وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

قائم مقام وزیر بهداشت در امور دانشگاهها در شهرکرد:

کسب رضایتمندی مردم ، مهمترین هدف نظام سلامت و بزرگترین دستاورد برنامه تحول است

قائم مقام وزیر بهداشت در امور دانشگاه ها در سفر یکروزه به استان چهارمحال و بختیاری، عملکرد دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در حوزه های مختلف آموزشی؛ خدماتی و پژوهشی را مثبت ارزیابی کرد.

به گزارش وبدا، دکترسیدحسن امامی رضوی، ضمن تقدیر از تلاش های گروه مدیریتی این دانشگاه، ‌رئیس این مجموعه را از روسای خوشفکر و موثر در بین روسای دانشگاه های کشور دانست.

به گفته وی، دکتر مرتضی هاشم زاده به واسطه تجربه بالا، مدیریت عالی و دانش خوب توانسته اقدامات چشم گیر و قابل توجهی به همراه تیم مدیریتی خود در مدت انتصابشان به این سمت در سطح استان به انجام برسانند.

وی خاطر نشان کرد: همچنین قرار گرفتن وزیری توانمند با دانش مدیریتی موجب فراهم شدن زمینه ارتقاء خدمات و تحول چهره نظام سلامت در کشور شده است.

دکتر امامی رضوی، کسب رضایتمندی مردم را مهمترین هدف نظام سلامت و بزرگترین دستاورد برنامه تحول دانست و افزود: علی رغم مشکلات این برنامه بقوت خود ادامه پیدا کرده است.

وی تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد نیز با وجود مشکلات و محدودیت در امکانات و منابع مالی موفقیت های خوبی کسب کرده است.

قائم مقام وزیر بهداشت در امور دانشگاه ها با بیان اینکه برخی مسائل حوزه بهداشت و درمان به رغم تمهیدات لازم غیر قابل اجتناب است و اتفاقات اخیر موجب شد روند اجرای برنامه آنگونه که انتظار می رفت پیش نرود افزود: تمامی مدیران در سطوح مختلف باید با افزایش انگیزه های کاری و تعامل و نزدیکی بیشتر با مردم با استفاده حداکثری از منابع امور را مدیریت نمایند.

وی، احساس مسئولیت برای فراهم کردن محیط و فضای زندگی و خدمت برای خود و سایر شهروندان جامعه را از وظایف تمامی افراد دانست و اظهار داشت: بی تفاوتی نسبت به نیاز دیگران مشکلی از جامعه حل نخواهد کرد.

وی اضافه کرد: برنامه تحول نظام سلامت در جهت برقراری عدالت پیش رفته و سیاست های خوبی اتخاذ نموده است اگر چه برخی ایرادات نیز در روند اجرا دیده می شود که نیازمند بازنگری و اصلاح می باشد.

قائم مقام وزیر بهداشت در امور دانشگاه ها با اشاره به موفقیت برنامه در فراهم آوردن رضایتمندی مردم افزود: همچنان عدم توضیح وضعیت بیمار و روند درمان بیشترین آمار نارضایتی های را به خود اختصاص می دهد.

دکترامامی رضوی، خاطر نشان کرد: رعایت اخلاق حرفه ای ضمن حفظ حیثیت جامعه پزشکی موجب افزایش احترام متقابل بین مردم و جامعه پزشکی خواهد شد.

 

وی، در پاسخ به درخواست پیگیری برای راه اندازی بیمارستان اختصاصی اطفال با توجه به جمعیت یک میلیون نفری استان چهارمحال و بختیاری و کمبود شدید فضای فیزیکی در بخش های فعلی اظهار داشت: راه اندازی بیمارستان تک تخصصی در شرایط کنونی توصیه نمی شود.

دکتر امامی رضوی، تشکیل جلسات درونی برای بررسی راهکارهای اجرایی برای ارتقاء سطح علمی و مهارت های دانشجویان با استفاده از امکانات موجود را در کسب موفقیت های بیشتر در زمینه تولید علم و نوآوری توسط دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد موثر دانست./124/205

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٩ بهمن ١٣٩٥ - ٠٩:٤٩ / شماره خبر: ١٥٦٨٤٠ / تعداد نمايش: 3655

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج