وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

در بازدید مدیر کل دفتر توسعه منابع فیزیکی و امور عمرانی وزارت بهداشت صورت گرفت؛

بررسی وضعیت پروژه های عمرانی دانشگاه علوم پزشکی فسا

مهندس امیر ساکی مدیر کل دفتر توسعه منابع فیزیکی و امور عمرانی وزارت بهداشت با حضور در دانشگاه علوم پزشکی فسا ضمن شرکت در نشست هیات رییسه دانشگاه، از پروژه های عمرانی دانشگاه بازدید کرد.

به گزارش وبدا، مدیر کل دفتر توسعه منابع فیزیکی و امور عمرانی وزارت بهداشت، هیات رییسه و مدیران دانشگاه علوم پزشکی فسا از مراحل عمرانی پروژه های بیمارستان حضرت امام حسین(ع)، کلینیک ویژه، اورژانس جدید بیمارستان حضرت ولیعصر(عج)، ساختمان های معاونت بهداشت و سلامتکده طب سنتی، مجموعه ورزشی دانشگاه بازدید کردند و در این بازدیدها مهندس ساکی راهکارهای اجرایی برای تکمیل و بهره برداری از پروژه ها را مطرح کرد.

مهندس ساکی با اشاره به زیرساخت های مناسب دانشگاه علوم پزشکی فسا در حوزه های بهداشت، درمان و آموزش از مجموعه مدیریتی دانشگاه قدردانی کرد.

مدیر کل دفتر توسعه منابع فیزیکی و امور عمرانی وزارت بهداشت در حاشیه بازدید از پروژه های عمرانی دانشگاه و بررسی وضعیت آنها، در خصوص تکمیل پروژه های حوزه های بهداشت و درمان که در سال جاری به اتمام می رسند قول مساعدت و همکاری داد.

همچنین مهندس ساکی از پردیس آموزشی دانشگاه، مرکز آموزش مراقبتهای بارداری بخش زایمان و مراقبت های پس از زایمان و بخش اتفاقات بیمارستان حضرت ولیعصر(عج)  بازدید کرد.

دکتر علی اصغر خالقی رییس دانشگاه علوم پزشکی فسا نیز در نشست با مدیر کل دفتر توسعه منابع فیزیکی و امور عمرانی وزارت بهداشت با اشاره به خدمات رسانی دانشگاه به بیماران شهرستان و شرق استان فارس، به  بیان کمبودها و مشکلات موجود پرداخت.

دکتر خالقی به برخی مشکلات در حوزه های دانشجویی و خوابگاه ها، آموزشی و دانشکده پرستاری نیز شاره کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی فسا در پایان به پروژه های عمرانی دانشگاه و ضرورت تکمیل و بهره برداری از آنها اشاره کرد و گفت: برای تکمیل و بهره برداری این پروژه ها با کمبود اعتبار مواجه هستیم./128/205
جزئیات دهمین المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی کشور تشریح شد
 

مدیر امور نخبگان و دانشجویان استعداد درخشان وزارت بهداشت با اشاره به برگزاری دهمین المپیاد علمی دانشجویان پزشکی کشور در دانشگاه علوم پزشکی ایران، اظهار داشت: در المپیاد سالجاری علاوه بر حیطه های قبلی ، حیطه کارآفرینی در بستر دانشگاه های هزاره سوم به عنوان ششمین حیطه به این المپیاد اضافه شده است.

به گزارش وبدا، دکتر پروین پاسالار  با اشاره به شرکت 540 دانشجوی مستعد و نخبه در دهمین المپیاد علمی دانشجویان پزشکی کشور تصریح کرد: این المپیاد در حیطه های تفکر علمی در علوم پایه، استدلال بالینی، مدیریت نظام سلامت، آموزش پزشکی و فلسفه پزشکی برگزار می شود که با توجه به اهمیت موضوع بسته های طرح تحول آموزش پزشکی، در سال جاری حیطه کارافرینی در بستر دانشگاههای هزاره سوم به عنوان ششمین حیطه به این المپیاد اضافه شده است.
دکتر پاسالار با تاکید بر افزایش توانمندیهای علمی و شناسایی استعدادهای دانشجویان در زمان برگزاری المپیاد اظهار داشت: معتقدیم این استعدادهای برتر هستند که آینده علمی ایران را خواهند ساخت و موجبات استقلال و خودکفایی کشور را فراهم می کنند. لذا سرمایه گذاری برای توسعه علمی از طریق برگزاری المپیاد را مفید می دانیم و امیدواریم خلق ثروت از طریق علم در کشور روز به روز افزایش  یابد.
وی افزود: هدف از رقابت در المپیاد علمی دانشجویان پزشکی ارتقای توانمندی های علمی دانشجویان یادگیری و بهره گیری از نتایج کسب شده در جهت خدمت به کشور می باشد.
مدیر امور نخبگان و استعداد درخشان وزارت بهداشت با اشاره به اینکه این المپیاد تا 17 مرداد ماه ادامه خواهد داشت، خاطرنشان کرد: رتبه های اول تا سوم تمامی رشته ها و گروه برتر هر یک از حیطه ها به عنوان استعداد درخشان شناخته می شوند و با اعطای گرنت های پژوهشی و اهدای لوح و جوایز نقدی از آنها تقدیر و تجلیل بعمل خواهد آمد.302/223
فیلم‌های کوتاه و دانشجویی سومین جشنواره فیلم سلامت معرفی شدند

46 فیلم کوتاه و 22 فیلم دانشجویی در سومین جشنواره ملی فیلم سلامت به نمایش درمی‌آیند.

 به گزارش وبدا به نقل از ستاد خبری سومین جشنواره فیلم سلامت، از میان 293 اثر کوتاه و 175 اثر دانشجویی رسیده به سومین جشنواره فیلم سلامت، در نهایت 46 فیلم کوتاه و 22 فیلم دانشجویی برای رقابت انتخاب شدند.

بنابراین گزارش فیلم‌های کوتاه راه‌یافته به سومین جشنواره ملی فیلم سلامت به شرح زیر است:

"آقای آی" از آرش محرمی، "آینه" از سیدمحمدجواد کبودرآهنگی، "ابر انسان" ساخته فرید حاجی ، "اختلاف" از علی اسداللهی، "بابای شکلاتی" از احسان لطفیان، "با زبان بی زبانی" از جواد حبیب پور، "با من" از آزاده قچاق، "بازهم سکوت" از راضیه سراجی، "بازگشته" از شبنم طارمی، "بدون لک" از محمدصادق رمضانی مقدم، "بریسبال" از ریحانه مرتضایی نیا، "به چشم خواهری" از افشین اخلاقی، "پانیک" از مرتضی فرهادی نیا، "پرستار" از اسماعیل عظیمی، "پرگار" از میثم عباسی، "تاول" از مرتضی شمس، "تا ... کیوان" از کوشا افراسیابی، "تداوم" از امیر صدیق، "ترخیص" از آزاده موسوی، "تریاژ" از پریسا جباری و مجید مستخدمی، "تلخ" از مجید اسماعیلی، "جمعه گل" از محمدرضا حاجی غلامی، "حصیل" زهرا از مهدی میرزایی، "پنجره باز" از افشین رضایی، "خاطره" از رضوانه فتحی، "خلوت" از بهراد صاحبقرانی، "خوابگردها" از پویا نبی، "در خواب ماهی" از محمد فراهانی، "دریای تلخ" از فاطمه احمدی، "دریازدگی" از حامد اصلانی، "روز زوج" از هادی معصوم دوست، "زیبای زیبا" از سیدسجاد موسوی، "زونا" از طوفان نهان قدرتی، "سر به راه" از امیر داسارگر، "سکوت آزاد" از مراد نظری، "سوادکوهی" از محمدرضا مجد، "شب تولد" از امید شمس، "شکستن" از مصطفی حاجی قاسمی و امین خنکال، "ضد آب" از داوود رضایی، "قرص برنج" از امیرحسین کرمی، "کوگ" از صادق سهرابی، "لحظه ای نگاهم کن" از محمد غریبی و رضا شیخلانی، "ما همه خوبیم" از سیدمحمد معصومی، "مانیکور" از آرمان فیاض ، "ننگرهار" از کریم امینی و "نفرس" از سامان غنائمی .

همچنین فیلم‌های دانشجویی راه‌یافته به این جشنواره عبارتند از "نرمش" از شاهین علیخان پور، "اوسیا" از علیرضا دهقان، "برای فروش" از علی بناییان ، "گین" از شکیبا علی حسینی و پریسا جباری، "یار کمکی و بن بست" از قاسم عبداللهی، "دلقک ها" از مهدی یوسفعلی، "زحل" از نسرین محمدپور، "بوی سرد" از نوید زارع، "تو هنوز اینجایی و بهار در پس پاییز" از کتایون پرمر و محمد روحبخش، "قصه ای نزدیکی ما" از مجتبی کرم پور، "آقا گرگه" از مینا باغبانی، "امید" از علی کیوان، "پدرانه" از زهره امراللهی، "صندوق" از جمال احمدی، "قفس" از مهدی بشیری، "کلمات" از سیدمجید میرحسینی، "لخت" از هادی محمدی، "مردی که یادش رفت نفس بکشد" از سامان حسین پور، "نبض" از زهرا آقایی و "یلدای تنها" از نوید بنی بیات.

 گفتنی است، سومین جشنواره ملی فیلم سلامت توسط موسسه آوای هنر سلامت از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با هدف نمایش آثار ایرانی با محوریت نقش سلامت در زندگی انسان و با شعار «سلامت برای همه؛ اجتماعی شدن سلامت» از تاریخ ۱ تا ۵ شهریور۹۷ به دبیری محمد کیاسالار برگزار خواهد شد.

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ١٦ مرداد ١٣٩٧ - ١٤:٠٨ / شماره خبر: ١٧٩٦٦١ / تعداد نمايش: 585

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج