وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

همزمان با دهه پایانی ماه صفر انجام شد؛

آمادگی کامل دانشگاه علوم پزشکی سبزوار برای خدمات رسانی به زائرین امام رضا (ع)

 
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: تمامی بیمارستان ها، مراکز بهداشتی و درمانی و پایگاه های اورژانس ۱۱۵ شهری و جاده ای در دهه پایانی صفر برای ارائه خدمات مناسب به زائران بارگاه منور حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) در آمادگی کامل هستند.
 
به گزارش وبدا، دکتر علیرضا مسلم با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده برای ارائه خدمات مناسب به زائرین اظهار داشت: با توجه به نزدیک شدن به دهه پایانی ماه صفر و راهپیمایی زائرین پیاده از سراسر کشور به سمت مشهد الرضا (ع)، تمامی بیمارستان ها و مراکز بهداشتی و درمانی در سبزوار و شهرستان های تابعه، آماده ارائه خدمات به زائران و مجاوران هستند. 
 
وی با اشاره به اینکه خدمات تخصصی و فوق تخصصی در۶ بیمارستان تابعه دانشگاه ارائه می شود، افزود: ضمن آمادگی تمام بخش های بیمارستان های تابعه، بخش های مراقبت های ویژه، اتاق های عمل، ۳ مرکز دیالیز و کلینیک ویژه دانشگاه با حضور متخصصین در رشته های مختلف در این مدت، آماده ارائه خدمات درمانی مورد نیاز هستند.
 
دکتر مسلم با اشاره به فعالیت مرکز دولتی تخصصی دندانپزشکی بیماران خاص در این ایام تصریح کرد: مرکز هدایت دانشگاه به منظور اعزام احتمالی بیماران هماهنگ شده است. همچنین بخش های آنژیوگرافی، سنگ شکن، شیمی درمانی، ام آر آی و سی تی اسکن در بیمارستان های تابعه نیز، آماده پذیرش بیماران هستند.
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در ادامه با بیان اینکه تمامی پایگاه های اورژانس جاده ای واقع در مسیر حرکت زائرین در حالت آماده باش هستند، گفت: اورژانس سبزوار با استقرار آمبولانس در طول مسیر و فعال سازی دو آمبولانس علاوه بر آمبولانس های فعال و همچنین آماده باش بالگرد اورژانس هوایی در این ایام، خدمات پیش بیمارستانی مورد نیاز زائرین را ارائه خواهد داد. 
 
وی اضافه کرد: داروهای درمان سرپائی مورد نیاز زائرین در پایگاه های اورژانس مسیر، توزیع شده و در حال حاضر هیچ مشکلی در تامین و توزیع دارو و تجهیزات در سبزوار و شهرستان های تابعه وجود ندارد.  
 
دکتر مسلم با بیان اینکه تیم های بازرسی بهداشت محیط دانشگاه در دهه آخر صفر فعال خواهند بود اظهار داشت: بازرسین و کارشناسان بهداشتی در این ایام بر عملکرد مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، مراکز اسکان زائران، اماکن عمومی و محل برپایی هیات ها و تکایا، مساجد و خیمه های عزاداری نظارت مستمر دارند.
 
رییس  دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در ادامه افزود: تمامی مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاه های سلامت و خانه های بهداشت در این ایام فعال بوده و تیم های سلامت در مراکز بهداشتی و درمانی آماده ارائه خدمات مورد نیاز خواهند بود.
 
دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در غرب خراسان رضوی با شش بیمارستان تخصصی با ۸۵۰ تخت فعال، ۲۶ پایگاه اورژانس، ۱۹۵ خانه بهداشت و ۳۸ مرکز بهداشتی و ۴۵۰۰ پرسنل به ۶۰۰ هزار نفر خدمات تخصصی درمانی و بهداشتی ارائه می دهند.
 
همچنین در سال جاری ۱۱ هزار زائر در قالب ۵۴ کاروان به منظور شرکت در مراسم دهه آخر صفر از مسیر شهرستان های سبزوار، داورزن و خوشاب واقع در غرب خراسان رضوی عازم مشهد مقدس هستند.

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ١٤ آبان ١٣٩٧ - ٠٧:٥٨ / شماره خبر: ١٨٣١١٨ / تعداد نمايش: 305

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج