد: به منظور تسهیل این ارتباطات پس از اعمال تحریم های غیر انسانی آمریکا، پیگیری های لازم از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و از طریق بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران این موضوع در حال انجام است.
 
دکتر بخشانی پرداخت ارز مورد نیاز جهت استمرار ارتباطات علمی، پژوهشی و آموزشی اعضای هیات علمی و دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی و مراکز تحقیقاتی وابسته از سوی بانک مرکزی را از جمله درخواست های وزارت بهداشت برشمرد و خاطرنشان کرد: خوشبختانه با پیگیری های صورت گرفته از طریق وزارت بهداشت و با برنامه ریزی صحیح بانک مرکزی، امیدواریم  که همچنان گام های بلندی را در مسیر تولید علم و فناوری برداریم.
 
وی همچنین با اشاره به استمرار حمایت های قانونی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از پژوهشگران و فناوران، از همه اعضای هیات علمی، دانشجویان، محققان و پژوهشگران حوزه سلامت در استان خواست تا با جدیت و اطمینان فعالیت های پژوهشی و تحقیقاتی خود را ادامه دهند./119

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ١٢ خرداد ١٣٩٧ - ١٤:٤٧ / شماره خبر: ١٧٧٤٧١ / تعداد نمايش: 1860

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج