وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران :

افتتاح تخت های روانپزشکی در بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) همزمان با افتتاح 1000 تخت روانپزشکی در سراسر کشور


     افتتاح تخت های روانپزشکی در بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) همزمان با افتتاح 1000 تخت روانپزشکی در سراسر کشور

    

 

 

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران: همزمان با افتتاح 1000 تخت روانپزشکی در سراسر کشور ، روز شنبه 25 دی ماه 1395 مراسم افتتاح تخت های روانپزشکی  در مجتمع آموزشی درمانی و پژوهشی حضرت رسول اکرم (ص) با حضور دکتر حاجی میراسماعیل رییس دانشگاه، دکتر موسوی معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه، دکتر توکلی رییس  بیمارستان و جمعی از اعضای هیئت علمی برگزار شد.

دکتر حاجی میر اسماعیل رییس دانشگاه در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه اظهار داشت: امروز با همت مقام والای وزارت و معاونین ، 1000 تخت روانی در سراسر کشور افتتاح شد و این به عنوان قدمی بزرگ در ارایه خدمات به  بیماران روانی می باشد.

رییس دانشگاه ضمن تشکر از کارکنان بخش روانپزشکی ، از بازسازی و افزایش تخت در بخش روانپزشکی این مجتمع به عنوان یک الگوی خاص جهت سایر بخشها یاد نمود و عنوان کرد: امیدواریم با توجه به حضور اساتید مجرب و وجود بخشهای تخصصی در این بخش بتوانیم شاهد افزایش خدمات به بیماران باشیم.

دکتر نصر رییس بخش روان تنی مجتمع رسول اکرم (ص) در حاشیه برنامه افتتاحیه تخت های روانی بیان کرد: بر اساس اخرین آمار وزارت بهداشت ، تعداد تخت های روانی در کشور ، 9000 تخت می باشد که با توجه به افزایش تخت های روانی با حدود 1000 تخت در سراسر کشور ، نوید جدی در ارایه خدمات به بیماران هست که این موضوع با تحول نظام سلامت همگام می باشد.

دکتر نصر در خصوص افزایش تخت های روانی بخش روانپزشکی در این مجتمع اظهار داشت:تعداد تخت های این بخش از 20 تخت به 30 تخت افزایش پیدا کرده است.

رییس بخش روان تنی مجتمع  حضرت رسول اکرم (ص) افزود: افتتاح بخش روان تنی در این مجتمع برای اولین بار در کشور، گامی موثر در پیشرفت خدمات چه به صورت کمی و چه به صورت کیفی می باشد.

دکتر قلعه بندی  مدیر گروه بخش روانپزشکی مجتمع حضرت رسول اکرم (ص)  نیز از این افتتاح به عنوان یک اقدام موثر در سیاست های کلان پزشکی جهت ارایه خدمات به مردم با هزینه کمتر نام برد.

دکتر قلعه بندی از بازسازی و افزایش تخت های روانی به عنوان یک نیاز ضروری یاد کرد و گفت: ارایه همزمان خدمات درمانی ، آموزشی و پژوهشی در این بخش باعث خشنودی بیماران و دلگرمی کارکنان می باشد.

دکتر عاطفه قنبری  رییس بخش روانپزشکی  مجتمع آموزشی درمانی و پژوهشی حضرت رسول اکرم (ص) در خصوص ارایه خدمات در این بخش عنوان کرد: بخش روانپزشکی با وجود درمانگاه های سرپایی، تخصصی و تجهیزات پیشرفته همه روزه پذیرای بیماران بخش روانی می باشد.

دکتر قنبری در ادامه بیان کرد : درمانگاه های خواب ، روان تنی و روان پزشکی عمومی و درمانگاه سالمندان در این بخش فعال می باشد.

در پایان برنامه این مراسم، رییس دانشگاه به همراه سایر مسئولین مجتمع  حضرت رسول اکرم (ص) از بخشهای کودکان ، PICUوNICU    بازدید کردند. 

 

 


نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢٥ دی ١٣٩٥ - ١٦:١١ / شماره خبر: ١٥٦٣١٤ / تعداد نمايش: 1241

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج