عنوان ها

دسترسی سریع

   

 

آخرین اخبار

 


وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

نظرات شما در خصوص آزمون دستياري و ساير آزمون هاي پزشكي

با سلام
خواهشمند است نظرات خود را صرفاً در خصوص آزمون دستياري و ساير آزمون هاي پزشكي در فرم ذيل نوشته و برايمان ارسال كنيد. توجه داشته باشيد ضمن تشكر از ارسال نظرات ارزنده شما، براي مطالب ارسالي هيچگونه پاسخي داده نخواهد شد و اگر سئوالي در اين خصوص داريد از راه هاي مشخص شده ديگر بپرسيد. 
 
 نظرات شما:
  • پیشنهاد میشود برای دوره نسبتا طولانی فلوشیپ   ICU   دوره  rotation   بخش های سوختگی - پزشکی قانونی -  ICU اطفال -مسمومیت ها - spirometry -رادیولوزی و دیالیز اضافه گردد.
·         اگر قرار است در پایان دوره فلوشیپ امتحانی برگزار شود این امتحان سراسری و با حضور نماینده وزارت بهداشت باشد و منابع اموزشی همه مراکز یک منبع و کتاب مشخص باشد.
·         بهتر است در دوره فلوشیپ دانشگاههای تهران شرکت کنندگان به داشتن طرح و مقاله دعوت شوند نه کتابهای textbook ده سال قبل و برای هر دانشگاه یک منبع امتحانی جداگانه نباشد. روش امتیاز دهی و امتحان فاینال هم مشخص و با حضور نماینده بهداشت باشد.
·         با توجه به اینکه فلوشیپ های بیهوشی سهمیه آزاد باید برای ثبت نام دو میلیون پول بپردازند و با احتساب اینکه به ازای هر ماه حضور فلوشیپی متوسط یک میلیون تومان کار انتفاعی را از دست می دهند. یعنی یک دوره 18 ماهه فلوشیپی در اصل 20 میلیون هزینه برای فلو ایجاد می کند. بنابر این تقاضا می شود از مدیران فلوشیپ بخواهید این دوره را برای بعضی فلوها طولانی تر نکنند و اگر قرار است در پایان دوره امتحانی گرفته شود اصول و نحوه ارزیابی از قبل مشخص شده باشد.
·         بهتر است حداکثر زمانی که مدیر گروه های فلوشیپ می توانند دوره فلوشیپ دستیاران را طولانی کنند اعلام شود تا دستیاران مدت کاری خود را بدانند. زیرا هر یک ماه تاخیر برابر با از دست دادن کار انتفاعی است.
·         در امتحان پذیرس دستیار فلوشیپ ICU در دو دانشگاه امسال کتاب فینک به عنوان منبع سوال درنظر گرفته شده بود که با توجه به چاپ قدیمی کتاب (7 سال قبل) و عوض شدن الگوریتم ها مستدعی است کتاب دیگری برای بررسی سطح سواد شرکت کنندگان استفاده کنند.
·         بهتر است دانشگاه هایی که برای پذیرش و تایید اتمام فلوشیپ اقدام به امتحان می کنند یک نمونه از ورقه امتحانی به وزارت بهداشت ارسال شود تا جای اعتراض و یا باطل شدن امتحان در صورت وجود سوال غلط بیش از 10% وجود داشته باشد یا امتحان سراسری باشد. مگر اینکه امتحان فرمالیته باشد.
·         بهتر است به طور راندوم یك روز از اموزش هر یک از اساتید هیات علمی بررسی شود زیرا برخی از آن ها در روز راند خود (به خصوص فارغ التحصیلان اول شاگرد مراکز غیر انتفاعی غیر دولتی) فقط از کبابی ها و مسافرت ها و خانواده خود و گاها سیاست صحبت می کنند و دانشجو را فقط observor illitrate می دانند و اصرار دارند که با دانشجویان نخبه همان (مراکز غیرانتفاعی غیردولتی) طرح مشترک تحقیقاتی داشته باشند.
·         بهتر است بودجه ای که وزارت بهداشت برای بیماران بی بضاعت به دانشگاه ها می دهد توسط گزارش مکتوب و دقیق هر ماه روش هزینه آن با ذکر شماره پرونده و ادرس قید شود.
  • تقاضا می شود برای آن دسته از رشته های فلوشیپ که قبولی در امتحان کتبی پایان دوره الزامی است بعد از امتحان یک نسخه از نمونه سوالات امتحان و پاسخنامه در اختیار دبیرخانه محترم اموزشی قرار گیرد تا حق پیگیری اعتراض به سوالات  و نمره  برای شرکت کنندگان وجود داشته باشد. ضمنا بهتر است برای طراحی سوالات از همه استادان درگیر اموزش  استفاده شود و یک نفر خاص طراحی سوالات را به عهده نگیرد.
  • توصیه می شود در تکمیل کاریکولوم ICU متخصصین داخلی فوق ریه وجراحی به گروه بیهوشی کمک کنند و برای متخصصین  بیهوشی فلوشیپ ICU دوره اجباری ریه و دیالیز گنجانده شود. برای متخصصین داخلی فلوشیپ ICU هم دوره اجباری ریه و برونکوسکوپی با intervention گنجانده شود و نمره اساتید آنها منظور گردد. دوره سونوگرافی و اکوکاردیوگرافی پرتابل هم ضروری است.

نسخه چاپي ارسال به دوست

شنبه ٢٤ ارديبهشت ١٣٩٠ - ١٢:٣٢ / شماره خبر: ٣٣٦٨٩ / تعداد نمايش: 1799

کاربر مهمان
1390/02/26 13:10
0
0
بعضی از مدیر گروه های فلوشیپ طول دوره فلوشیپ را به دلخواه خود طولانی می کنند و هر دانشگاهی یک کتاب مرجع را قبول دارد. گروهی در پایان امتحان می گیرند و گروهی بدون امتحان گواهی می دهند.
کاربر مهمان
1390/02/26 13:37
0
0
بهتر است برای دوره های فلوشیپ که قرار است اخیرا امتحانات آن انجام شود قوانین مشخصی وضع شود و اگر قرار است در پایان دوره نیز امتحانی گرفته شود این امر با حضور نماینده وزارت بهداشت و منضبط انجام شود. نه اینکه پس از طی یک دوره 5/1 ساله و پرداخت دو میلیون پول رئیس گروه مدرک قبولی را به دلخواه خود ارائه نم یکند و در جایی این دوره به حساب نمی اید.
کاربر مهمان
1390/03/22 10:7
0
0
بهتر است برای منظم شدن اموزش فلوشیپ دو دانشیار مسئول اموزش در هر مرکز تربیت فلو شیپ مشخص شوند البته به شرطی که کمتر از سه صبح کاری خود را در مراکز خصوصی بگذرانند و مسئولیت را به عهده استادیاران تازه کار نگذارند و هر سه ماه گزارش logbook و فعالیت های supervised از اموزش دروس وکارهای عملی فلوهای خود را به دانشگاه مربوطه ارسال کنند.
کاربر مهمان
1390/05/08 13:14
0
0
با سلام و خسته نباشید نمره قبولی در امتحان جامع علوم پایه در سال 90 خیلی بالاست. اگر امکان دارد نمره قبولی کمی پایین تر باشد، بهتره و استرس قبولی واسه دانشجویان هم کمتر می شود. با تشکر- کاظمی
کاربر مهمان
1390/05/09 10:55
0
0
سلام...من با افزایش base علوم پایه مخالفم ...لظفا تغییرش ندین... مرسی - آدین
کاربر مهمان
1390/05/10 22:5
0
0
نمره پایه برای علوم پایه ی دندانپزشکی هم بالاست و فقط استرس را می افزاید. لطفا تجدید نظر فرمایید...
کاربر مهمان
1390/05/12 0:26
0
0
با سلام و خسته نباشید لطفا نمره قبولی در ازمون علوم پایه را پایین بیاورید و اگر به همان روال قبل برگردد بهتر می شود. با تشکر.
کاربر مهمان
1390/05/12 10:33
0
0
با سلام. مي خواستم ازتون خواهش كنم كه رشته كارشناسي ارشد بيهوشي را هم ايجاد كنيد. تو رو خدا ما رو نا اميد نكنيد.
کاربر مهمان
1390/05/16 12:39
0
0
با سلام!حداقل نمره برای قبولی در آزمون جامع علوم پایه در پزشکی و دندانپزشکی بالاست! لطفا حد نصاب را پایین بیاورید با تشکر
کاربر مهمان
1390/06/05 10:1
0
0
خوب است بخش ICU درمانگاه بیمارستان امام خمینی و مرکز قلب، با توجه به داشتن اساتید مجرب فلوشیپ ICU و داخلی ریه و اتند مقیم عصر و شب جزو بخش های تعلیم فلو و یا rotation یک ماهه فلو درآیند.
کاربر مهمان
1390/06/28 11:49
0
0
با سلام. ازتون خواهش میکنم که نمره قبولی آزمون علوم پایه رو پایین بیارید.خدایی آزمون این دوره خیلی سخت بود. با دوره های قبل فرق داشت. نمره ها خیلی پایین اومده...
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج