وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

با حضور قائم مقام معاونت بهداشت؛

جلسه هم اندیشی پایش معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان برگزار شد

در راستای بررسی اقدامات انجام شده در طرح تحول سلامت، جلسه هم اندیشی پایشگران معاونت بهداشت وزارت بهداشت با مدیران معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با حضور دکتر تبریزی قائم مقام معاونت بهداشت برگزار شد.
به گزارش وبدا، قائم مقام معاونت بهداشت وزارت بهداشت در این جلسه گفت: سازمان جهانی بهداشت سال ها درخواست می کرد که از درمان های پرهزینه به سمت پیشگیری کم هزینه حرکت کنیم .
دکتر جعفر صادق تبریزی افزود: قرار است در برنامه طرح تحول سلامت در کنار برابری، عدالت را هم رعایت کنیم.
وی گفت: دراین برنامه قرار است با مشارکت مردم نظامی را بسازیم که در شأن این مردم باشد.
دکترتبریزی گفت: سازمان جهانی بهداشت سال ها در خصوص UHC شعار می داد که بر اساس آن باید همه مردم بسته خدمتی جامع ادغام یافته را با حداقل پرداخت از جیب دریافت کنند .
وی در توضیح بسته خدمتی جامع ادغام یافته گفت: این بسته شامل پنج بسته خدمتی ادغام یافته ارتقاء سلامت، پیشگیری، درمان، توان بخشی و خدمات تسکینی است.
قائم مقام معاونت بهداشت وزارت بهداشت در ادامه گفت: برای تحقق این اهداف، برنامه ملی تحول سلامت طراحی شد که حوزه بهداشت هم 15 برنامه و 10 پروژه پشتیبان آن را طراحی کرد.
دکتر تبریزی گفت: پایش و ارزشیابی تضمین می کند که مسیری که در آن حرکت می کنیم درست است یا نه و چقدر در آن به اهدافمان نزدیک شده ایم .
گفتنی است: در این جلسه قائم مقام معاونت بهداشت، معاون بهداشتی دانشگاه به همراه معاونین فنی و اجرایی و مدیران گروه و مسئولان واحدهای این معاونت حضور داشتند./216/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ١٣ بهمن ١٣٩٥ - ١٣:٢٣ / شماره خبر: ١٥٧٠٨٨ / تعداد نمايش: 4589

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج