وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان خبر داد:

همت خیر زاهدانی در اختصاص یک مجموعه تجاری به سمن ها

 

معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، گفت: به همت یک خیر زاهدانی مجموعه تجاری با تعداد 20 باب مغازه واقع در خیابان طالقانی زاهدان، به سرای سمن ها(سازمان های مردم نهاد) اختصاص یافت.

 

به گزارش وبدا، مهندس احمد بامری، معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با بیان این مطلب، اظهار داشت: با تجمیع سمن های فعال در عرصه بهداشت و درمان در مکانی پرتردد، ضمن افزایش امکان حضور افراد داوطلب برای ارائه خدمات به مردم، امکان هم افزایی بین سمن ها و نیز همراهی معاونت اجتماعی دانشگاه نيز افزایش می يابد.

 

وی ادامه داد: هم اکنون سمن ها در زمینه حمایت از بیماران هموفیلی، بیماران کلیوی، سلیاک، ام اس، تالاسمی، اوتیسم، صرع، انجمن حمایت از کودکان دارای ناهنجاری های مادرزادی و چندین انجمن دیگر در حال فعالیت هستند و خوشبختانه تلاش های قابل توجهی در کمک به کاهش آلام بیماران تاكنون انجام شده است.

 

مهندس بامری همچنین با اشاره به ضرورت راه اندازی سمنی برای اطلاع رسانی پیشگیری از حوادث ترافیکی تصریح کرد: با توجه به آمار بالای تصادفات و حوادث ترافیکی و در نتیجه آن بروز صدمات فراوان به جامعه و نیز خسارات جبران ناپذیر سلامتی، اجتماعی و اقتصادي به خانوارها، معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان زمینه و شرایط لازم برای راه اندازی این سمن را فراهم کرده است.

 

وی خاطرنشان كرد: زمینه برای راه اندازی سمن های دیگری که در زمینه حمایت از بیماران مبتلا به ایدز، دیابت، سرطان بزرگسال، بیماران پروانه ای، قلبی و عروقی، معلولین جسمی- حرکتی، فنیل کتونوری، بیماران روانی و اسکیزوفرنی فعالیت خواهند کرد نیز، فراهم شده است و امیدواریم با همراهی افراد نیکوکار و راه اندازی این سمن ها مداخلات لازم برای رفع مشکلات بیماران یاد شده نیز به همت خود مردم مرتفع شود.302/119

نسخه چاپي ارسال به دوست

دوشنبه ١٨ تير ١٣٩٧ - ٠٩:٤٧ / شماره خبر: ١٧٨٥٥٧ / تعداد نمايش: 567

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج