وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

بازدید جمعی از اعضای کمیسیون بهداشت مجلس و معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت از مراکز بهداشت و درمان شرق اصفهان

جمعی از اعضای کمسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی به منظور بازدید از مراکز بهداشت و درمانی مناطق شرق اصفهان به این استان سفر کردند.

به گزارش وبدا، جمعی از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به همراه دکتر گلمکانی معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت و نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با همراهی مسئولان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با هدف بررسی وضعیت بهداشتی و درمانی به منطقه محروم شرق اصفهان سفر کردند.

در سفر دو روزه اعضای کمیسیون بهداشت مجلس و معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت به اصفهان از مراکز جامع خدمات سلامت ورزنه و کوهپایه، مرکز خیّرساز کوهپایه بازدید خواهد شد. 

براساس این گزارش، مرکز جامع خدمات پزشکی کوهپایه جمعیتی بالغ بر هفت هزار نفر را تحت پوشش دارد. این مرکز به صورت شبانه روزی با حضور تیم سلامت شامل پزشک، دندانپزشک، پرستار، مراقبین سلامت و مامایی به طور میانگین ماهانه به یک هزار و ۵۰۰ نفر بیمار، خدمات ارائه می کند. همچنین این مرکز دارای بخش هایی مثل آزمایشگاه، دندانپزشکی، داروخانه و تسهیلات زایمانی و رادیولوژی است. 

به گفته رییس مرکز خدمات پزشکی کوهپایه، عمده مشکل این مرکز کمبود پزشک و پرستار است که در صورت اختصاص ۵ پزشک و ۵ پرستار، این مشکل حل خواهد شد. 

بنابر این گزارش، همچنین اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به همراه معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در این سفر دو روزه، از بیمارستان در حال ساخت در ورزنه و بیمارستان امام خمینی (ره) واقع در نیک آباد را نیز مورد بازدید خواهند کرد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ١٤ آذر ١٣٩٧ - ١٤:٤٧ / شماره خبر: ١٨٤٤٢٧ / تعداد نمايش: 484

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج