وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی ساوه ؛

مراسم تکریم و معارفه رئیس دانشکده علوم پزشکی ساوه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی ساوه ، مراسم تکریم از " دکتر جلیل کوهپایه زاده " و معارفه " دکتر عباس نیک روش " بعنوان  سرپرست جدید دانشکده علوم پزشکی ساوه با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک، نماینده مردم ساوه و زرندیه ، فرمانداران و مسئولان ادارات شهرستانهای ساوه و زرندیه ، روسای دانشگاهها ، خیرین و حامیان سلامت و پرسنل دانشکده علوم پزشکی ساوه برگزار شد.

معاون استاندار و فرماندار شهرستان ساوه در این مراسم ضمن تقدیر از تلاشهای ازرشمند رئیس دانشکده علوم پزشکی ساوه، گفت: آغاز شروع به کار دکتر کوهپایه زاده و تاسیس دانشکده علوم پزشکی ساوه با شروع طرح تحول سلامت همراه بود و این دشواری  کار این تحول را بیشتر نمود ولی ایشان با کمک همکاران توانستند به نحو احسن اقدامات چشمگیری را به ثمر برسانند .

معاون استاندار و فرماندار ساوه از اقدامات موثر در زمینه بهداشت و درمان که در طی چند سال گذشته انجام شده است ، تقدیر و تشکر نمود و از مسئولین ادارات تابعه و خیرین سلامت خواست تا با ریاست جدید دانشکده همکاری داشته باشند  

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی در ادامه به اهمیت بهره وری بالا در زمان ارائه خدمات اشاره نمود و گفت : طول مدت خدمت مهم نیست بلکه میزان بهره وری از آن مدت حائز اهمیت است .

مهندس منصوری تاکید کرد: مسئولان باید با تمام وجود کار و تلاش کنند و سطح توقع هم باید معقول  و با در نظر گرفتن شرایط موجود باشد.

مهندس منصوری با اشاره به بیمارستان جدید آموزشی درمانی شهید مدرس گفت : بیمارستان جدید با 30 هزار متر بنا که زمین آن به مبلغ 450 میلیون تومان از ردیف بودجه دولتی خریداری شده، ساخته خواهد شد و با وجود این بیمارستان پیشرفته قطعا پزشکان متخصص و فوق تخصص بیشتری به ساوه خواهند آمد.

مهندس منصوری ادامه داد: ساوه رو به رشد و پیشرفت است و با راه اندازی ایستگاه راه آهن قطعا جمعیت آن به 400 هزار نفر می رسد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان مرکزی در این مراسم در بیانات خود با تشکر از زحمات دکتر کوهپایه زاده و تقدیر از تلاش های ارزنده ای که در زمینه ارتقا دانشکده علوم پزشکی داشت، بیان کرد: ساوه استعداد و پتانسیل ساخت بیمارستان بزرگ و ارتقای دانشکده علوم پزشکی بعنوان دانشگاه را دارد و با ارتقای دانشکده می توان بیمارستان هم ساخت.

دکتر طاهراحمدی با اشاره به دستاوردهای طرح تحول سلامت گفت :  اتفاقات مبارکی که در این دولت با کمک مجلس شورای اسلامی در حوزه سلامت افتاد قابل مقایسه با دولت های قبل نیست. وی با بیان اینکه در حوزه سلامت نسبت به کشورهای دیگر و حتی کشورهای منطقه عقب بوده ایم و در این دولت 20 سال عقب ماندگی جبران شد، بیان نمود،  در گذشته بعضی از مردم در صورت بروز برخی از بیماری های سخت برای معالجه ناچار به فروش فرش زیر پایشان می شدند و بسیاری از مردم به دلیل بالا بودن هزینه بیمارستان خصوصی به بیمارستان های دولتی مراجعه می کردند که این بیمارستان ها توانایی  لازم در رسیدگی به آن ها را نداشتند.

دکتر طاهراحمدی افزود: با اجرای طرح تحول سلامت تقریبا تمام هزینه های بیمارستان حتی تهیه ملزومات پزشکی به عهده دولت است و  عمل های جراحی برای روستاییان 3 درصد هزینه در بر دارد که این مقدار نیز گاها با مددکاری پوشش داده می شود. وی با بیان اینکه رضایتمندی از طرح تحول سلامت باعث رضایت مردم از دولت یازدهم شد، از نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس خواست که از این طرح حمایت کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک با بیان اینکه در حال حاضر ترازمالی دانشگاه علوم پزشکی اراک و دانشکده علوم پزشکی ساوه  مثبت است گفت بعنوان مثال دانشکده علوم پزشکی ساوه 41 میلیارد تومان بدهکار و 50 میلیارد تومان طلب کار است.

دکتر طاهر احمدی ، عمده این طلبکاری ها را مربوط به بیمه اعلام کرد و گفت: متاسفانه پزشکان و پرستاران دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی یک سال است که طلبکار هستند و البته این طلب کاری ذره ای در خدمت رسانی آن ها تاثیر نداشته است.

وی افزود: تامین اجتماعی بدهی خود را پرداخت نمی کند اما حقوق پزشکان و پرستاران خود را بروز تسویه می کند، البته از این پرداخت به موقع خوشحالیم اما چه فرقی بین پزشکان دانشگاه و تامین اجتماعی است؟ اگر این بدهی ادامه یابد بین توده های مردم، پزشکان و پرستاران اعتراض خواهد شد.

وی با بیان اینکه در ساوه و زرندیه به ازای هر هزار نفر 1.3 تخت موجود است، اظهار کرد: این ضریب در یزد 3.7 تخت به ازای هر هزار نفر است اما در استان مرکزی بسیار پایین است و گاها ضریب اشغالی تخت ها 100 درصد می شود که منجر به پایین آمدن رضایتمندی می شود.

دکتر کوهپایه زاده رئیس سابق دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ساوه گفت :  از آغاز تاسیس دانشکده علوم پزشکی ، خانواده علوم پزشکی ساوه از 1200 نفر به 1650 نفر رسید و تلاش تک تک این افراد باعث رشد بهداشت و درمان در ساوه و زرندیه شد.

دکتر کوهپایه زاده با بیان اینکه اگر خیرین به یاری این دانشکده نمی شتافتند، بسیاری از موفقیت ها بدست نمی آمد، اضافه کرد: طرح تحول سلامت یک موهبت الهی بود و جذب دانشجو و اضافه کردن رشته های متعدد هم به رشد و توسعه دانشکده کمک کرد وی ابراز امیدواری کرد که بهره وری و هزینه اثربخشی در راس اتخاذ تصمیمات و انجام فعالیت ها باشد.

دکتر کوهپایه زاده با بیان اینکه در سال های اول سعی به برقراری حداقل ها بود، ادامه داد: اما اکنون باید به این پیشرفت ها سرعت داد و در زمینه بهداشت و درمان دید ملی و حتی فراملی داشت و قائل به مرزهای شهرستانی و استانی نبود.

دکتر جلیل کوهپایه زاده ادامه داد ، باید خدمات اولیه بهداشتی، تشخیص و درمان چندین برابر قوی تر پیش رود و جاده یک طرفه به سمت موفقیت و پیشرفت و توسعه را با کمک های مسئولان و حمایت های خیرین و همچنین همت و تلاش همکاران در بدنه دانشکده علوم پزشکی ساوه سپری کنیم.

وی با اشاره به اینکه 400 داوطلب سلامت و بالای 20 هزار سفیر سلامت در ساوه وزرندیه با دانشکده علوم پزشکی ساوه ارتباط و همکاری دارند گفت : کار داوطلبانه داوطلبان و سفیران سلامت در یاری رساندن به سیستم سلامت قابل تقدیر است .

دکتر کوهپایه زاده بر توانمند کردن دانشجویان تاکید نمود و گفت افراد فرهیخته و دانشجویان توانمند، یک دانشکده را به دانشگاه تبدیل می کند.

دکتر عبای نیک روش رئیس جدید دانشکده علوم پزشکی ساوه ، در بیانات خود با توجه به شرایط خاص جامعه ابراز امیدواری کرد ، با حمایت مجلس، مجموعه دولت و قوه قضائیه رشد بهداشت، درمان و سلامت ادامه پیدا کند. وی افزود: با همت 1650 همکار در مجموعه دانشکده علوم پزشکی و همچنین بزرگان و معتمدان شهر و با تعامل های خوب صورت گرفته از ظرفیت و پتانسیل موجود در ساوه و زرندیه نهایت بهره را خواهیم برد.

دکتر نیک روش اظهار داشت ، سلامت را باید فارغ از همه دغدغه ها ببینیم چرا که نیاز ضروری همه مردم است.

دکتر نیک روش  اهمیت به خرد جمعی، برنامه محوری، شایسته سالاری، احساس تعلق به مال خود، استفاده از تمام ظرفیت ها، تقویت سیستم پایش و ارزشیابی را از اصول اصلی فعالیت های خود دانست و تاکید کرد: در نیل به مقصد نیاز به راهنمایی و حمایت همه داریم.

در این مراسم از زحمات دکتر جلیل کوهپایه زاده تقدیر و دکتر عباس نیک روش به عنوان رئیس علوم پزشکی ساوه معرفی شد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢٣ دی ١٣٩٦ - ٠٠:٠٤ / شماره خبر: ١٧١٤٣٧ / تعداد نمايش: 953

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج