وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

به گزارش پایگاه خبری وب دا آذربایجان غربی

ارومیه/برگزاری جلسه ستاد التور


 

جلسه درون بخشی ستاد التور در مورخه بیست و نهم اردیبهشت ماه در محل سالن اجتماعات دانشگاه برگزار گردید .

با هدف جلوگیری از بیماریهای شایع در فصول گرم سال ، جلسه درون بخشی ستاد التور با حضور رئیس مرکز بهداشت و روسای مراکز خدمات جامع سلامت، کارشناسان بیماریها و بهداشت محیط، مسئولین آزمایشگاهها و مسئولین تدارکات داروئی، در مورخه بیست و نهم اردیبهشت ماه در محل سالن اجتماعات شبکه برگزار گردید .

دکتر محبعلی زاده رئیس مرکز بهداشت با اشاره به اهداف جلسه گفت: با عنایت به شروع فصل گرما و احتمال شیوع بیماریهای التور و بیماریهای منتقله از آب و غذا در فصول گرم و احتمال اپیدمی و طغیان بیماری وبا ، و هم چنین با توجه به موقعیت کنونی منطقه و افزایش تردد مسافرین در این فصول و امکان انتقال بیماریها از کشورهای همسایه ، می بایستی تمامی واحدهای ارائه دهنده خدمات آمادگی لازم و حساسیت بیشتری نسبت به موضوع را داشته باشند و در این راستا همکاری بین واحدهای ستادی و مراکز ارئه دهنده خدمات ، مهمترین گام در مقابله با بحرانها است .

بهرامی کارشناس مسئول بیماریها نیز با اشاره به اقدامات انجام یافته در این خصوص در سال 97، با ارائه دستورالعمل جدید ارسالی از دانشگاه ، انتظارات و پیشنهادات لازم  از جمله برگزاری کلاسهای آموزشی، افزایش نمونه برداری، آموزش کامل سالم سازی سبزیجات، نظارت و کنترل از مراکز توزیع یخ، آموزش کشاورزان و مزارع کشت سبزیجات را ارائه نمود و بر کاربردی نمودن و عملی نمودن آموخته ها توسط همکاران تأکید نمود .

مهندس محمد نژاد کارشناس مسئول بهداشت محیط و حرفه ای نیز در ادامه جلسه افزود : با توجه به موقعیت جغرافیایی منطقه ، امکان انتقال برخی از بیماریها راحتتر بوده و همکاران می بایستی حساسیت بیشتری به موضوع داشته و مراقبتهای بهداشتی را تشدید نمایند .

کنترل کیفی آب آشامیدنی و بازدید مرتب از سامانه آب رسانی ، کنترل مراکز مراکز نظامی و انتظامی ، رعایت مخازن آبرسانی ، تشدید نظارت بر خطوط انتقال ، کنترل کلرهای موجود در خانه های بهداشت ، آموزش جوشاندان آب آشامیدنی و تهیه کلر مادر ، ثبت مرتبط در سامانه جامع بازرسی ، آموزش ممنوعیت استفاده ازسالادهای دست ساز در رستورانها و غذاخوریها ، نمونه برداری ازاستخرها و... که از موارد و موضوعات مورد انتظار دانشگاه بودند ،  توسط مهندس محمدنژاد برای حاضران ارائه گردید .

 

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٥ خرداد ١٣٩٨ - ١٤:٢٥ / شماره خبر: ١٩٠٩٠٢ / تعداد نمايش: 29

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج