وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

در گفت و گو با مدیرکل دفتر مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی مطرح شد:

ضرورت افزايش ظرفیت پذیرش دستیار رادیولوژی متناسب با نیازها

مدیرکل دفتر مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالیني گفت: بر اساس سند توسعه درمان کشور نیاز به تخت های بستری و تجهیزات پزشکی مورد نیاز حدود دو برابر می شود؛ متعاقب آن نیاز به نیروی انساني از جمله متخصصین رادیولوژی تا سال ۱۴۰۴ حدود دو برابر خواهد شد.

دكتر بهزاد كلانتري در گفت و گو با وبدا درخصوص متخصصين راديولوژي بيمارستان هاي دانشگاهي گفت: در حال حاضر ۶۴۰ بیمارستان دانشگاهی با بیش از ۹۶هزار تخت فعال و تعداد ۳۹۶ دستگاه سي تي اسکن، ۱۶۵ دستگاه MRI و ٢٤ دستگاه سی تی آنژیو و صدها دستگاه سونوگرافی و ساير امكانات، در سطح كشور وجود دارند، این درحالی است كه تعداد متخصصین رادیولوژی رسمی در مراکز دانشگاهی ۳۷۵ نفر است‌.

وي با بيان اينكه برای پوشش خدمات مورد نیاز مردم در این مراکز به بیش از ۲۰۰۰ متخصص رادیولوژی نیاز است، خاطر نشان كرد: به دلیل مسائل فرهنگی و دینی تمایل  مراجعه به متخصصین خانم افزایش پیدا کرده و به همین ترتیب پزشکان زن برای ورود به دوره دستیاری رشته رادیولوژی تمایل بیشتری دارند. به عنوان مثال در سال جاری، ۱۸۸ متخصص رادیولوژی فارغ التحصيل در مراکز دانشگاهی توزیع شدند که تعداد ۱۱۵ نفر از آنها خانم بوده اند.

مدیرکل دفتر مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالیني بيان كرد: مطابق سند توسعه درمان کشور نیاز به تخت های بستری و تجهیزات پزشکی مورد نیاز حدود دو برابر می شود؛ متعاقب آن نیاز به نیروی انساني از جمله متخصصین رادیولوژی تا سال ۱۴۰۴ حدودا دو برابر خواهد شد، بنابراین ضروری است ظرفیت پذیرش دستیار رشته رادیولوژی متناسب با نیازها افزایش یابد./٢٠٧

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ١٥ آذر ١٣٩٧ - ١٢:٠٠ / شماره خبر: ١٨٤٤٤٨ / تعداد نمايش: 448

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج