وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مشاور وزیر و سرپرست دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت خبر داد:

ابلاغ آیین‌نامه جدید به عطاری‌ها/ عطارها، تخصصی می‌شوند

مشاور وزیر و سرپرست دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، گفت: قرار است شغل عطاری بر اساس ماده ۱۳ قانون نظام صنفی جزو مشاغل فنی و تخصصی شناخته شود و بزودی آیین نامه آن ابلاغ می‌شود.

به گزارش وبدا به نقل از ایسنا، دکتر محمود خدادوست درخصوص نظارت بر عطاری‌ها و عملکرد آن‌ها، اظهار داشت: بنا بر توافق مشترک با وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان غذا و دارو، قرار است شغل عطاری براساس ماده ۱۳ قانون نظام صنفی جزو مشاغل فنی و تخصصی شناخته شود و بزودی این آیین نامه ابلاغ می‌شود.

وی افزود: با ابلاغ این موضوع، افرادی که اقدام به درخواست  پروانه کسب عطاری می کنند، باید دوره آموزشی تخصصی را طی کنند. به این ترتیب زمانی که عطاری‌ها جزو مشاغل فنی و تخصصی شوند، علاوه بر نظارت وزارت صنعت، سازمان غذا و دارو و بخش‌هایی از وزارت بهداشت نیز می‌توانند بر عملکرد آن‌ها نظارت کنند.

سرپرست دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، همچنین درباره وضعیت داروخانه‌های طب ایرانی سنتی و اقداماتی که برای عرضه داروهای گیاهی صورت گرفته، گفت: آیین‌نامه‌ای درخصوص مجزا شدن داروخانه‌های طب ایرانی سنتی ابلاغ شده بود، اما ایرادهایی که انجمن داروسازی بر آن وارد کرد، موجب به بازنگری این آیین‌نامه شد.

دکتر خدادوست در پایان خاطرنشان کرد: بنا بر توافقی که با همکاری سازمان غذا و دارو و انجمن علمی داروسازی شکل گرفت، ما در حال نگارش روابطی برای عرضه داروهای گیاهی هستیم، به نحوی که با شرایط خاص، گیاهان دارویی بسته‌بندی شده طبیعی و سنتی را در داروخانه‌های رایج عرضه کنیم.

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ١٧ مهر ١٣٩٧ - ٠٩:١٣ / شماره خبر: ١٨٢٠٣٨ / تعداد نمايش: 330

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج