وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان عنوان کرد:

رکورد کشوری بیشترین تعداد ثبت خدمات سامانه سیب برای دو بهورز دانشگاه علوم پزشکی زاهدان/ ارائه بیش از 195 هزار خدمت سلامت توسط این دو بهورز

 
 
 معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از در محمد بلوچ، بهورز خانه بهداشت عبدالله بازار چابهار و شاه کرم محمدی صدر، بهورز خانه بهداشت فتح آبادانده میرجاوه به دلیل رکورد بیشترین تعداد ثبت خدمات در سامانه سیب تقدیر کرد.
 
به گزارش وبدا، دکتر سید مهدی طباطبایی گفت: دو بهورز پرتلاش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، آقایان درمحمد بلوچ شاغل در خانه بهداشت عبدالله بازار شهرستان چابهار و شاه کرم محمدی صدر بهورزخانه بهداشت فتح آبادانده میرجاوه با بیشترین تعداد ثبت خدمات سامانه سیب در سطح کشور، رکورد  بیشترین ثبت خدمات در کشور را از آن خود کردند.
 
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در حاشیه سفر به چابهار ضمن بازدید از خانه بهداشت عبدالله بازار چابهار اظهار داشت: خدمات ارزشمند همه بهورزان گرانقدر در دورترین نقاط از شمال تا جنوب در تحول سیمای سلامت استان تاثیر بسزایی گذاشته است.
 
وی در ادامه گفت: این بهورزان پرتلاش آقایان درمحمد بلوچ شاغل در خانه بهداشت عبدالله بازار شهرستان چابهار و شاه کرم محمدی صدر بهورز خانه بهداشت فتح آبادانده میرجاوه، هر کدام با بیش از ارائه 195 هزار خدمت سلامت به ترتیب جایگاه اول و دوم کاربران برتر کشوری سامانه سیب را از بین حدود 85 هزار کاربر از آن خود کردند و با این حرکت ماندگار، نام خودشان را در زمره افتخار آفرینان عرصه سلامت استان به ثبت رساندند .
 
به گفته دکتر طباطبایی، تشکیل پرونده الکترونیک سلامت برای تمامی  جمعیت تحت پوشش و ارائه 100 درصدی خدمات مورد انتظار طرح تحول سلامت به ساکنین روستاها و انجام تمام مراقبتهای بهداشتی مربوط به خطر سنجی بیماری های قلبی و عروقی به همه سالمندان و میانسالان از مهمترین  اقدامات این بهورزان است.
 
شایان ذکر است، به رغم نبود زیر ساخت اینترنت در حدود 30 درصد از واحدهای بهداشتی تابعه، دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با ثبت نام  98 درصد (یک میلیون و 590 هزار نفر) جمعیت تحت پوشش در سامانه سیب و فعال کردن پرونده الکترونیک سلامت برای یک میلیون و 238 هزار نفر، در زمره دانشگاه های پیشرو در اجرای سامانه سیب قرار گرفته است.
 
گفتنی است سامانه سیب همان سیستم یکپارچه بهداشت برای ثبت اطلاعات سلامت مردم ایران است./119/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

جمعه ٢٤ آذر ١٣٩٦ - ٠٧:٥٠ / شماره خبر: ١٧٠١٧٤ / تعداد نمايش: 2848

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج