وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزیر بهداشت:

در مورد واکسنHPV نباید براساس حاشیه ها تصمیم گرفت/ مبنای تصمیمات، صلاح مردم است

وزیر بهداشت با بیان اینکه امکان تولید واکسن HPV در کشور وجود دارد، تاکید کرد: توصیه می‌ کنم در مورد واکسن HPV براساس حاشیه ها تصمیم گیری نشود.

 

به گزارش وبدا، دکتر سیدحسن هاشمی در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه بین وزارت بهداشت و سازمان انرژی اتمی، درخصوص حاشیه های ایجاد شده پیرامون واکسن HPV گفت: در مورد این واکسن، نباید براساس حاشیه ها تصمیم گرفت.

 

دکتر هاشمی افزود: مراحل ساخت واکسن HPV توسط انستیتو پاستور طراحی شده و جزو برنامه های آنها است.

 

وزیر بهداشت با بیان اینکه امکان تولید این واکسن وجود دارد، تصریح کرد: طبق دستور آقای رییس جمهور ما همه واکسن ها را باید خودمان تولید کنیم و در عین حال اقدامات خوبی هم در زمینه تولید واکسنها  انجام شده و یا در حال انجام است؛ حال چه در انستیتو پاستور و چه در قالب قراردادهای دو جانبه ای که با برخی از کشورها منعقد شده است، بنابراین درباره واکسن HPV تا زمانی که آن را در کشور تولید نکنیم،  وارد برنامه ایمن سازی کشور نخواهیم کرد، در عین حال توصیه می‌ کنم که به حاشیه‌ ها هم توجهی نداشته باشید.

 

 

دکتر هاشمی در پایان تاکید کرد: یک برنامه پربیننده و بسیار موفقی مانند ماه عسل زیر ذره بین قرار دارد و هر اقدامی که انجام دهند، ممکن است اشکالات و ایراداتی به آن وارد شود، به نظر من باید از بالاتر نگاه کرد و ببینیم که چه چیزی به صلاح مردم است و خیلی گرفتار حاشیه ها نشویم./207 

نسخه چاپي ارسال به دوست

يکشنبه ٢٠ خرداد ١٣٩٧ - ١٦:٠٣ / شماره خبر: ١٧٧٦٠٩ / تعداد نمايش: 1088

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج