وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی زابل

بهره برداری از دستگاه سی تی اسکن 16 اسلایس پیشرفته در بیمارستان امیرالمومنین حضرت علی (ع) زابل

با حضور مسئولان شمال استان سیستان و بلوچستان  و دانشگاه علوم پزشکی زابل ، دستگاه جدید سی تی اسکن دیجیتال 16 اسلایس مارک توشیبا مدل Activion  ساخت کشور ژاپن با ارزش ریالی  9 میلیارد ریال   به بهره برداری رسید .

به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی زابل در حال حاضر این دستگاه از پیشرفته ترین سی تی اسکن های  موجود در سطح استان است  که از مراجعه بیماران نیازمند منطقه به مرکز استان و سایر شهرها جلوگیری خواهد نمود و موجب کاهش هزینه های درمان آنان می شود.  دکتر محمد حسن محمدی مزایا و توانایی های این دستگاه را به شرح زیر بیان کرد :دارای سرعت تصویر برداری بالا، توان ذخیره سازی 16هزار تصویر با رزولوشن بالا، توانایی سه بعدی سازی تصاویر بصورت رنگی ، توانایی آنژیوگرافی اندامها بصورت رنگی ، توانایی آندوسکوپی و کلونوسکوپی و برونوسکوپی ، توانایی بررسی پرفیوژن مغزی را دارد که سایر دستگاهها این توانایی را ندارند ، تخت دستگاه قادر به تحمل وزن 205 کیلوگرم می‏باشد و از لحاظ ایمنی هم قادر است تا 500 کیلوگرم را تحمل کند.

وی در ادامه اظهار داشت :  از امکانات دیگر پیش بینی شده برای استفاده از این دستگاه در بیمارستان، استفاده از آسمان مجازی است که بدین منظور محیط داخلی اتاق طوری طراحی شده که در بالای سر بیمار یک آسمان مجازی مهیاشده که باعث کاسته شدن استرس وایجاد آرامش خاطر بیمار می‏شودو این دانشگاه از اولین دانشگاههای علوم پزشکی کشور می باشد که از آسمان مجازی استفاده می کند.

گفتنی است دستگاه سی تی اسکن سابق بیمارستان امیرالمومنین علی(ع)، یک دستگاه آنالوگ بوده که بیش از 15 سال در حال استفاده می باشد و بدلیل کیفیت بد تصاویر،   پزشکان و متخصصان حاضر به  استفاده از این دستگاه نبودند .

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ١٠ خرداد ١٣٩٠ - ١١:٠٣ / شماره خبر: ٣٥١٥٠ / تعداد نمايش: 1085

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج