وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون بهداشت وزارت بهداشت در اصفهان عنوان کرد:

خدمات سلامت در حاشیه شهر، دستاورد بزرگ طرح تحول نظام سلامت

 معاون بهداشت وزارت بهداشت از مراکز بهداشتی حاشیه شهر اصفهان بازدید کرد.
 
به گزارش وبدا، دکتر علیرضا رییسی در ابتدای سفر به استان اصفهان از مراکز خدمات جامع سلامت زینبیه و نواب در حاشیه شهر اصفهان بازدید کرد. 
 
دکتر رییسی در این بازدید ها، عملکرد سامانه یکپارچه بهداشت "سیب" را در این مراکز مورد ارزیابی قرار داد و از نزدیک در جریان فعالیت های پزشکان و مراقبین سلامت در این مراکز قرار گرفت. 
 
وی همچنین از بخش های سلامت خانواده، بهداشت دهان و دندان، تغذیه، سلامت روان، بهداشت محیط  و سایر بخش های این مراکز بازدید کرد.
 
معاون بهداشت وزارت بهداشت در این بازدیدها ضمن تاکید بر پوشش گسترده  بهداشتی بیماران دیابتی و مادران باردار بر توجه جدی بر بیماریابی در سطح منطقه تاکید کرد. 
 
دکتر رییسی پوشش فراگیر بهداشتی حاشیه شهر را از دستاوردهای مهم طرح تحول نظام سلامت، دانست و گفت: بیش از یازده میلیون نفر از ساکنین حاشیه شهرها در سراسر کشور در دولت یازدهم و دوازدهم تحت پوشش خدمات سلامت قرار گرفتند.
 
وی حضور کارشناسان تغذیه و سلامت روان در مراکز بهداشتی حاشیه شهر را از دستاوردهای طرح تحول سلامت خواند و گفت: با اقدامات انجام شده در حوزه بهداشت حاشیه شهر، شاهد ارتقای شاخص های بهداشتی و بالارفتن سطح رضایتمندی خدمت گیرندگان در این مناطق هستیم. 
 
معاون بهداشت وزارت بهداشت ضمن با اهمیت خواندن فعالیت کارشناسان تغذیه در شبکه های بهداشتی افزود: کارشناسان تغذیه در حوزه بهداشت باید به تمام شاخص های تغذیه ای مسلط باشند و ضمن پوشش بیماران دیابتی و کنترل چاقی و اضافه وزن در سطح منطقه با مبحث امنیت غذایی آشنایی کامل داشته باشد.  
 
دکتر رییسی سپس از مرکز تکامل کودکان "محکم کار" زینبیه بازدید و در جریان فعالیت بخش های مختلف گفتار درمانی، کاردرمانی و شنوایی سنجی قرار گرفت.  
 
وی فعالیت مراکز تکامل کودکان را مهم خواند و افزود: این مرکز با توجه به موقعیت جغرافیایی استان اصفهان می تواند استان های پرجمعیت همجوار را هم به خوبی پوشش دهد. 
 
گفتنی است، رییس مرکز مدیریت شبکه های بهداشتی، رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر، مدیرکل دفتر مدیریت بیماری های غیر واگیر، مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس، مدیرکل دفتر سلامت روان و مدیرکل آزمایشگاه جامع سلامت وزارت بهداشت در قالب هیاتی جهت ارزیابی فعالیت های حوزه بهداشت به شهرستان های شهرضا، لنجان، فریدن، نطنز و اردستان سفر کردند./216/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ١٧ مهر ١٣٩٧ - ١٥:٢٥ / شماره خبر: ١٨٢٠٩١ / تعداد نمايش: 590

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج