وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

به گزارش پایگاه خبری وب دا آذربایجان غربی

ارومیه/46 درصد از جمعیت ماکو و بازرگان جزء گروه هدف در اجرای بسیج ملی کنترل فشار خون 

دومین جلسه هماهنگی طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در شبکه بهداشت و درمان ماکو برگزار گردید .

در راستای اجرای بهتر طرح ملی بسیج کنترل فشار خون و  دستیابی به ارتقاء سلامت همشهریان ، دومین جلسه هماهنگی اجرای طرح بسیج سلامت با حضور مدیر شبکه بهداشت و درمان ماکو ، معاون درمان شبکه ، معاون بهداشتی و رئیس مرکز بهداشت ، مسئول حراست ، کارشناس نظارت بر درمان شبکه و کلیه گروههای کارشناسی ستاد مرکز بهداشت در تاریخ یکم خرداد ماه در محل سالن اجتماعات شبکه برگزار گردید .

دکتر صمدی مدیر شبکه بهداشت و درمان و رئیس ستاد اجرایی یسیج ملی کنترل فشارخون با اشاره به اهداف جلسه گفت: با عنایت به شیوع بیماریهای غیر واگیر در عصر جدید، توانمند سازی و آگاهسازی  مردم مهمترین و بزرگترین وسیله پیشگیری از این بیماریها است .

دکتر صمدی در ادامه با تأکید بر استفاده از ظرفیت پرسنل شبکه بهداشت و درمان افزود: هر یک از ما به عنوان پیام رسان سلامت هستیم و با دادن آموزشهای لازم، می بایستی سطح آگاهی مردم را ارتقاء دهیم تا در اجرا با مشکل مواجه نشویم .

دکتر محبعلی زاده معاون بهداشتی و دبیر بسیج ملی کنترل فشار خون با اشاره اقدامات  انجام یافته در راستای اطلاع رسانی گفت: با توجه به اینکه حدود  46% از جمعیت 102 هزار نفری ماکو و بازرگان را گروه هدف در اجرای این برنامه شامل می شود لذا می بایستی با تمام توان در اجرای برنامه بالاخص در حیطه اطلاع رسانی تلاش نمائیم تا نزدیک صد در صد پوشش داده شود .

دکتر  میثمی معاون درمان شبکه و دکتر تقی پور کارشناس نظارت بر درمان سخنران بعدی جلسه بودند که به ترتیب در خصوص بیماری فشار خون و عوارض ناشی از آنسخنانی ایراد نمودند .

در ادامه جلسه هریک از حاضران نقطه نظرات و پیشنهادات خویش را برای اجرای بهتر برنامه ارائه دادند و در پایان تصمیمات لازم در این راستا اخذ گردید .

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٥ خرداد ١٣٩٨ - ١٤:٥٨ / شماره خبر: ١٩٠٩١٧ / تعداد نمايش: 39

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج