وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس کلان منطقه ۳ آمایشی کشور خبر داد:

اولین و تنها مورد استفاده از بخش خصوصی در آموزش علوم پزشکی در کلان منطقه ۳ صورت گرفته است

 
رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان در نشست رئیس مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با مدیران مراکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی دانشگاه‌های کلان منطقه ۳ آمایشی کشور اظهار کرد: اولین و تنها مورد استفاده از بخش خصوصی در آموزش علوم پزشکی در کلان منطقه ۳ صورت گرفته است.

به گزارش وبدا، در نشست مراسم دو روزه بازدید مراکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی کلان منطقه ۳ کشور ، دکتر موسوی‌بهار رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان و رئیس کلان منطقه ۳ آمایشی کشور با یادآوری اینکه به تازگی دانشکده علوم پزشکی اسدآباد هم به صورت مستقل به دانشگاه‌های قطب ۳ کشور اضافه شده است، اظهار کرد: در سال گذشته که دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه متولی قطب کلان منطقه ۳ آمابشی کشوربود و همچنین سال جاری که این مسئولیت بر عهده ماست، عملکرد همه دانشگاه‌های این کلان منطقه مطلوب بوده است. در حوزه ماموریت‌های ویژه و ماموریت‌های عمومی به نحو شایسته‌ای عمل شده است و به بسیاری از اهداف از پیش تعیین شده رسیده‌ایم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان خبر داد: در کلان منطقه ۳ بعنوان اولین و تنها مورد در میان کلان مناطق کشور، استفاده از بخش خصوص در آموزش علوم پزشکی که در برنامه‌ها و اهداف آموزش علوم پزشکی وزارت بهداشت بود، اجرایی شده است.
دکتر موسوی‌بهار ضمن قدردانی از مدیران و مسئولان دانشگاه‌های قطب ۳ بیان کرد: دانشگاه‌های مستقر در این قطب با همکاری نزدیک در حال پیشروی به سمت اهداف هستند. در این کلان منطقه تفاهمنامه‌های درون‌قطبی برای مساعدت به یکدیگر در راستای توسعه آموزش پزشکی و دستیابی به اهداف و ماموریت‌های ویژه، منقعد شده است.
رئیس کلان منطقه 3 آمایشی کشور با تاکید بر اینکه EDC‌ها در دانشگاه علوم پزشکی همدان در چند سال گذشته به نحو شایسته‌ای متحول شده‌اند، گفت: به نظر می‌رسد بخش اعظم مسئولیت پایش و آموزش برنامه‌های طرح تحول سلامت بر عهده EDCهاست؛ زیر اولا خودشان باید در جریان برنامه‌ها قرار داشته باشند و کاملا سوار بر مطلب باشند، ثانیه وظیفه آموزش و توانمندسازی اعضای هیات علمی را بر عهده دارند.
دکتر سیدحبیب‌اله موسوی‌بهار خاطرنشان کرد: در قطب ۳ و پیرو آن دانشگاه علوم پزشکی همدان، همدلی، همراهی و شور همکاری داوطلبانه وصف‌ناپذیری ایجاد شده است و در نتیجه این مشارکت‌ها در ارزشیابی اولیه موسسه‌ای، دو دانشگاه همدان و کرمانشاه از کلان منطقه ۳، در گروه دانشگاه‌هایی قرار گرفتند که ۱۰۰ درصد امتیازات را کسب کردند. البته لازم به ذکر است که دانشگاه‌های علوم پزشکی کردستان و ایلام نیز با فاصله بسیار کمی از همدان و کرمانشاه بودند.
وی با بیان اینکه بحث تحول آموزش پزشکی در دانشگاه‌ها جدی گرفته شده است اما نیاز به کار دارد و همت بسیار زیادی می‌طلبد، عنوان کرد: اهداف خوبی در این راستا تدوین شده است و همین که به بخش قابل توجهی از این اهداف رسیده‌ایم جای خشنودی دارد و دستیابی به همه اهداف از نظر من کاملا شدنی و امکانپذیر است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان در ادامه گفت: اعضای هیات علمی در دانشگاه‌های علوم پزشکی نسبت به سال‌های قبل بسیار متحول شده‌اند. توانمندی‌های آموزشی و پژوهشی اعضای هیات علمی جدیدالورود بسیار بالاست و می‌توانند در تحقق اهداف تحول آموزش بسیار موثر و کارآمد باشند. در EDCهای دانشگاه‌ علوم پزشکی همدان، چهره‌های جدید قابل مشاهده هستند که پتانسیل‌ها فوق‌العاده‌ای دارند و می‌توانند آینده حوزه آموزش پزشکی را تضمین کنند
گفتنی است اولین نشست مراسم دو روزه بازدید مراکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی کلان منطقه ۳ کشور صبح امروز با حضور رئیس مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رئیس و دبیر کلان منطقه ۳، روسا، معاونین آموزشی و مدیران مراکز مطالعات و توسعه آموزش دانشگاه‌های علوم پزشکی کلان منطقه ۳ و جمعی از مسئولان این دانشگاه‌ها برگزار شد.

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٤ دی ١٣٩٦ - ١١:٣٠ / شماره خبر: ١٧٠٦٩٨ / تعداد نمايش: 2141

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج