وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

با حضور رئیس کل نظام پرستاری کشور؛

در مراسمی از پرستاران نمونه دانشگاه علوم پزشكي گناباد تجلیل شد.

در این مراسم که در سالن شهيد دكتر چمران دانشگاه و با حضور هیأت رئیسه دانشگاه، پرستاران و دانشجویان پرستاری برگزار شد، رئیس کل نظام پرستاری کشور با اشاره به وجود 110 دانشکده پرستاری در کشور گفت: هم اکنون 160 هزار پرستار با حداقل سواد تحصیلات کارشناسی به بالا در کشور وجود دارد و سالانه 7 هزار نفر در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای پرستاری فارغ التحصیل می شوند.

غضنفر میرزابیگی با اشاره به وجود 100 هزار نفر عضو نظام پرستاری در کشور گفت: به دلیل اهمیت پرستاری ، رئیس جمهور به سرکار خانم دکتر وحید دستجردی؛ مقام محترم وزارت دستور داده است تا قائم مقام در امور پرستاری را منصوب نماید.وي حركت به سمت پرستاري فوق تخصصي، عمومي، عمومي و كمك پرستاري را از مهمترين برنامه هاي نظام پرستاري برشمرد و افزود: در چند سال گذشته با همكاري وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي بحث راه اندازي مقطع كارشناسي ارشد در بخشهاي ويژه پيگيري شد كه امسال اولين گروه از آنان فارغ التحصيل مي شوند.رئيس كل نظام پرستاري كشور با اشاره به پيشرفتهاي بخش آموزش پرستاري گفت: كم شدن فاصله آموزش و بالين از مهمترين برنامه هاي آموزش پرستاران است تا از اين طريق ضمن علمي تر شدن بالين،زمينه باليني تر شدن حوزه علمي را نيز فراهم كنيم. 

میرزابیگی با بیان اینکه هم اکنون خدمات پرستار عمومی وکمک پرستاری که جزء نیازمندی های بالای مردم است توسط همراهان بیمار به صورت غیر علمی ارائه می شود، گفت:به منظور رفع این نیاز و علمی کردن این خدمات برگزاری دوره های 200 ساعته در تهران پیش بینی شده و در شهرستانها این اجازه به هیئت مدیره ها داده شده است تا کمک پرستار تربیت نمایند.

وی اجرای 2 قانون ارتقاء بهره وری، تعرفه گذاری خدمات پرستاری را از برنامه های مؤثر برای پرستاران عنوان کرد و گفت: بازنگری در لباس پرستاران، راه اندازی دبیرخانه وتعریف منشور اخلاق پرستاری، تأمین  نیروی لازم برای خدمات پرستاری در بخشهای دولتی و غیر دولتی به شکل تعاونی، گسترش تعاونی های مسکن و توسعه تعاونی ملی پرستاری از مهمترین برنامه های نظام پرستاری کشور در سالجاری است.

دکتر جليل مشاری معاون درمان دانشگاه نیز در ابتدای این مراسم ضمن تبریک روز پرستار درخصوص مقام و منزلت پرستار و جنبه های اخلاقی آن سخنان اجمالی بیان کرد و اظهار امیدواری نمود با اجرای قانون ارتقاء بهره وری از مشکلات پرستاران کاسته شود.

در پایان این مراسم رئیس نظام پرستاری کشور با اهدا لوح تقدیر و تابلو نفیسی از خدمات دکتر مسلم سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گناباد تجلیل کرد و به سه نفر ازپرستارانی که در بازدید سال گذشته وی از بیمارستان های گناباد گزارش نویسی خوبی داشتند هدايايي اهداء کرد.

 همچنین ده نفر از کادرپرستاری نمونه، توسط دانشگاه با اهدا لوح تقدیر و ربع سکه بهار آزادی تجلیل شدند. اهدا سکه بهار آزادی از سوی رئیس سازمان نظام پرستاری کشور و سرپرست دانشگاه به 6 نفر از پرستاران حاضر در سالن که اسامی زینب و حسین داشتند از دیگر برنامه های این مراسم بود.

شایان ذکر است رئیس کل نظام پرستاری کشور پس از این جلسه به  همراه دکتر مشاری معاون درمان دانشگاه و اعضاء هیئت مدیره نظام پرستاری شهرستان از خانه فرزندان بدسرپرست و بی سرپرست کوثر بازدید نمود. میرزابیگی در این بازدید در سخنانی به اهمیت نگهداری و تربیت دختران بی سرپرست و بدسرپرست  به عنوان مادران آینده جامعه پرداخت و در پایان به دختران این مرکز هدایایی اهدا کرد.

دختران خانه کوثر نیز با اهداء یکی از دست سازه های خود به رئیس کل نظام پرستاری کشور از حضور وی تجلیل کردند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ٦ ارديبهشت ١٣٨٩ - ١١:٤٢ / شماره خبر: ١٢١٣١ / تعداد نمايش: 2793

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج