وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

به گزارش پایگاه خبری وب دا آذربایجان غربی

ارومیه/دومین کارگروه هفته بسیج ملی کنترل فشارخون در پیرانشهر برگزار شد 

دومین کارگروه بسیج ملی فشارخون در ستاد شبکه بهداشت و درمان پیرانشهر در تاریخ 1 خرداد با حضور مسئولین و کارشناسان برگزار گردید . 

مهندس قرنی امین عشایری مسئول اجرایی مرکز بهداشت در جلسه‌ کارگروه آموزش کمپین کنترل فشار خون گفت: هدف اصلی این کارگروه ، راه‌اندازی گفتمان فشارخون در خانواده‌ها و آگاه سازی اجتماعی است.

مهندس امین عشایری تصریح کرد: یکی از راه‌های موثر در آموزش عمومی جامعه ، مطرح کردن بسیج کنترل فشارخون از طریق  افراد شناخته شده و مورد اعتماد آنها است.

وی در ادامه این نشست، گفت: بسیج ملی کنترل فشار خون بالا با در نظر داشتن افراد 30 سال به بالا، بیماران کلیوی و زنان باردار در همه‌ سنین به عنوان گروه هدف، از 27 اردیبهشت سال جاری آغاز شده و تا هفته دوم خرداد ماه باید اطلاع رسانی وسیع انجام شود.

وی گفت: از روز 27 اردیبهشت‌ماه تا 17 خرداد، برنامه‌ فضاسازی و اطلاع رسانی به مردم انجام می‌شود و از 17 خرداد تا 15 تیر عملیات میدانی، اندازه‌گیری فشارخون و ثبت و ارجاع بیماران، بایستی انجام شود.

مسئول اجرایی مرکز بهداشت در این جلسه به تاثیر تغذیه نادرست تاکید کرد: علاوه بر بسیج ملی کنترل فشارخون به رفتارهایی مانند کاهش مصرف 3 گرمی نمک روزانه و حذف نمک سفره در مردم از طریق آموزش نهادینه شوند.

 

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٥ خرداد ١٣٩٨ - ١٤:٥٥ / شماره خبر: ١٩٠٩١٥ / تعداد نمايش: 40

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج