وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد:

فرصت های مطالعاتی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد حتی در سخت ترین شرایط تعاملات بین المللی هم قطع نشد

معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ضمن تاکید بر ظرفیت بالای این دانشگاه در تعاملات بین المللی، گفت: ایجاد مرکز نوع دو یونسکو در دانشگاه مشهد یکی از پتانسیل های ارزشمند و جدید دانشگاه است.


به گزارش وبدا، دکتر محسن تفقدی گفت: دانشگاه علوم پزشکی مشهد در سال های قبل، در سخت ترین شرایط از تعاملات بین المللی حمایت کرده و در آن شرایط، امکان برگزاری فرصت های مطالعاتی در دانشگاه قطع نشد که این جای تقدیر دارد.

وی ادامه داد: تنها دانشگاهی که با هماهنگی بسیار خوب سالانه جمعی از دانشجویان مقطع PHD خود را در راستای برنامه تحقیقاتی مورد نظر در یک دوره های شش ماهه بورس و به دیگر کشورها اعزام می کند، دانشگاه علوم پزشکی مشهد است.

معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، افزود: دانشگاه علوم پزشکی مشهد، توانمند و دارای پتانسیل های زیادی است و چیزی در تعاملات بین المللی کم ندارد.

دکتر تفقدی یادآور شد: یکی از این تعاملات در ۱۵ سال قبل در سایه برگزاری همایش تغذیه در دانشگاه مشهد اتفاق افتاد که به دنبال آن پرفسور ازی در سفر به ایران به این کشور علاقمند شد و در تمام این سال ها دکتر غیور ارتباط خود را با وی حفظ و پرفسور ازی یکی از سرمایه های دانشگاه در بحث پیشبرد مرکز یونسکو بوده است.

وی بیان داشت: مذاکرات در خصوص ایجاد مرکز یونسکو بیش از حدود سه سال قبل در دانشگاه مشهد آغاز شد و نمایندگان یونسکو در ابتدا در توصیه های خود امکان ایجاد این مرکز را سخت می دانستند اما با مشاهده قابلیت های دانشگاه و گستردگی آن و همچنین شبکه گسترده بهداشتی، تغییر نظر دادند و حاضر شدند در این زمینه با ما همکاری کنند.

دکتر تفقدی به ایجاد پروپوزالی با محوریت تغذیه در ادامه روند ایجاد مرکز یونسکو در مشهد اشاره کرد و اظهار داشت: این موضوع به پتانسیل های خوب ما در حوزه تغذیه، توانمندی ها و ارتباطات خوب دکتر غیور، گروه و دانشجویان تغذیه باز می گشت که در نهایت این برنامه در راستای طرح تحول نظام سلامت و یکی از ماموریت های مهم دانشگاه که تغذیه است، نهایی شد.

وی یادآور شد: دانشگاه علوم پزشکی مشهد در هماهنگی با فعالیت ها و ماموریت اصلی در زمینه تغذیه دو کوهورت مهم در زمینه تغذیه دارد؛ که یکی از محورهای اصلی کوهورت که پایش سلامت کارکنان است، مربوط به تغذیه است.

معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ایجاد مرکز یونسکو را یکی از پتانسیل های ارزشمند و جدید در دانشگاه دانست و گفت: ایجاد این مرکز در مشهد می تواند برای دانشگاه به خوبی ایجاد فرصت کند؛ اما با وجود تمامی تلاش های انجام شده در این مسیر در ابتدای راه قرار داریم.

دکتر تفقدی تصریح کرد: یکی از مواردی که تیم یونسکو را متاثر و مجاب کرد که دانشگاه مشهد می تواند در این راستا اقدام کند، جلسه هیات علمی و دانشجویان تغذیه با نمایندگان یونسکو بود که پتانسیل، علاقه و اشتیاق حاضرین در جلسه برای آن ها قابل توجه بود به نحوی که در چند ماه قبل از تصویب مرکز، نمایندگان یونسکو از ما مشتاق تر به نظر می رسیدند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ٢٤ اسفند ١٣٩٦ - ٠٧:٢٣ / شماره خبر: ١٧٤٤٤٥ / تعداد نمايش: 1704

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج