وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مدیر امور نخبگان و دانشجویان استعداد درخشان وزارت بهداشت تشریح کرد:

جزئیات دهمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور

 
 
مدیر امور نخبگان و دانشجویان استعداد درخشان وزارت بهداشت با اشاره به برگزاری دهمین المپیاد علمی دانشجویان پزشکی کشور در دانشگاه علوم پزشکی ایران، اظهار داشت: در المپیاد سال جاری علاوه بر حیطه های قبلی، حیطه کارآفرینی در بستر دانشگاه های هزاره سوم به عنوان ششمین حیطه به این المپیاد اضافه شده است.
 
به گزارش وبدا، دکتر پروین پاسالار با اشاره به شرکت 540 دانشجوی مستعد و نخبه در دهمین المپیاد علمی دانشجویان پزشکی کشور، تصریح کرد: این المپیاد در حیطه های تفکر علمی در علوم پایه، استدلال بالینی، مدیریت نظام سلامت، آموزش پزشکی و فلسفه پزشکی برگزار می شود که با توجه به اهمیت موضوع بسته های طرح تحول آموزش پزشکی در سال جاری، حیطه کارآفرینی در بستر دانشگاه های هزاره سوم به عنوان ششمین حیطه به این المپیاد اضافه شده است.     
 
دکتر پاسالار با تاکید بر افزایش توانمندی های علمی و شناسایی استعدادهای دانشجویان در زمان برگزاری المپیاد گفت: معتقدیم این استعدادهای برتر هستند که آینده علمی ایران را خواهند ساخت و موجبات استقلال و خودکفایی کشور را فراهم می کنند. لذا سرمایه گذاری برای توسعه علمی از طریق برگزاری المپیاد را مفید می دانیم و امیدواریم خلق ثروت از طریق علم در کشور روز به روز افزایش یابد.
 
وی افزود: هدف از رقابت در المپیاد علمی دانشجویان پزشکی، ارتقای توانمندی های علمی دانشجویان، یادگیری و بهره گیری از نتایج کسب شده در جهت خدمت به کشور می باشد.  
 
مدیر امور نخبگان و استعداد درخشان وزارت بهداشت با اشاره به اینکه این المپیاد تا 17 مرداد ماه ادامه خواهد داشت، خاطرنشان کرد: رتبه های اول تا سوم تمامی رشته ها و گروه برتر هر یک از حیطه ها به عنوان استعداد درخشان شناخته می شوند و با اعطای گرنت های پژوهشی و اهدای لوح و جوایز نقدی از آنها تقدیر و تجلیل خواهد شد.302/223

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ١٦ مرداد ١٣٩٧ - ١٤:٠٩ / شماره خبر: ١٧٩٦٦٢ / تعداد نمايش: 515

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج