وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

آغاز بیست و سومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور

 
مرحله نهایی بزرگترین رویداد قرآنی وزارت بهداشت با عنوان بیست و سومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان دانشگاه‌های علوم پزشکی از ۱۸ مهرماه به طور رسمی در مجتمع فرهنگی - آموزشی و رفاهی زیباکنار به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با حضور بیش از یک‌هزار نفر شرکت کننده آغاز می‌شود.
 
به گزارش وبدا، مرحله نهایی بزرگترین رویداد قرآنی وزارت بهداشت با عنوان بیست و سومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان دانشگاه‌های علوم پزشکی از چهارشنبه ۱۸ مهرماه به طور رسمی در مجتمع فرهنگی - آموزشی و رفاهی زیباکنار به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با حضور بیش از یک‌هزار نفر شرکت کننده آغاز می‌شود.
 
پذیرش تیم‌های شرکت کننده اعم از دانشجویان، کارکنان، اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور در مرحله نهایی جشنواره از امروز آغاز می شود. همچنین مقرر است از پذیرفته شدگان این جشنواره در مراسم سه آیین اختتامیه تقدیر شود. 
 
براساس این گزارش، امروز ظهر، کاروان قرآنی دانشگاه علوم پزشکی قرآن به عنوان نخستین گروه خود را به مجتمع فرهنگی - آموزشی و رفاهی زیباکنار خواهد رساند. همچنین امروز دانشگاه‌هایی همچون جهرم، گراش و فسا با ورود به محل برگزاری آیین اختتامیه و محل برگزاری مسابقات، مورد استقبال قرار خواهند گرفت و بعد از انجام مراحل تشریفات و پذیرش در هتل و در اتاق‌های از قبل مشخص شده استقرار خواهند یافت. پذیرش بقیه تیم‌ها و کاروان‌های قرآنی به محض ورود تیم‌ها در محل‌های مشخص شده توسط تیم‌های ستاد پذیرش و اسکان انجام خواهد شد. 
 
پذیرش تیم‌های حاضر در مرحله نهایی بیست و سومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان دانشگاه‌های علوم پزشکی از چهارشنبه ۱۸ مهرماه ساعت ۱۰ صبح در مجتمع زیباکنار و در محل‌های مشخص شده انجام خواهد شد. جهت سهولت در امر پذیرش تیم‌ها و نفرات شرکت کننده در مرحله نهایی جشنواره قرآن و عترت، پذیرش نفرات حاضر در تیم‌های هر دانشگاه علوم پزشکی توسط سرپرست تیم‌ها انجام می شود تا روند پذیرش تیم‌ها سریع‌تر انجام گیرد و تیم‌ها بلافاصله بعد از ورود، در محل‌های مشخص شده اسکان یابند.
 
همچنین تمامی مهمانان و مدعوین بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، در هتل کوثر واقع در مجتمع فرهنگی - آموزشی و رفاهی زیباکنار استان گیلان اسکان می‌یابند.
 
به گفته مسؤولان ستادی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، مشکلی به لحاظ اسکان و پذیرش دانشگاهیان و متسابقین جشنواره قرآن و عترت وجود ندارد و اسکان دانشجویان، کارکنان، اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی به عنوان متسابقین مرحله نهایی جشنواره بر اساس قرعه‌کشی از قبل انجام شده است.
 
بنابر این گزارش، حدود یک‌هزار نفر به عنوان مهمانان جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت متشکل از مستابقین، داوران، کادر اجرایی، کادر فنی و داوری، عوامل ستاد دانشگاه و وزارتخانه به مدت ۴ روز در مجتمع فرهنگی - آموزشی و رفاهی زیباکنار به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، مهمان دانشگاه هستند.
 
براساس قرعه‌کشی که از ماه قبل در حضور نمایندگان وزارت بهداشت انجام شد، شماره اتاق‌ها و طبقات متسابقین از دانشگاه‌های مختلف علوم پزشکی مشخص شده است (بلوک آ مخصوص برادران و بلوک سی خواهران) و از هم اکنون شماره اتاق و طبقات متسابقین برای اسکان مشخص شده است که با این اقدام، قطعا روند اسکان مهمانان جشنواره تسهیل شده است و با این قرعه‌کشی هیچ گونه اعتراضی از سوی مهمانان جشنواره نیز، وارد نیست. 
 
برای توزیع غذای مهمانان جشنواره هم، سه رستوران در مجتمع زیباکنار اختصاص داده‌ شده است. رستوران کوثر مخصوص آقایان، رستوران شقایق ویژه خواهران و رستوران شبنم برای توزیع و سرو غذای داوران، میهمانان ویژه جشنواره و عوامل ستادی در نظر گرفته شده است.
 
براساس این گزارش، اساتید جدا از دانشجویان و کارکنان در اتاق‌های در نظرگرفته شده اسکان داده می‌شوند. همچنین کارکنان دانشگاه‌های علوم پزشکی و کارشناسان قرآنی دانشگاه‌ها نیز محل اسکان‌شان یکی است. دانشجویان نیز براساس قرعه کشی که از قبل صورت گرفته است در هتل کوثر اسکان داده می‌شوند.
 
همچنین کمیته‌های تخصصی جشنواره از جمله کمیته امورمالی، پشتیبانی، کمیته حراست، اجرایی، کمیته فوق برنامه، کمیته فرهنگی، تبلیغات و اطلاع رسانی و تغذیه واسکان و نیز تشریفات برای هماهنگی‌های بیشتر از سه ماه گذشته تشکیل شده است و هر کدام براساس وظایف خود عمل می‌کنند.
 
 برنامه‌های فرهنگی و فوق برنامه برای مدعوین جشنواره نیز از جمله تمهیداتی است که از سوی دانشگاه میزبان برای متسابقین و شرکت کننده در جشنواره قرآن و عترت اندیشیده شده است. دوچرخه سواری، استخر سرپوشیده، قطار تفریحی و گردشی واقع در مجتمع زیباکنار، استقرار غرفه‌های فروش سوغات استان گیلان با تخفیف ویژه به شرکت‌کنندگان از جمله برنامه‌های فوق برنامه برای مدعوین است. ضمن اینکه به همه شرکت‌کنندگان در جشنواره در پایان این رویداد بزرگ قرآنی، بسته‌های سوغات استان اهدا خواهد شد.
 
جوایز برگزیدگان در بخش‌های مختلف جشنواره قرآن و عتزت طی سه آیین اختتامیه در روزهای ۱۸ تا ۲۰ مهرماه به آنها اعطا خواهد شد. هر سه آیین اختتامیه ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه آغاز خواهد شد و تا ساعت ۲۲ ادامه خواهد داشت. در سه آیین اختتامیه و توزیع جوایز، برنامه‌های متعدد فرهنگی، قرآنی، تواشیح، سخنرانی، پخش کلیپ و تجلیل از شخصیت‌های شاخص قرآنی در نظر گرفته شده است.
 
بنابر این گزارش، در آیین اختتامیه اول که ۱۸ مهرماه برگزار می‌شود، از برگزیدگان بخش‌های ادبی، هنری و فناوری با اهدای جوایز و لوح، تقدیر به عمل خواهد آید. برگزیدگان رشته‌های شعر، داستان در سه رده اساتید، کارکنان و دانشجویان، برگزیدگان رشته‌های نمایشنامه‌نویسی، فیلمنامه نویسی در سه رده از جمله بخش‌های آیین اختتامیه اول است. همچنین در نخستین آیین اختتامیه، از برگزیدگان رشته‌های خوشنویسی، معرق، منبت، تذهیب، طراحی پوستر، نقاشی، نقاشی خط، عکاسی، فیلم کوتاه، تئاتر صحنه‌ای، کمیک استریپ در سه رده دانشجویان، اساتید و کارکنان تجلیل به عمل می‌آید. در بخش فناوری نیز در آیین اختتامیه نخست از برگزیدگان رشته‌های تولید اپلیکیشن و ربات، کانال‌های مجازی قرآنی در سه رده دانشجویان، اساتید و کارکنان تقدیر می‌شود. 
 
به گفته مدیر اجرایی بیست و سومین دوره جشنواره قرآن و عترت دانشگاهیان دانشگاه‌های علم پزشکی تمام کاروان‌های قرآن عترت از سراسر کشور برای شرکت در این مسابقات اعلام آمادگی کرده‌اند و طبق برنامه مشخص شده ، حدود ۱۵۰ نفر از این کاروان، ۱۷ مهرماه وارد استان گیلان خواهند شد و از روز ۱۸ مهرماه پذیرای سایر شرکت کنندگان هستند.
 
وی با بیان اینکه فارس، کاشان و اصفهان، بیشترین شرکت کننده در این دوره از جشنواره  را به خود اختصاص داده است، گفت: اولین کاروان از دانشگاه علوم پزشکی شیراز با حضور ۶۰ نفر از شرکت کنندگان که از سوی وزارت بهداشت دعوت شده‌اند، وارد استان خواهند شد و تیم تشریفات و امکانات رفاهی دانشگاه نیز برای انتقال متسابقین و شرکت کنندگان در آن روز در فرودگاه مستقر هستند. 
 
نصیرزاده تصریح کرد: برگزیدگان دانشگاه علوم پزشکی گیلان ۱۳ نفر هستند و در آزمون‌های مختلف مقدماتی در رشته‌های مختلف پذیرفته شده و در چند روز آینده به رقابت خواهند پرداخت.
 
وی تاکید کرد: برای اولین بار اسکان دانشگاه‌ها براساس قرعه کشی انجام شده تا عدالت لازم در چینش نیروها در طبقات صورت گیرد. ما قرعه کشی‌ها را انجام داده ایم و طبقات مشخص شده و محل اسکان شرکت کنندگان به آنها اعلام شده است./224/205

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ١٧ مهر ١٣٩٧ - ١٤:٥٨ / شماره خبر: ١٨٢٠٨٤ / تعداد نمايش: 312

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج