وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

پیام معاون اجتماعی وزیر بهداشت به مناسبت روز خبرنگار:

خبرنگاران، عاملان شفافیت و نگهبانان حقوق مردم و ساختارهای درست و مردم‌سالارند

دکتر ایازی در پیامی، ضمن تبریک روز خبرنگار، بر نقش خبرنگاران در گو‌شزد کردن نقاط ضعف، کمبودها و کاستی‌ها و هم‌رسانی نقاط قوت و دستاوردهای حوزه سلامت، تاکید کرد.

به گزارش وبدا، دکتر سید محمدهادی ایازی در پیامی به مناسبت روز خبرنگار با بیان اینکه سلامت اجتماعی، عدالت در سلامت و اجتماعی شدن آن از هدف‌ها و رویکردهای کلان وزارت بهداشت در این دوره است، افزود: این مهم بدون یاری، دیدبانی و پایش پیگیر آن از سوی اهالی رسانه، به نتیجه شایسته در زمان پیش‌بینی‌شده نخواهد رسید.

وی در بخش دیگری از این پیام با اشاره به اینکه هر جامعه‌ای که جایگاه این قشر فرهیخته را پاس بدارد، پیماینده مراتب بهبود و مدارج پیشرفت خواهد بود، گفت: رسانه‌های گروهی مانع از بروز فساد در سطوح گوناگون به ویژه کلان و در نتیجه بروز بی‌اعتمادی میان مردم و دولت‌ها می‌شوند.

متن این پیام بدین شرح است:

«سوگند به قلم و آن‌چه می‌نگارد»
خبرنگاران، عاملان شفافیت و نگهبانان حقوق مردم و ساختارهای درست و مردم‌سالارند. هر جامعه‌ای که جایگاه این قشر فرهیخته را پاس بدارد، پیماینده مراتب بهبود و مدارج پیشرفت خواهد بود؛ چرا که رسانه‌های گروهی مانع از بروز فساد در سطوح گوناگون به ویژه کلان و در نتیجه بروز بی‌اعتمادی میان مردم و دولت‌ها می‌شوند. خبرنگاران دیدبانان جامعه و آیینه‌گردانان شرایط آن هستند و از این راه به عمل‌کرد بهینه سیستم‌ها و ارتقای ساختارها یاری می‌رسانند.
بدون شک، سلامت اجتماعی، عدالت در سلامت و اجتماعی شدن آن که از هدف‌ها و رویکردهای کلان وزارت بهداشت در این دوره است، بدون یاری، دیدبانی و پایش پیگیر آن از سوی اهالی رسانه، به نتیجه شایسته در زمان پیش‌بینی‌شده نخواهد رسید. خبرنگاران با گوش‌زد کردن نقاط ضعف، کم‌بودها و کاستی‌ها و هم‌رسانی نقاط قوت و دست‌آوردهای حوزه سلامت، بیش از بسیاری از افراد و چیزها، در بهبود عمل‌کرد و پیش‌رفت آن، بازیگر و یاریگر خواهند بود.
خجسته روز خبرنگار را به همه رهروان راستین این راه، شادباش می‌گویم و پیروزی و بهروزی یکایک این بزرگوران را از خداوند لوح و قلم خواستارم.

                                                                                             سید محمدهادی ایازی
                                                                      معاون اجتماعی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

نسخه چاپي ارسال به دوست

سه شنبه ١٦ مرداد ١٣٩٧ - ١٣:٥٦ / شماره خبر: ١٧٩٦٦٠ / تعداد نمايش: 439

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج