وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

ديدار روساي دانشگاههاي علوم پزشكي ۱۳۶۹/۰۸/۰۱

 

حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار رؤساي دانشگاه هاي علوم پزشكي كشور با ايشان طي رهنمودهائي كه خطاب به آنان ايراد فرمودند لزوم پاسداري از اسلام در محيط هاي دانشگاهي و فراهم ساختن امكانات رشد نيروهاي حزب اللهي را مورد تأكيد قرار دادند.

در اين ديدار كه دكتر فاضل وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي نيز حضور داشت مقام معظم رهبري در بياناتشان اهميت و جايگاه ارزشمند علم و دانشرا خاطرنشان ساختند و فرمودند: در نظام جمهوري اسلامي ايران اساتيد دانشگاه ها عميقاً باور دارند كه پيشرفت علمي كشور در خدمت و كمك به مردم است و امروز بنياد و اساس كار در ايران اسلامي سالم و مطهر است لذا اساتيد و مسئولان دانشگاهها بايددر محيطهاي دانشگاهي در حد اعلا از اسلام پاسداري كنند. و روند كار بگونه اي باشدكه بيگانگان از اسلام و انقلاب، احساس تسلط بر امور دانشگاهي و علمي را نكنند.

حضرت آيت الله خامنه اي از فرد حزب اللهي به عنوان كسي كه خود را وقف اجراي فرامين الهي و دستيابي به اهداف اسلام و انقلاب كرده است نام بردند و افزودند:ارزش در ايمان، اطاعت از خدا و دلسوزي براي كشور و جامعه است. كسي كه براي انقلاب و ملت دل ميسوزاند و براي خود هيچ وظيفه اي جز خدمت به اسلام، انقلاب و كشور قائل نيست حزب‌اللهي محسوب ميشود، لذا تلاشها بايد در جهت تقويت و رشد جناح حزب اللهي كشور، بويژه در دانشگاهها بكار گرفته شوند.

رهبر انقلاب اسلامي با بيان اين مطلب كه رياست دانشگاه بايد رياست علمي باشد، ضرورت لزوم توأم بودن علم با عمل واعتقاد را ياد آور شدند و تجليل از استاد و احترام به او در محيطهاي دانشگاهي بويژه از سوي دانشجويان را مورد تأكيد قرار دادند.

مقام معظم رهبري تدريس دردانشگاهها توسط كساني كه به اسلام و انقلاب اعتقاد ندارند را مشروط به ارائه ي علم خود امكان پذير دانستند و ميدان ندادن به اين دسته افراد در صحنه ي مديريت دانشگاه ها و جامعه را گوشزد كردند.

حضرت آيت الله خامنه اي به اهميت و ارزش علم اشاره كردند و فرمودند: براي عالم هيچ جاذبه و ارزشي بالاتر از علم نميتواند وجودداشته باشد. عالمي كه علم خود را در خدمت به زندگي شخصي و لذات نفساني بكار گيرد فاقد ارزش معنوي و اجتماعي است. حفظ عزت و شرف علم مسئله ي بسيار مهمي است كه اهل علم بايد نسبت به آن اهتمام ورزد.

مقام معظم رهبري در پايان سخنانشان با اظهاراميدواري نسبت به مرتفع شدن مشكلات در دانشگاه ها بويژه از لحاظ فضاي آموزشي وضرورت صرفه جوئي در امور غير ضروري را نيز مورد تأكيد قرار دادند.

بر پايه همين گزارش پيش از سخنان حضرت آيت الله خامنه اي دكتر فاضل وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي گزارشي كوتاهي از مسائل دانشگاههاي علوم پزشكي را به استحضار رهبر انقلاب اسلامي رساند و در سخنان خود تأثير كيفيت، نحوه ي كار و توانائيهاي دانشگاه ها درآينده ي كشور، انقلاب و نظام را بسيار مهم توصيف كرد

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٤ خرداد ١٣٨٨ - ١٢:١٠ / شماره خبر: ٤١٧٦ / تعداد نمايش: 4342

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج