وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اول
تماس با ما
RSS
جمعه ١٠ مرداد ١٣٩٣  -  
 » 
عنوان ها
دسترسی سریع
آخرین اخبار
گزارش ویژه
 
  چاپ        ارسال به دوست

سفر مازندران، قولی که یک ماهه عملی شد

گزارشی از سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به استان مازندران

با توجه به سفر قبلی وزیر بهداشت ودرمان به مازندران در تاریخ 26 شهریور،  به شهرستان چالوس سفر کردند.هدف از حضور ایشان افتتاح MRI این شهرستان بود که در مسیر راه از مراکز درمانی شهرستان بابلسر و فریدونکنار نیز بازدید کردند. در این دیدار مسئولین ومردم منطقه  خواستار بررسی مشکلات بهداشتی شهرستان خود  شدند.درهمانجا بود که وزیر قول دادند یک سفر سه روزه به استان مازندران داشته باشند واز تمام مراکز بهداشتی ودرمانی بازدید بعمل آورند.کسی فکر نمی کرد به زودی این قول عملی شود ولی در کمتر از یک ماه این قول عملی شد و برنامه سفر وزیر به دانشگاه علوم پزشکی ابلاغ  شد.

در این سفر معاونین درمان و امور مجلس ،مدیر کل روابط عمومی وزارت بهداشت و درمان ،رییس اورژانس 115 کشور وهمچنین استاندار مازندران ،رییس ومعاونین دانشگاه علوم پزشکی مازندران ونمایندگان مجلس شورای اسلامی را همراهی کردند.

 

شهرستان گلوگاه

 اولین بازدید از مرکز بهداشت و درمان گلوگاه بود شهرستان کوچکی واقع در شرقی ترین نقطه از استان مازندران، وزیر بهداشت به همراه جمعی از مسئولین وزارتخانه و دانشگاه علوم پزشکی مازندران با حضور در این شهرستان از دو مرکز درمانی بازدید کردند. اولین بازدید از بیمارستان ثامن الائمه بود. دکتر دستجردی حین ورود ابتدا از بخش اورژانس و سپس از بخشهای دیگر این بیمارستان بازدید کرده و ضمن ملاقات با برخی از بیماران وضعیت خدمات دهی بیمارستان را جویا شد.

در ادامه وزیر و هیات همراه در مرکز بهداشتی درمانی در حال احداث شماره 2 گلوگاه حضور یافتند. دکتر دستجردی ضمن بازدید از این دو مرکز ، تخصیص یک دستگاه آمبولانس جهت خدمات دهی به بیماران مناطق کوهستانی و ارتقای وضعیت پاتولوژی آزمایشگاه بیمارستان ثامن الائمه را نوید داد.

 

شهرستان بهشهر

دومین ایستگاه وزیر بهداشت و درمان بهشهر است. دکتر دستجردی و هیات همراه از بخش های اورژانس و پروژه در حال ساخت بیمارستان شهرستان بهشهر بازدید کردند و ضمن قدردانی از زحمات کارکنان بیمارستان، تسریع در تخصیص اعتبارات و توسعه فضای فیزیکی اورژانس را خواستار شد.همچنین نسبت به افزایش تخت های ویژه NICUو ICU زنان باردارپر خطر و یک دستگاه ماموگرافی و رادیولوژی دیجیتال در راستای ارایه خدمات مطلوب تر برای شهروندان قول مساعد داد.

 

شهرستان رامسر

دکترمرضیه وحید دستجردی به همراه مسئولین دانشگاه علوم پزشکی استان و نماینده شهرستان رامسر از واحد بین المللی رامسر بازدید کردند. ایشان ضمن ارزیابی این واحد را به عنوان مرکزی که می بایست وزارتخانه برای تقویت آن عزم جدی داشته باشند مطرح کردند. وی در ادامه خاطر نشان کرد تمامی مسئولان دانشگاه می باید در جهت توسعه علمی و فرهنگی و گسترش فضای آموزشی این واحد دانشگاهی تحت عنوان (( پردیس دانشگاه بین المللی رامسر )) برنامه ریزی واهتمام جدی داشته باشند.

 

شهرستان نور

شهر ساحلی نور نقطه عزیمت سفر بعدی  وزیر  بهداشت و درمان بود. وی به اتفاق هیات همراه، فرماندار و نماینده مجلس و شهردار نور بلده از بخش اورژانس بیمارستان امام خمینی (ره) بازدید کردند و طی عیادت و صحبت با برخی از بیماران و همراهان آنان از وضعیت درمانی آنها آگاه شدند. همچنین در دیدار با چند تن از کارکنان بازنشسته این مرکز نسبت به رفع مشکلات آنها دستورات لازم را دادند.

دکتر دستجردی در خصوص مساعدت و تامین 60 درصد از هزینه ساخت بنای نیمه کاره CTSCAN  این مرکز قول مساعد دادند.

 

مجتمع پیامبر اعظم (ص) ساری

وزیر  بهداشت، درمان به محض ورود به ساری از دانشکده پزشکی و کتابخانه واقع درمجتمع پیامبر اعظم (ص) دیدن کرد. سپس از فضای آزمایشگاه دانشکده پزشکی بازدید کرد. وزیر بهداشت و درمان در این دیدار با اشاره به اینکه مجتمع پیامبر اعظم دارای فضای بسیار محدودی است افزود: برای ارتقاء و راه اندازی رشته های جدید فضای بسیار خوبی وجود دارد و برای ازدیاد و ارتقا رشته های پزشکی و پیرا پزشکی ظرفیت های خوبی وجود دارد. .در این بازدید معاون آموزشی و اعضای هیات علمی ، نماینده مردم ساری و مسئولین دانشگاه  وی را همراهی می کردند.

 

ساری شهر سورک

در آستانه ورود به شهر سورک مسئولین بهداشتی و رئیس مرکز بهداشت شهر در استقبالی بی نظیر در انتظار ایستاده بودند. وزیر بهداشت با رئیس مرکز بهداشت شهرستان سورک در ارتباط با مشکلات این مرکز گفتگو کرد.خانم دکتر عامری رئیس مرکز بهداشت شهر سورک کمبود پزشک را یکی از مشکلات اصلی این مرکز عنوان کرد و دکتر دستجردی نیزدستورات مقتضی را در این مورد صادر کرده و با بررسی دفتر ثبت بیماران از تعداد مراجعه کنندگان و نوع بیماری در این منطقه سوال کرد.

 

بیمارستان امام ساری

مقصد بعدی وزیر بازدید از بیمارستان امام خمینی (ره) ساری با سیصد تخت خواب بوده که به سبب دولتی بودن مراجعه کننذگان زیادی را به خود اختصاص داده و در اکثر اوقات تا 90 درصد تخت های آن اشغال است. در ورود به بیمارستان همراهان بیمار و کارکنان بسیاری به استقبال ایستاده بودند که به محض رسیدن وزیر، پرستاران با وزیرشان به گفتگوی صمیمانه پرداخته و از مشکلات این بیمارستان و از بیمارانی که بخاطر فقدان تخت بیمارستانی و تجهیزات مربوطه گله مند بوده اند سخن گفتند ، وزیر هم افزایش تخت را به صورت فوری صادر کرد.

ازدحام جمعیت به همراه وزیر به حدی بود که مجبور شدیم درب ورودی بخش را پس از ورود وزیر بسته و بخاطر آرامش بیماران از ورود دیگران جلوگیری کنیم وزیر بهداشت با بیماران بخش اورژانس و ارتوپدی نیزدیدار و گفتگو کرده و با جمعی از پرستاران عکس یادگاری گرفت .

 

بیمارستان بوعلی سینا ساری

بیمارستان بوعلی سینا هم با اکثر کارکنان و مراجعین منتظر وزیر بود که به محض ورود ، دکتر موسوی رئیس بیمارستان ، وزیر را به بخش اورژانس راهنمایی واز بخش مربوطه بازدید و دستورات مقتضی صادر شد.

 

شهرستان  جویبار

بیمارستان حاج عزیزی شهرستان جویبار ایستگاه بعدی دیدار وزیر بهداشت و درمان بود. سرکار خانم دستجردی طی بازدید از این بیمارستان از بخشهای اورژانس و بیماران این بخش دیدار و گفتگو کرده و وضعیت درمانی این بیمارستان را جویا شد. در ادامه از بیمارستان نیمه کاره شهید فکوری جویبار دیدار کردند که در این  دیدار مجری این بیمارستان که فردی خیر بود تقاضای همکاری و توجه بیشتر در خصوص وضعیت بهداشت و درمان این بیمارستان را مطرح کرد. وزیر نیز ضمن تشکر از وی از مسئولین بهداشت و درمان استان خواست همکاری لازم را برای ساخت این مرکز بنمایند.

 

رازی قائمشهر

در مرحله بعدی وزیر بهداشت ودرمان از مرکز آموزشی ودرمانی رازی قائمشهر بازدید کرده ورضایت مندی بیماران از ارایه خدمات پزشکی را جویا شد. مسئولین بیمارستان برخی از مشکلات بیمارستان از قبیل خرید وجایگزینی دستگاه سی تی اسکن جدید وتکمیل کادر پزشکان متخصص برای بخش های رادیولوژی ، نورولوژی ،فوق تخصص نوزادان وفقدان فضای مناسب اورژانس را مطرح کردند تادر خصوص رفع چنین موانعی اقدام لازم صورت پذیرد.

 

بیمارستان شهدای زیراب

بازدید بعدی از بیمارستان شهدای زیراب و سوادکوه بود. در این بازدیددکتر مرضیه وحید دستجردی ضمن حضور در اورژانس بیمارستان در جریان چالشهای درمانی پیش روی بیمارستان قرار گرفتند و شرح عملکرد و مشکلات این مرکز به سمع و نظر ایشان رسید.

در این سفر استاندار مازندران ،نمایندگان مجلس شورای اسلامی و رییس دانشگاه، خانم وزیر را همراهی می کردند.

 

شهرستان نوشهر

در ادامه سفر صبح روز جمعه در تاریخ 30/7/89 وزیر بهداشت ودرمان وهیات همراه با حضور در شهرستان نوشهر از بیمارستان شهید بهشتی بازدید کردند.

در ابتدا خانم دکتر دستجردی در بخش اورژانس و CPRحضور یافتند و وضعیت درمانی بیماران بستری شده را جویا شدند. در ادامه از بخش های رادیولوژی وسونوگرافی دیدن کردند .

در پایان خانم وزیر در برنامه ای خبری پاسخگوی سوالات خبر نگاران شد.

لازم به ذکر است در این مراسم رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران،نماینده مردم شهرستان نور و چالوس ،فرماندار وامام جمعه نوشهر حضور داشتند.

 

کیاکلا

وزیر طی بازدید از مرکز بهداشت کیاکلا به دیدار مادر شهیدان کشوری رفت.دکتر دستجردی پس از شنیدن اینکه دو فرزند برومند این زن به شهادت رسیدند، چشمانش پر از اشک شد و گفت: وقتی شما را می بینم به یاد مصیبت حضرت زینب (س) می افتیم.سپس مادر شهیدان کشوری خاطراتی را از فرزندان شهیدش گفت ودر این گفتگوی صمیمانه همه اشک در چشمانشان حلقه زده بود.دکتر دستجردی از این بانوی فداکار خواست تا وی وهمه خدمتگزاران دولت جمهوری اسلامی ایران را دعا کند.

 

بهنمیر

مسیر بعدی سفر بهنمیر بود.مردم وپرسنل مرکز شبانه روزی بهنمیر منتظر رسیدن وزیر وهمراهان وی بودند.ازدحام به حدی بود که وزیر وهمراهانش به سختی از این مرکز دیدن کردند. برخی از ملاقات کنندگان خواستار سخنرانی وزیر در این مرکز بودند که به علت کمبود وقت این امکان حاصل نشد.در ادامه مسیر ، با شنیدن صدای اذان مغرب در مسجدی توقف کرده وبا حضور وزیر نماز اول وقت به جماعت در مسجد برگزار شد.

 

رامسر

اولین بازدید در روز دوم از بیمارستان امام سجاد (ع)رامسر صورت گرفت.در این بازدید بیماری مشکل اعزام فرزند خود به تهران را به علت تصادف مطرح کرد که با دستور وزیر بلافاصله اقدام لازم صورت پذیرفت.

 

عباس آباد تنکابن

در مسیر راه از مرکز بهداشتی ودرمانی عباس آباد تنکابن بازدید شد . دکتر دستجردی از وضعیت بیماران این مرکز سوال کرد. در راهرو پیرزنی بیمار  نشسته بود که با دستور وزیر بلافاصله یک برانکارد برای وی حاضر شده واین بیمار روی تخت قرار گرفت تا مداوا شود.

 

 


١٣:٢١ - دوشنبه ١٧ آبان ١٣٨٩    /    عدد : ٢١٥٦٣    /    تعداد نمایش : ١٦٦٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: