وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان در دیدار معاون پرستاری وزارت بهداشت:

ارزش و اهمیت شغل پرستاری در مدارس نهادینه شود/ دكتر حضرتي از افتخارات نظام سلامت كشور است

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه شغل پرستاری در کشور ما جایگاه واقعی خودش را ندارد و مغفول مانده است، گفت: ارزش و اهمیت شغل پرستاری را باید در مدارس نهادینه  کرد. 
 
به گزارش وبدا، دکتر سیامک واحدی در دیدار با دکتر حضرتی، معاون پرستاری وزارت بهداشت با ابراز خرسندی از سفر وی به استان کردستان، اظهار داشت: در دنیا اقبال عمومی به پرستاری بیشتر از پزشکی است و این نشان از اهمیت این رشته دارد، بنابراین باید نیازها در این رشته را واقعی ببینيم. 
 
وی افزود: متاسفانه شغل پرستاری در ایران، جایگاه اصلی خودش را ندارد، لذا برای بهبود این وضعیت، سوق دادن دانش آموزان و نهادینه کردن شغل ارزشمندی مانند پرستاری در مدارس باید اصلاح شود. 
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان ادامه داد: اگر از امروز تا 25 سال آینده هیچ خروجی از تعداد پرستاران فعلی نداشته باشیم، با این حال حدود 4 تا 5 هزار پرستار کمبود خواهیم داشت.  
 
دکتر واحدی با اشاره به اینکه باید متقاضیان رشته پرستاری را بیشتر کنیم، گفت: در کنار پرورش اساتید پرستاری و تلاش برای بهبود وضعیت شغلی و معیشتی پرستاران، باید اهمیت ورود به این رشته را برجسته کرد.
 
وی افزود: خوشبختانه در استان کردستان به اندازه انگشتان دو دست، پرستار بیکار نداریم و حتی برای جبران کمبود پرستار از پرستاران استان های همجوار هم پذیرش داشته ایم. /۲۲۸

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ٢٠ شهريور ١٣٩٧ - ١٤:٠٨ / شماره خبر: ١٨١٠٣٠ / تعداد نمايش: 435

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج