وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

سرپرست بیمارستان امام خمینی (ره) خمین خبر داد:

تجهیز بیمارستان امام خمینی (ره) به ۵ دستگاه مانیتور قلبی و راه اندازی سونوگرافی دوم

 
 
سرپرست بیمارستان امام خمینی (ره) خمین از نصب و راه اندازی ۳ دستگاه مانیتور قلبی در اورژانس و ۲ دستگاه مانیتورینگ مرکزی در بخش سی سی یو با اعتباری بالغ بر ۶۶ میلیون تومان و همچنین نصب و راه اندازی دستگاه جدید سونوگرافی در تنها بیمارستان این شهرستان خبر داد.
 
به گزارش وبدا، دکتر محمدرضا امیربیگلو گفت: دستگاه مانیتورینگ قلبی جهت نمایش سیگنال‌های حیاتی بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه سی سی یو، آی سی یو، ان آی سی یو، اورژانس و اتاق‌های عمل به‌ عنوان یکی از تجهیزات ضروری و لازم به ‌کار می‌رود.
 
وی افزود: این دستگاه برای نمایش علائم حیاتی بیمار به‌ طور مستمر به‌ کار می‌رود و اطلاعات مربوط  به علائم حیاتی بیمار را جمع‌آوری کرده و آن‌ها را بر روی صفحه نمایش ظاهر می‌سازد و در شرایط نامطلوب بیمار هشدارهای لازم را به تیم پزشکی می‌دهد.
 
سرپرست بیمارستان امام خمینی (ره) خمین به تجهیز دو تخت ۷۲۴ سی سی یو به مانیتورینگ سانترال هم اشاره کرد و گفت: بخش سی سی یو بیمارستان خمین ۱۲ تخته می باشد که ۲ تخت به برنامه ۷۲۴ (سکته های حاد مغزی) اختصاص یافته است.
 
دکتر امیربیگلو در ادامه اظهار داشت: با توجه به نقش بسیار مهم بخش های پاراکلینیکی در روند تشخیص بیماری، دانشکده علوم پزشکی خمین دستگاه های سونوگرافی را در بیمارستان امام خمینی (ره) به دو دستگاه ارتقا داد.
 
وی اعتبار هزینه شده برای تهیه این دستگاه از هیات امنای ارزی توسط بیمارستان را ۳۰ میلیون تومان عنوان کرد و گفت: دستگاه سونوگرافی جدید از نظر کیفیت و قابلیت های سخت افزاری و نرم افزاری بسیار پیشرفته است و با توجه به تکنولوژی حال حاضر این دستگاه یکی از دستگاه برتر سونوگرافی می باشد.
 
سرپرست بیمارستان امام خمینی (ره) خمین درخصوص توانمندی های این دستگاه افزود: با استفاده از این دستگاه انواع سونوگرافی های بارداری و زنان، شکم و دستگاه گوارش، کلیه، مثانه، کبد و سایر اعضای بدن با کیفیت، سرعت و دقت بهتری انجام خواهد شد.
 
دکتر امیربیگلو در پایان به استفاده از دستگاه سونوگرافی سابق در بخش اورژانس این بیمارستان اشاره کرد و گفت: با راه اندازی این دستگاه در این بخش، بیماران اورژانسی توسط متخصصین طب اورژانس در کوتاه ترین زمان می توانند خدمات تشخیصی مریوطه را دریافت کرده و درصد مراجعات بخش رادیولوژی کاهش و خدمات رسانی به بیماران این بخش با سرعت بیشتری انجام شود.302/159

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ١٣ آبان ١٣٩٧ - ٠٨:٥٦ / شماره خبر: ١٨٣١٠٧ / تعداد نمايش: 583

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج