وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزير بهداشت در حاشیه بازدید از بیمارستان 1000 تختخوابی خاتم قم عنوان كرد:

تاكيد بر تقويت بسته هاي طرح تحول سلامت

 
 
وزير بهداشت گفت: مردم هيچ نگراني در مورد خدمات بهداشتي و درماني نداشته باشند، با برنامه ريزي هايي كه صورت گرفته، در مورد تامين دارو و تجهيزات پزشكي مشكلي به وجود نخواهد آمد.
 
 
به گزارش وبدا، دكتر سعيد نمكي در حاشیه بازدید از بیمارستان 1000 تختخوابی خاتم قم، درخصوص پروژه هاي بهداشتي و درماني اين استان اظهار كرد: با توجه به حضور فعال خيرين و سرمايه گذاري هاي آنها، فضاي مناسبي جهت پيشرفت پروژه هاي بهداشتي و درماني فراهم شده و چنانچه دولت نيز در تسهيل اين امر ياري كند، در آينده اي نزديك، شاهد گشايش مراكز درماني بيشتري در سراسر كشور خواهيم بود. 
 
وزير بهداشت با اشاره به پروژه بیمارستان 1000 تختخوابی خاتم قم، خاطر نشان كرد: اين مركز، از لحاظ ضوابط و استانداردها از جمله مراكزي است كه آينده اي روشن خواهد داشت. 
 
دكتر نمكي در پاسخ به سوالي درخصوص تغييرات احتمالي طرح تحول سلامت به دنبال تغيير مديريت در وزارت بهداشت، عنوان كرد: طرح تحول نظام سلامت به وزيران بهداشت وابسته نيست، بلكه اين طرح، يكي از برنامه هاي دولت تدبير و اميد است كه در كاهش پرداختي از جيب بيماران، حمايت از بيماران خاص و صعب العلاج، ماندگاري پزشكان در مناطق محروم و توسعه زيرساخت هاي بهداشتي و درماني در أقصي نقاط كشور بسيار كارساز بوده است. 
 
وزير بهداشت تصريح كرد: در سال هايي كه در سازمان برنامه و بودجه حضور داشتم، شاهد حمايت هاي مالي دولت از طرح تحول سلامت بوده ام و اگر اين حمايت ها وجود نداشت، اين طرح خيلي قبل تر دچار وقفه مي شد. 
 
دكتر نمكي ادامه داد: به دليل ضرورت اجراي طرح تحول سلامت و با توجه به اينكه اين طرح به منابع پايدار هم گره نخورده بود و منابع مالي آن فقط از محل ١٠ درصدي هدفمندي يارانه ها تامين مي شد، در سازمان برنامه و بودجه، ماهانه حدود ١٣٠٠ تا ١٤٠٠ ميليارد تومان از منابع عمومي نيز به آن تخصيص مي داديم، وگرنه اين طرح دچار مشكلات عمده اي مي شد. بنابراين تمامي هزينه ها از سوي دولت بوده است و چون اين طرح از برنامه هاي درازمدت دولت است، با قوت تداوم پيدا خواهد كرد. 
 
وزير بهداشت تاكيد كرد: در طرح تحول سلامت، بر تقويت هاي بسته هاي مهم از جمله كاهش پرداختي از جيب مردم، حمايت از بيماران خاص و صعب العلاج، ماندگاري پزشكان در مناطق محروم و اتمام پروژه هاي بهداشتي و درماني در قالب طرح تحول سلامت، تاكيد داريم. البته درصدد هستيم منطق اقتصادي تري را براي اجراي برنامه ها، پياده سازي كرده و منابع طرح را به شيوه اي منطقي تر اداره كنيم. 
 
دكترنمكي با بيان اينكه تكميل پرونده الكترونيك سلامت، سيستم ارجاع، پزشكي خانواده و تدوين راهنماهاي باليني در اولويت برنامه هاي وزارت بهداشت قرار دارد، عنوان كرد: مردم هيچ نگراني در مورد خدمات بهداشتي و درماني نداشته باشند، با برنامه ريزي هايي كه صورت گرفته، در مورد تامين دارو و تجهيزات پزشكي مشكلي به وجود نخواهد آمد./٢٠٧

نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج شنبه ١٨ بهمن ١٣٩٧ - ١٧:٤٠ / شماره خبر: ١٨٦٨٥١ / تعداد نمايش: 507

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج