وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

به گزارش پایگاه خبری وب دا آذربایجان غربی

ارومیه/اهداف بسیج ملی کنترل فشارخون برای نمازگزاران بیان شد 

اهداف بسیج ملی کنترل فشارخون برای نمازگزاران مسجد حضرت ابراهیم بیان شده و فشارخون حاضرین توسط همکاران شبکه بهداشت اندازه گیری شد.

مهندس قرنی امین عشایری مسئول اجرایی مرکز بهداشت پیرانشهر در خصوص برگزاری جلسه آموزشی مسجد حضرت ابراهیم گفت : برای نمازگزاران مسجد حضرت ابراهیم بعد از نماز عشاء ، اهداف هفته بسیج ملی کنترل فشارخون تبیین شد .

وی اجرای طرح کنترل فشارخون را بامشارکت تمامی نهادها ،ارگان ها و مردم  امکانپذیر دانسته و بیان کرد: این طرح در دو مرحله انجام می شود که درمرحله نخست  این کمپین تا هفته دوم خرداد سعی بر آگاه‌سازی مردم  است .

قرنی امین عشایری با بیان اینکه فشار خون به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی نظام سلامت است که از آن به عنوان قاتل خاموش نام می‌برندگفت : ما باید به مردم هشدار دهیم که فشار خون آنها مهم است.

وی گفت: هر ایرانی در سن بالای ۳۰ سال که سن ورود به بیماری پرفشاری خون است باید آگاهی‌های لازم را داشته باشد در کنار آگاهی‌رسانی باید فشارخون افراد نیز اندازه گیری شود.

مهندس امین عشایری افزود : در این برنامه ، فشارخون تمامی نمازگزاران توسط نیروهای اورژانس 115 و بیماریهای مرکز بهداشت اندازه گیری شد.

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٥ خرداد ١٣٩٨ - ١٤:٣٦ / شماره خبر: ١٩٠٩٠٦ / تعداد نمايش: 32

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج