وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

با حضور سرپرست دانشکده علوم پزشکي خمين :

از پرستاران نمونه خمين تجليل شد

آئین گرامیداشت مقام و منزلت پرستار باحضور سرپرست دانشکده و اعضای هیئت رئیسه، فرماندار،بخشداران بخش مرکزي و کمره و اعضاي شوراي اسلامي شهر و جمعي از پرستاران و دانشجويان پرستاري برگزار شد.

به گزارش وبدا در اين آيين دکتر جواد جواهري ،سرپرست دانشکده علوم پزشکي خمين ضمن تبريک ولادت حضرت زينب کبري (س) و روز پرستار و تقارن ميمون آن با ايام سي و هشتمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي گفت: شغل پرستاري فرصت و نعمتي است که خدا به پرستاران اعطا کرده زيرا رفع حاجت و کاهش مشکلات مردم از جمله عبادات محسوب مي شود.

 وي افزود: تخصصي شدن رشته پرستاري و افزايش تسهيلات در مقاطع عالي دو مصوبه مهم براي ارتقاي پرستاران در برنامه توسعه ششم است.

دکتر جواهري در بخش ديگري از سخنان خود اظهار داشت : تعداد پرستاران اين شهرستان نسبت به تخت هاي بيمارستاني با شاخص کشوري فاصله دارد اما با افزايش سهميه استخدام نيروي انساني انتظار مي رود اين فاصله کاهش پيدا کند.

در اين مراسم سيد مهدي ساداتي فرماندار شهرستان خمين پرستاران را سفيران سلامت دانست و گفت : پرستاران به سبب الفت و مهرباني با بيماران جايگاه والايي در جامعه دارند.

ساداتي افزود: نگاه ويژه دولت به ارتقاي شاخص هاي درماني و برنامه تحول سلامت اميد را در بيماران افزايش داد.

فرماندار خمين اظهار کرد: در دو سال گذشته مسئولان استاني و شهرستاني توجه ويژه اي به مناطق محروم و توزيع برابر خدمات دولت به نقاط مختلف خمين داشتند و اميد است با جذب نيروي متخصص و افزايش سهميه هاي تخصصي دانشکده علوم پزشکي خمين ارتقاي بيشتر کمي و کيفي خدمات درماني اين شهرستان مد نظر قرار گيرد.

وي با اشاره به خدمات شايسته و دلسوزانه جامعه پرستاران ادامه داد: اميدواريم دغدغه هاي معيشتي آنها تا پايان سال با پرداخت هاي معوقه کاهش يابد.

در اين مراسم از پرستاران نمونه شهرستان با اهداي لوح سپاس و هديه تقدير شد و لوح ويژه پرستار نمونه کشوري دانشکده علوم پزشکي خمين( خانم وحديه عابدي) به وي اعطا شد./159/302

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ١٨ بهمن ١٣٩٥ - ٠٩:٠٢ / شماره خبر: ١٥٧٢٧٨ / تعداد نمايش: 2096

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج