وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

آغاز به کار پنجمین همایش توجیهی- مشورتی معاونت اجتماعی وزارت بهداشت در تبریز

پنجمین همایش توجیهی- مشورتی معاونت اجتماعی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در کلان‌منطقه ۲ علوم پزشکی کشور با قرائت پیام وزیر بهداشت توسط دکتر محمدحسین صومی، رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، آغاز به کار کرد.

به گزارش وبدا، دکتر سید حسن هاشمی در این پیام تاکید کرده است: بدون مشارکت ساختارمند مردم و دیگر بخش‌ها در نظام سلامت، امکانات و ظرفیت‌های موجود وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تکافوی تحقق سلامت همگانی و پایداری و عدالت در سلامت را نخواهد داد.

وزیر بهداشت در ادامه این پیام، چاره‌اندیشی در آموزش و آگاهی‌بخشی جامعه، ارتقای سواد سلامت، ارتباط و جذب خیران و موسسات خیریه و سازمان‌های مردم‌نهاد را  امری ضروری دانسته است.

پیام وزیر بهداشت به شرح زیر است:
روسا و همکاران محترم دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی در کلان‌منطقه دو نظام سلامت کشور

«ای صبا گر بگذری بر ساحل رود ارس      بوسه زن بر خاک آن وادی و مشکین کن نفس»

سلام‌علیکم

دومین کلان‌منطقه دانشگاه/دانشکده‌های علوم پزشکی کشور، قلب تپنده علم، فرهنگ، سیاست، اقتصاد و طبیعت ایران است؛ جغرافیای حاصل‌خیزی و تلاش از ارومیه تا اردبیل، مهد زردشت پیامبر، شمس تبریزی، شیخ محمد خیابانی، میرزا حسن رشدیه، ستارخان، علامه طباطبایی، شهید مدنی، موذن‌زاده اردبیلی، شهیدان باکری و شهریاران شهر سخن.
همکاران ارجمندی که در تبریز برای اجتماعی شدن سلامت گرد آمده‌اید، به یاد داشته باشید که این شهر خاستگاه موقوفه ربع رشیدی، شهری دانشگاهی با حکیمان و طبیبان کاردان و بیمارستان‌های مجهز است که الگو و نمونه‌ای شایسته از اندیشه مدیریتی کلان و به هم پیوسته اجتماعی است. همبستگی اجتماعی مردم این دیار تا هنوز هم، تبریز را تبدیل به شهر بدون متکدیان کرده است. شهری که اگر مستمند و مسکین دارد، دست‌گیر و خیرانی بیش از آن دارد.
امروز با اتکا به فرهنگ و میراث‌های گران‌سنگ کشور، کلان‌راهبرد اجتماعی‌شدن سلامت را به همت معاونت اجتماعی در کلان‌مناطق آمایشی نظام سلامت کشور به گفت‌وگو گذاشته‌ایم تا از بارش افکار شما عزیزان تلاشگر، راه‌کارهای اجرایی مناسب و متناسب با نیازها و اولویت‌های بومی و منطقه‌ای برای آن چاره‌اندیشی کنیم.
باید دانست که بدون مشارکت ساختارمند مردم و دیگر بخش‌ها در نظام سلامت، امکانات و ظرفیت‌های موجود وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تکافوی تحقق سلامت همگانی و پایداری و عدالت در سلامت را نخواهد داد. از این رو چاره‌اندیشی در آموزش و آگاهی‌بخشی جامعه، ارتقای سواد سلامت و ارتباط و جذب خیران و موسسات خیریه و سازمان‌های مردم‌نهاد، یک امر ضروری و لازم است و صد البته باید از اهالی فرهنگ و هنر آن خطه در آرایه‌های ارائه شده بهره گرفت.
رجا واثق دارم که این هم‌اندیشی در قطب‌های کشور نتایج درخشان خواهد داشت و ثمرات کوشش‌های شما، نصیب مردم عزیز ایران خواهد شد و در کاهش درد و نیاز دردمندان موثر خواهد بود.

گفتنی است این همایش یک روزه، امروز ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ در تبریز در حال برگزاری است.

نسخه چاپي ارسال به دوست

چهارشنبه ٢١ شهريور ١٣٩٧ - ٠٨:٣٤ / شماره خبر: ١٨١٠٣٩ / تعداد نمايش: 429

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج