وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی ساوه ؛

دیدار " دکتر سروش " رئیس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت و " دکتر عبداللهی " مدیر کل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت با " دکتر نیک روش " سرپرست دانشکده علوم پزشکی ساوه

به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی ساوه ، " دکتر سروش " رئیس اداره مراقبت مرکز بیماریهای واگیر و " دکتر عبداللهی " مدیر کل دفتر بهبود تغذیه  با " دکتر نیک روش "  سرپرست دانشکده علوم پزشکی ساوه در دفتر ریاست دانشکده علوم پزشکی ، دیدار نمودند .

در این دیدار ، " دکتر نیک روش "  سرپرست دانشکده علوم پزشکی ساوه ، ضمن خوش آمد به میهمانان گفت :  افتخاری است که در اولین هفته مسئولیت خود در این دانشکده میزبان همکارانمان از وزارت بهداشت هستیم .

" دکتر نیک روش " افزود ، بیماریهای غیر واگیر مهمترین مشکل  سلامت قابل پیشگیری جوامع است و وزارت بهداشت و درمان  نیز نگاه ویژه ای به بیماریهای غیر واگیر و عوامل زمینه ساز آن از جمله تغذیه دارد و دانشکده علوم پزشکی ساوه کاملا همسو با برنامه های وزارت بهداشت در حوزه های مختلف ، آمادگی هرگونه همکاری با دفتر بهبود تغذیه و اداره بیماریهای واگیر دارد.

سرپرست دانشکده علوم پزشکی ساوه ادامه داد ، ارائه خدمات به اتباع افاغنه  ، وظیفه سیستم سلامت و یک تکلیف در حوزه سلامت است  و ما برنامه ها و اقدامات خود را در جهت حفط و ارتقاء  سلامت اتباع افاغنه پیگیری می نماییم .

" دکتر عبداللهی " مدیر کل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت ضمن تشکر از حمایت های دانشکده علوم پزشکی و معاونت بهداشتی از فعالیت ها و برنامه های دفتر بهبود تغذیه  ، با اشاره به وضعیت تغذیه  گروههای آسیب پذیر در میهمان شهر شهید ناصری بیان نمود با توجه به ظرفیت های خوب موجود ، حمایت های مطلوب ریاست  و پیگیری معاونت بهداشتی این دانشکده  ، درصدد هستیم  با توجه به گروههای آسیب پذیر در این میهمان شهر برنامه و مداخلاتی را به اجر بگذاریم و بعنوان الگو  این برنامه ها را به میهمان شهرهای کل کشور تعمیم دهیم .

دکتر عبداللهی همچنین بیان داشت از اهداف دیگر اقدامات ،  همسو نمودن مداخلات سایر سازمانهایی است که به این میهمان شهر خدمات ارائه می نمایند. تا بطور معنا داری در جهت مشکلات اولویت دار برنامه ریزی و اجرا گردد .

" دکتر سروش " رئیس اداره مراقبت مرکز بیماریهای واگیر ، نیز ضمن تشکر از ریاست دانشکده علوم پزشکی از اقدامات بهداشتی وسیع که در میهمان شهر شهید ناصری  توسط معاونت بهداشتی انجام گرفته است تقدیر نمود و اضافه کرد ساخت حمام ها و سرویس های بهداشتی در منازل همچنین بیش از 60 رابط بهداشتی فعال ، نمونه قابل ارائه به کلیه میهمان شهرهای کشور میباشد .

رئیس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت افزود ، در حال حاضر نام میهمان شهر شهید ناصری در ژنو ثبت شده است و این حاصل اقدامات ، دلسوزی و تلاش همکاران معاونت بهداشتی این دانشکده است .

"دکتر نظری " معاون بهداشت دانشکده با بیان اینکه حدود 5500 نفر اتباع افاغنه در این میهمان شهر ساکن هستند گفت : با توجه به اینکه حدود 30000 اتباع افاغنه ساکن ساوه هستند و زندگی میکنند با توجه به موالید بالا ، یکی ازدغدغه ها و پیگیری های  سیستم سلامت در این گروه ، تعداد بالای زنان باردار در معرض خطر و پیشگیری از مرگ مادر می باشد .

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢٧ دی ١٣٩٦ - ١٥:٣٠ / شماره خبر: ١٧١٧٢٠ / تعداد نمايش: 1168

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج