وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مدیر نظارت بر مواد غذایی ، بهداشتی و آرایشی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی تاکید کرد:

لزوم توجه مردم به اصیل بودن کالاهای سلامت محور در هنگام خرید

مدیر نظارت بر مواد غذایی، بهداشتی و آرایشی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی اظهار داشت: مصرف کنندگان در هنگام خرید به اصیل بودن کالاهای سلامت محور باید حتما توجه کنند.
به گزارش وبدا، دکترحسن براتی زاده با بیان این مطلب افزود: کالاهای سلامت محور ( دارو ، مواد غذایی ، ملزومات پزشکی و... ) تولید شده در داخل کشور دارای پروانه بهداشتی بوده و انواع وارداتی آن ها نیز در مبادی ورودی قانونی برچسب اصالت کالا دریافت می نمایند که با استعلام کد 16 رقمی حک شده بر روی برچسب از سامانه پیامکی 20008822 می توان از سلامت کالا اطمینان حاصل نمود.
وی تصریح کرد : افرادی که کالاهای سلامت محور را در اختیار عموم قرار می دهند باید آموزش های لازم را در راستای نحوه خرید و شناسایی کالای اصیل فرا بگیرند.
مدیر نظارت بر مواد غذایی ، بهداشتی و آرایشی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی افزود : مردم نیز باید به سلامت خود اهمیت دهند و با آگاهی یافتن در زمینه برچسب اصالت و سلامت کالا و همچنین نحوه استفاده از این برچسب از خرید کالاهای قاچاق پرهیز نمایند.
به گفته وی عمده کالاهای قاچاق از مبادی قانونی وارد کشور نمی شوند و این کالاها اصولا تقلبی بوده و تهدید کننده سلامت می باشند.302/116

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ١١ بهمن ١٣٩٦ - ٠٩:١٩ / شماره خبر: ١٧٢٣٤٢ / تعداد نمايش: 2361

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج