وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
صفحه اول
تماس با ما
RSS
پنج شنبه ٠٢ مرداد ١٣٩٣  -  
 » 
عنوان ها
دسترسی سریع
آخرین اخبار
گزارش ویژه
 
  چاپ        ارسال به دوست

امواج سلامتی در دریای مراکز درمانی گیلان

گزارش سفر سه روزه وزیر بهداشت، درمان وآموزش پزشکی به استان گیلان

مراسم استقبال از وزیر در فرودگاه رشت

دکتر مرضیه وحید دستجردی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی و هیات همراه (معاونان بهداشتی، درمانی و پارلمانی) جهت افتتاح بیمارستان سلامت رستم آباد و بازدید از مراکز بهداشتی درمانی و بیمارستان های استان، چهارشنبه 21 مهرماه وارد رشت شدند.

دکتر وحید دستجردی و هیئت همراه در بدو ورود مورد استقبال گرم و صمیمانه مهندس قهرمانی استاندار گیلان، هیئت رییسه دانشگاه علوم پزشکی وجمعی از مدیران  و مسئولین دانشگاهی و استانی قرار گرفتند. شما خواننده گرامی گزارش خبرنگار وب­دا در دانشگاه علوم پزشکی گیلان را در خصوص این سفر و دستاوردهای آن از نظر می گذرانید.

 

دیدار با امام جمعه رشت و استاندار گیلان

دکتر مرضیه وحید دستجردی و هیئت همراه در بدو ورود به استان گیلان با آیت ا... قربانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه رشت دیدار و گفتگو کرد.

دکتر وحید دستجردی در این دیدار یک ساعته گفت : وزارت بهداشت اولویتهایی را برای بخشهای بهداشتی ، درمانی در نظر گرفته است که یکی از  اولویتهای اساسی ،  بحث پزشک خانواده در شهرها می باشد و در صدد هستیم که پزشک خانواده را در کل کشور مستقر نماییم  و پیش بینی می شود در یک برنامه پنج ساله پزشک خانواده در کل کشور مستقر شود .

وی گفت: پیگیری موضوعات و مشکلات درمانی بویژه اورژانسها در سطح کشور از موضوعات مهم دیگر می باشد که وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی با جدیت در حال پیگیری و رفع مشکلات می باشد.

وزیر بهداشت  درمان و آموزش پزشکی گفت : علیرغم اینکه کارهای بسیار مهمی در زمینه دارو و ودرمان انجام شده است . ما در صدد هستیم تا از نزدیک با مسائل و مشکلات بهداشتی درمانی آشنا شویم و مردم دغدغه دیگری جز درمان بیماری نداشته باشند .

حضرت آیت ا... قربانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه رشت نیز طی سخنانی با خیر مقدم به وزیر و هیات همراه اظهار امیدواری کرد که این سفر دستاوردهای خوبی برای ارتقاء بهداشت و درمان استان داشته باشد . وی گفت: کم و بیش با مشکلات بهداشتی درمانی استان آشنایی دارم. نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به احداث بیمارستان در حال ساخت شهرستان لاهیجان توسط یکی از پزشکان خیر، خواهان مساعدت وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی جهت تسریع در احداث این بیمارستان شد.

 امام جمعه رشت  در ادامه خواستار صدور مجوز تاسیس دانشکده دندانپزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی شد. وی از زحمات و تلاشهای وزیر و معاونین وزارتخانه تقدیر و تشکر کرد .

مهندس قهرمانی چابک استاندار گیلان نیز در این نشست صمیمی خواستار معرفی استان گیلان به عنوان قطب سلامت کشور شد. وی گفت : در 16 شهر استان گیلان،  بیمارستانهایی در دست احداث داریم . استاندار گیلان با اشاره به مجموعه دانشگاهی در حال ساخت لاکان رشت ، خواستار مساعدت بیشتر وزارت متبوع جهت اتمام پروژه مذکور شد . وی همچنین خواستار احداث بیمارستان 200 تختخوابی اعصاب و روان در رشت شد . 

 

افتتاح بیمارستان سلامت رستم آباد

  بیمارستان 32 تختخوابی سلامت رستم آباد با حضور دکتر مرضیه وحید دستجردی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی ، معاونین بهداشتی(دکتر مصداقی نیا)، درمانی(دکتر امامی رضوی) و امورمجلس(دکتر محسن پور) وزارت  متبوع، استاندار، معاونین، نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، مدیران کل دستگاههای اجرایی و جمعی از مردم و مسئولین محلی افتتاح و بهره برداری شد.

وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در مراسم افتتاح اين بيمارستان اظهار داشت: اين پروژه به همت تمام مسئولان پس از ۱۹ سال انتظار به بهره‌برداري رسيد.  

دکتر مرضيه وحيد دستجردي حضور متخصصان زنان، جراحي و اطفال را از مزيت‌هاي اين بيمارستان عنوان كرد.   وي افزود: با توجه به موقعيت رودبار، اختصاص امكانات تخصصي يكي از ضروريات اين شهرستان است و به دليل موقعيت خاص آن چهار تخت ACU براي مداواي بيماران در مواقع ضروري پيش‌بيني شده است.  دکتر وحيددستجردي خدمات‌رساني به مردم در زمينه‌هاي بهداشت، درمان و تامين سلامت مردم را از اهداف دولت برشمرد.  

وي با بيان اينكه گيلان از پروژه‌هاي عمراني بيشتري در بخش بهداشت و درمان كشور برخوردار است، گفت: در حال حاضر ۱۱ بيمارستان در اين استان در حال ساخت است. وزير بهداشت توسعه خانه‌هاي بهداشت، مراكز خدمات درماني، مراكز اوژانس جاده‌اي و خانه‌هاي اسكان پزشكان متخصص را از ديگر پروژه‌هاي در دست اجراي گيلان عنوان كرد.   وي با اشاره به شبانه‌روزي كردن مراكز بهداشتي و درماني جيرنده و بره‌سر اظهار داشت: با توجه به بعد مسافت و جمعيت برخوردار از اين مراكز، شبانه‌روزي شدن آنها مورد كارشناسي قرار مي‌گيرد.

دکتروحيددستجردي تامين نيازهاي بهداشتي و درماني مردم را يكي از اهداف و برنامه‌هاي در حال اجراي وزارت بهداشت و درمان دانست و گفت:   افتتاح بيمارستان سلامت رستم‌آباد زمينه را براي تامين سلامت مردم فراهم مي‌كند.   وي تامين زيرساخت‌ها و امكانات لازم براي سلامت مردم را از بالاترين رتبه‌هاي خدمتگزاري در دولت نهم و دهم برشمرد.    وزير بهداشت با اشاره به فرموده رهبر معظم انقلاب خاطرنشان كرد: به دنبال آن هستيم تا در صورت بروز بيماري، بيماران تنها دغدغه بيماري را داشته باشند.  وي ادامه داد: با برنامه‌ريزي مدون در اين زمينه به دنبال آن هستيم تا بيماران هزينه‌هاي سنگين درمان را متحمل نشوند.

  دکتروحيددستجردي يكي از اصلي‌ترين برنامه‌هاي وزارت بهداشت را تأمين نيازهاي بهداشتي و درماني مردم و تسهيل دسترسي آنها به اقلام دارويي عنوان كرد.  

وي اضافه كرد: دولت در خدمتگزاري به مردم مصمم است و مي‌كوشد تا با تلاش شبانه‌روزي، نيازهاي شهروندان را برطرف كند و مجموعه وزارت بهداشت نيز عزم خود را در جلب رضايت مردم جزم كرده است. دکتردستجردي برخورداري تمام مراكز بهداشتي و درماني كشور به ويژه مناطق پرجمعيت از آمبولانس را يكي ديگر از اولويت‌هاي وزارت بهداشت اعلام كرد و افزود:  خدمت رساني مطلوب به مردم و تكريم ارباب رجوع بايد در تمام بيمارستان‌ها و مراكز درماني رعايت شود

   وي دانشگاه علوم پزشكي گيلان را يكي از بهترين دانشگاه هاي علوم پزشكي سراسر كشور ذكر کرد و اظهار داشت: اقدامات خوبي براي تربيت متخصصين بهداشتي و درماني در اين دانشگاه صورت گرفته اما بايد براي ارتقاء ظرفيت اين واحد آموزشي و تربيت همه 24 رشته تخصصي تلاشي مضاعف شود.

مهندس قهرمانی استاندار گيلان نيز در اين مراسم اظهار داشت: پروژه‌هاي بزرگي در بخش بهداشت و درمان گيلان در حال بهره‌برداري است.   مهندس  قهرماني‌چابك افزود: گيلان با دارا بودن استعدادهاي خود در زمينه بهداشت و درمان بايد به قطب سلامت كشور تبديل شود  .وي در ادامه به راه مقابله با تحريم‌ها اشاره كرد و گفت: امروزه راه نجات كشور از اين تحريم‌ها وارد كردن ارز و سرمايه‌گذاري بخش خارجي در داخل است.

مهندس قهرماني‌چابك با اشاره به اين كه گيلان مستعد سرمايه‌گذاري است، خاطرنشان كرد: گيلان به لحاظ دارا بودن استعدادها و بافت خاص جغرافيايي خود در بحث جذب سرمايه‌گذاران خارجي از شرايط مناسبي برخوردار است.  به گفته وي گيلان با دارا بودن استعدادها و زمينه‌هاي مناسب از كمترين هزينه‌ها، بيشترين استفاده را مي‌برد.  استاندار گیلان، توجه به رودبار و آستارا به دليل فاصله طولاني آنها با مركز استان را ضروي دانست و اظهار داشت: آستارا به دليل برنامه‌ريزي بيرون‌گرايي و رودبار در بحث برنامه‌ريزي درون‌گرايي توسعه اقتصادي استان بسيار حائز اهميت است.  وي از اجراي پروژه‌هاي عمراني ارزشمند در رودبار خبر داد و اظهار داشت:  بهره‌برداري اين پروژه‌ها در بحث اشتغال جوانان گامي بزرگ است.

نخستين بيمارستان ۳۲ تختخوابي سلامت رستم‌آباد با برخورداري از متخصص بي‌هوشي، جراحي، عمومي، اطفال، آزمايشگاه، راديولوژي و اورژانس و نيز چهار تخت آي‌سي‌يو پس از ۱۹ سال افتتاح شده است. اعتبار هزينه شده براي ساخت اين بيمارستان بالغ بر ۴ ميليارد تومان از محل اعتبارات ملي بوده است.

 گفتنی است این بیمارستان در زمینی به مساحت 28700 مترمربع و با زیربنای 5586 متر مربع در دو طبقه احداث شده است و دارای بخش های جراحی عمومی ، جراحی زنان ، داخلی و اطفال ، آزمایشگاه ، رادیولوژی ، بخش های اداری و بخش اورژانس و درمانگاه و نيز 4 تختخواب در بخش آي.سي.يو با اعتبار عمرانی 26میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی واعتبار تجهیزاتی 2میلیارد وپانصدمیلیون ریال از اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی گیلان افتتاح شد.

بیمارستان سلامت رستم آباد؛ نخستين بيمارستان اين شهر است كه با راه اندازي آن، مردم اين منطقه براي رفع مشكلات بهداشتي و درماني خود از مراجعه به شهرستان رودبار بي نياز شدند.

 

بازدید از سایت دانشگاهی لاکان و پروژه 200تختخوابی رشت

دکتر وحید دستجردی وزیر بهداشت درمان وآموزش پزشکی ضمن بازدید از سایت دانشگاهی لاکان رشت  در خصوص راه اندازی دانشکده داروسازی در رشت قول مساعد داد تا درصورت فراهم شدن شرایط اولیه و امکانات براساس مجوز های اصولی ، این دانشکده در رشت ایجاد شود.

وی همچنین با ارتقاء بیمارستان 200 تختخوابی سایت لاکان به 400 تختخوابی موافقت کرد.

 

املش ، رودسر و لنگرود (مراکز درمانی شرق گیلان)

وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي ، شامگاه پنجشنبه 22/7/ 89 از روند ساخت بيمارستان 32 تختخوابي شهرستان املش  بازديد كرد.

در اين بازديد كه رييس دانشگاه علوم پزشكي گيلان، نماينده مردم املش و رودسر و جمعي ديگر از مسوولان استاني وزير بهداشت را همراهي مي كردند، دكتر مرضيه وحيد دستجردي بر ضرورت تسريع در ساخت مراكز بهداشتي و درماني تأكيد و بيان كرد: بايد در سال آينده اعتبارات بيشتري براي احداث و تجهيز بيمارستان 32 تختخوابي املش تخصيص يابد به گونه اي كه تا هفته دولت، به بهره برداري رسيده و مشكلات درماني مردم منطقه رفع شود.

نماينده مردم املش و رودسر در مجلس شوراي اسلامي نيز در اين بازديد گزارشي از چگونگي احداث اين بيمارستان ارايه داد و گفت: اين بيمارستان از مصوبات دور اول سفر رييس جمهور به املش بود و زمين آن، از سوي يكي از خيّرين اين شهرستان اهدا شده است. ' اسد الله عباسي ' با بيان اينكه شبكه بهداشت شهرستان املش، ساختمان مستقلي ندارد، از وزير بهداشت خواست اعتبار جداگانه اي براي احداث شبكه بهداشت در اين منطقه در نظر گيرد.

بنا بر این گزارش، دکتر بهبودي رييس دانشگاه علوم پزشكي گيلان نيز از پيشرفت 85 درصدي ساختمان بيمارستان 32 تختخوابي املش خبر داد و اظهارداشت: 8 ميليارد ريال اعتبار در سالجاري براي ساخت اين بيمارستان اختصاص يافته است.

در ادامه وزیر بهداشت و هیات همراه از بیمارستان امینی و مراکز بهداشتی درمانی و بیمارستان در حال ساخت بابایی پور لنگرود بازدید کردند.

 

لاهیجان، آستانه ، کیاشهر

دکترمرضيه وحيد دستجردي'عصر روز پنجشنبه وزير بهداشت، درمان و آموزشي پزشكي همچنين از بيمارستان يكصد و 60 تختخوابي لاهيجان نيز بازديد كرد. رييس شبكه بهداشت و درمان شهرستان لاهيجان درحاشيه اين بازديد بيان داشت:  احداث اين بيمارستان از بهمن ماه سال 87 با اعتبارات دور اول سفر رييس جمهور آغاز شده و در حال حاضر، 45 درصد پيشرفت فيزيكي دارد. دکتر بهرام نوروز پور مدت زمان تعيين شده براي اجراي اين طرح را پنج سال عنوان و اضافه كرد: اجراي اين طرح تاكنون حدود 20 ميليارد ريال هزينه در برداشته است.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در بازديد ازمراكز بهداشتي و درماني شهرستان آستانه اشرفيه و بندر كياشهر در استان گيلان گفت : خدمت رساني به مردم يكي از اصلي ترين اولويت ها در نظام اسلامي است بنابراين مسوولين بايد نسبت به اين مهم اهتمام بيشتري داشته باشند. وي با اشاره به برنامه ريزي هاي صورت گرفته در وزارت بهداشت به منظور ارتقاي كيفي خدمات درماني به بيماران اظهار داشت: بر اين اساس، تلاش مي كنيم گام هاي مؤثري براي رفع مشكلات مردم آستانه اشرفيه و بندر كياشهر برداشته و رضايت آنها را جلب كنيم.

دکتروحيد دستجردي اضافه كرد: با توجه به حضور معاونين وزارت بهداشت و درمان، مشكلات مردم بررسي و به كاستي ها و نواقص موجود رسيدگي مي شود.

نماينده مردم شهرستان آستانه اشرفيه و بندر كياشهر در مجلس شوراي اسلامي هم احداث بيمارستان 25 تختخوابي در اين منطقه را يكي از نيازهاي اصلي مردم عنوان و بيان كرد: با توجه به جمعيت بيش از 50 هزار نفري بخش بندركياشهر، وجود مركز بهداشتي و درماني ضرورتي دوچندان دارد. 'سيد مهدي صادق' ادامه داد: بندر كياشهر يكي از مناطق پرجاذبه براي گردشگران و مسافران است از اين رو، بايد مركز درماني و بهداشتي مناسبي در اين منطقه وجود داشته باشد تا علاوه بر رفع نگراني ها در اين زمينه، بستر براي جذب گردشگر هموار شود.

 

بیمارستان تازه تاسیس سیاهکل

دکتر دستجردی وزیر  بهداشت ودرمان از بیمارستان جدیدالاحداث سیاهکل بازدید کرد .دراین مراسم استاندار  گیلان  قهرمانی استاندار،  قاسمی نماینده  سیاهکل ، دکتر بهبودی ریاست  دانشگاه ،  دکتر قلی پور معاونت  توسعه ، وسایر معاونین بهداشتی ومسئولین شهرستانی ،  فرماندار وامام جمعه سیاهکل ومردم سیاهکل حضور داشتند.

 

بندرانزلي سرآغاز مراکز درمانی غرب گیلان

دکتر وحید دستجردی وزير بهداشت، درمان و علوم پزشكي روز جمعه در راس هياتي از دانشكده بين المللي و بيمارستان انزلي ديدار كرد.

دكتر  مرضيه وحيد دستجردي  در اين ديدار از بخشهاي مختلف بيمارستان ديدن كرد و از نزديك وضعيت بيماران و پرسنل را جويا شد. رييس بيمارستان شهيد بهشتي انزلي در اين ديدار با بيان اين كه بيمارستان داراي 100 تخت فعال، 160پرستار و 50 پزشك متخصص و عمومي است، وضعيت تجهيزاتي و پرسنلي بيمارستان را مناسب خواند.

دكتر كامبيز تنهايي، با اشاره به اين كه ضريب اشغال تخت بيمارستان 63 درصد است، جراح مغز و اعصاب را اصلي ترين نياز بيمارستان عنوان كرد. وي همچنين در پاسخ به سووال وزير بهداشت در مورد وضعيت پرداختي به پرسنل گفت: مشكلات مالي بيمارستان با مساعدت دانشگاه علوم پزشكي حل شده و وضعيت پرداختي ها نيز بسيار بهتراز قبل است. وي همچنين در پاسخ به سئوال ديگري در خصوص بدهي بيمه ها به بيمارستان اظهارداشت: متاسفانه اغلب بيمه ها مبالغ قابل توجهي به بيمارستان بدهكارند.

نماينده مردم بندرانزلي در مجلس شورای اسلامی  نيز در اين ديدار با اشاره به اين كه انزلي يك شهر گردشگر پذير با جمعيت شناوري چند برابر ساكنان در تعطيلات عيد و فصل تابستان است، تجهيز بهتر بيمارستان، تامين نيروهاي متخصص بيشتر و ايجاد بخش جراحي قلب در اين بيمارستان را خواستار شد.

وزير بهداشت در اين بازديد خاطرنشان كرد: اين وزارتخانه ازهيچ كمك و حمايتي براي ارتقاي بيمارستان و رفع مشكلات و همچنين تجهيز بهتر بيمارستان دريغ نخواهد كرد.

 

بازدید از مراکز درمانی تالش، رضوانشهر و پره سر

دکتر مرضیه وحید دستجردی  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  وهیئت همراه از پروژه بیمارستان در حال ساخت شهرستان تالش بازدید و در جریان روند کاری و پیشرفت فیزیکی این پروژه قرار گرفت. در این بازدید رییس دانشگاه و مدیران استانی و نماینده مردم تالش و ماسال و رضوانشهر در مجلس شورای اسلامی ، فرماندار تالش و دیگر مسئولین شهرستان حضور داشتند.

 وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن بازدید از این پروژه گفت: بیمارستان 160 تختخوابی تالش طی چهار سال احداث و در سال 92 به بهره‌برداری می‌رسد.

دکترمرضیه وحیددستجردی در مراسم بازدید ازپروژه بیمارستان 160 تختخوابی این شهرستان در منطقه طولارود تالش افزود: ساخت این بیمارستان در زمینی به مساحت سه هکتار و 5 هزار مترمربع زیربنا با پیشرفت خوبی همراه بوده است. وی افزود: این بیمارستان توسط وزارت مسکن و شهرسازی در حال ساخت است و پس از پایان ساخت و تجهیز در اختیار وزارت بهداشت قرار می‌گیرد.

به گفته وزیر بهداشت تا پایان سال جاری مرحله اسکلت ساختمان بیمارستان جنرال 160 تختخوابی تالش طبق برنامه زمانبندی اجرایی و به پایان می‌رسد .دکتروحیددستجردی اظهار داشت : این پروژه تا مرحله اسکلت‌بندی 3 میلیارد و 700 میلیون تومان اعتبار دارد که بیش از65 درصد اعتبارات توسط پیمانکار تا کنون جذب شده است. وی این بیمارستان را دارای بخش‌های اورژانس، اداری، زنان و زایمان، جراحی، اتاق عمل، بستری و ... عنوان کرد و گفت: این بیمارستان با جدیدترین تیپ بیمارستانی در حال ساخت است. فرماندار تالش نیز در این بازدید با ابراز رضایت از روند اجرایی پروژه اظهار داشت: این پروژه در مرحله اسکلت‌بندی با بیش از 50 درصد رشد فیزیکی در حال اجراست.

در ادامه از امکانات بهداشتی درمانی رضوانشهر و پره سر بازدید بعمل آمد.

 

آستارا، ماسال، صومعه سرا، فومن و شفت، ایستگاه های آخر سفر

وزير بهداشت و درمان با هيئت همراه ، وارد شهر مرزی آستارا شده و از بخش اورژانس وبخش جراحي بیمارستان شهیدبهشتی و دیگر مراکز بهداشتی درمانی آستارا و همچنین بیمارستان در حال ساخت آستارا و مرکزبهداشتی درمانی عنبران بازدید کرد.

بازدید از  بیمارستان های رسالت ماسال، صومعه سرا، فومن و بیمارستان درحال ساخت شفت، مرکز بهداشتی درمانی و اورژانس 115 ضیابر و شاندرمن از دیگر برنامه های این سفر بود.


١٢:١٥ - دوشنبه ١٧ آبان ١٣٨٩    /    عدد : ٢١٥٥٣    /    تعداد نمایش : ١٦٩٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید: